Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõlarite asetus ruumis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kõlarite asetus ruumis

    Kõlariteks radiotehnika stormix 1120sat, võim vocopro DA-3700pro kas kellegil on sellistega kokku puuteid olnud. tegemist on siis väikse peo saaliga joon http://www.zone.ee/veiks001/auto/heli.bmp Plaan suppakas eraldi võimuga veel juurde osta äkki oskate ka neid soovitada.

    #2
    Vs: Kõlarite asetus ruumis

    Nurkadest ja seinast hoia 1 meeter eemal vähemalt (kui võimalik). Nurkadesse pandud kõlarid esitavad kõike madalama tooniga (bassi tuleb juurde, aga kõrged ja keskmised mattuvad selle alla). Raamatus "Akustika ja Helitehnika" on ka kirjas, kuidas paigutada kõlareid.

    Comment


      #3
      Vs: Kõlarite asetus ruumis

      Mina paigutaks stuffi ülemisse vasakusse nurka - kamin sööb osa akustikat lihtsalt ära - siis oleks nagu heli vennalikumalt jaotunud ning ka ruumi põrandal rohkem.Muidugi igal helimehel omad nüansid...
      Kõik meeldiv tuleb lambist...

      Comment


        #4
        Vs: Kõlarite asetus ruumis

        Kas kuidagi üldse on võimalik paigutada helitehnikat ruumis nii, et bass oleks kogu ruumi ulatuses kuulajale ühtlane. Nii palju kui ma oma kõlaritega katsetanud olen, jääb alati kusagile mõni "bassiauk".

        Comment


          #5
          Vs: Kõlarite asetus ruumis

          Bass on nurkades tugevam, lagedama koha peal on vähem bassi.

          Comment


            #6
            Vs: Kõlarite asetus ruumis

            Esmalt postitatud GhQst poolt
            Kas kuidagi üldse on võimalik paigutada helitehnikat ruumis nii, et bass oleks kogu ruumi ulatuses kuulajale ühtlane. Nii palju kui ma oma kõlaritega katsetanud olen, jääb alati kusagile mõni "bassiauk".
            Päris ühtlaseks ei saa, aga kui suudad saavutada umbes sellise ruumi ja elemendi suhte nagu autos on, siis ehk ei saa enam eriti aru, kus tugevam, kus nõrgem bass. Seega tundub olevat 2 vairanti: 1. väga väike tuba, 2. väga suur bassikas

            Reaalsus on see, et kujuneb välja ikka mingi kuulamise koht. Säti nii, et seal hea on. Nagunii, kui kasutad rohkem kui 2 kõlarit, võiksid kasutama aja korrektsioone, seega polegi mõeldav, et süsteem mängib hästi igal pool.

            Endal on mõõdulindiga välja mõõdetud kõlarite kaugused tugitoolist, vastavalt sellel time delay'd ning dB suhted.

            Comment


              #7
              Vs: Kõlarite asetus ruumis

              Oleneb nurgast ja bassi valjuka asukohast, vahest võib nurgas ka "auk" olla.

              Comment


                #8
                Vs: Kõlarite asetus ruumis

                Leidsin oma arvutist kõlarite optimaalse paigutamise valemi, selle järgi arvutades, oleks kõige parem kui kõlari keskoht oleks külgmistest seinest 2,49m kaugusel. Muidugi valemid on üks asi , tegelikkuses peaksid siiski proovimise ja oma kõrva abil selle paigutuse ära tegema.

                Comment


                  #9
                  Vs: Kõlarite asetus ruumis

                  Esmalt postitatud käsna-kalle poolt
                  Leidsin oma arvutist kõlarite optimaalse paigutamise valemi, selle järgi arvutades, oleks kõige parem kui kõlari keskoht oleks külgmistest seinest 2,49m kaugusel. Muidugi valemid on üks asi , tegelikkuses peaksid siiski proovimise ja oma kõrva abil selle paigutuse ära tegema.
                  Päris hea valem, mis cm pealt ära ütleb, kus hea on, tegelikult on asi igas toas reinev ikka. Mööbel ja kõik mängib rolli. Ma kujutan ette, et päris raske on nimodi kõlareid paigutada, kui just mingi hiilgaslik tuba pole. Ma saan aru nii, et kui tuba on ca 5 meetrit lai, siis peab arvutuste järgi kõlarid üksteise kõrvale panema, et "hea" oleks

                  Comment


                    #10
                    Vs: Kõlarite asetus ruumis

                    Pisut OT aga kas sellist programmi olemas ka on kus toksid oma toa plaani ja kõlari andmed sisse ja se näitab sulle õige paigutuse ära Elu on tänapäeval ni mugav et miks mitte ei võiks sellist programmi olla.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Kõlarite asetus ruumis

                      Üks mida ka natuke näppinud olen on "CARA Room Acoustics", seal tõesti nii et joonistad oma ruumi, määrad kõlarite ja kuulamiskoha umbkaudsed asukohad ja paned parimat kohta otsima. Parim on see programm muidugi suurte hallide ja saalide helindamiseks, paljude kõlaritega, kuid on abiks ka väiksemates ruumides. Aitab kajade ja heli peegelduste vähendamisel ja andis vist lõpus võimaluse ka kuulata milline siis heli jääb.

                      Valemi kohta nii palju et, valem on jah umbkaudne ja optimeeritud kindlasse kuulamispunkti (kõalrite vaheline kaugus = kuulamispunkti kaugus kõlaritest). Idee on selles et kuulamispunkti jõuaks vähem seintelt peegeldunud heli.
                      5m laiuses ruumis oleks kõlarite kaugus külgmistest seintest 1,38m, kuulamis punkt 2,24m kaugusel, kõlarid suunaga kuulamispunkti. Rõhutan veelgi, et tegu on tuima valemiga, reaalsuses sõltub asi väga paljudest tingimustest, alates kõlarite parameetritest kuni vaiba materjalini.
                      viimati muutis kasutaja käsna-kalle; 17 m 2007, 12:11.

                      Comment

                      Working...
                      X