Teade

Collapse
No announcement yet.

bassielemendid on plärisema hakanud, mis viga?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    bassielemendid on plärisema hakanud, mis viga?

    Ehitasin aasta tagasi 2 kinnise kastiga kõlarit, bassikad on 12" pyle pro-d.
    Kõlarid vahepeal niisama seisnud, vaikselt vahepeal on taustamuusika kuulamiseks kasutatud.

    PROBLEEM:
    kui muusika kõvasti panna ja mingit tümakat kuulata siis hakkab bassielement plärisema madala bassiga, see on üsna häiriv.


    Proovisin kahte erinevat peovõimendit ja kahte erinevat heliallikat, et veenduda, et viga ei saa olla mujal kui kõlaris.

    Kastid ise on paksust mdf plaadist, ilusti liistudega tugevdatud ja hermeetilised ka. Kastides ei tohiks küll asi olla.

    MILLES ON PROBLEEM? Kõlari rms 200W, võimendid võimendavad 8 oomi juures selle vajaduse ära. Ei tea seda ka et kõlaritega midagi juhtunud oleks.

    #2
    Vs: bassielemendid on plärisema hakanud, mis viga?

    Kui väga piinand pole sisi ehk on "vuntsid" läbi... võta element kastist välja ja veendu selles et need ka korras, kui ei ole siis on mähisega mingi kala.
    TeamRMS

    Comment


      #3
      Vs: bassielemendid on plärisema hakanud, mis viga?

      Kui võimas võimendi muidu on?
      äkki lased natsi klippima kõlari, endal sama viga
      Valter

      Comment


        #4
        Vs: bassielemendid on plärisema hakanud, mis viga?

        Valjukad võivad tsentrist välja vajunud olla. See ei tohiks küll paari aastase seismisega juhtuda aga ei ole välistatud.
        Kas on ikka kindel, et valjukad plärisevad ja kastid ei plärise?

        Comment


          #5
          Vs: bassielemendid on plärisema hakanud, mis viga?

          Mis need "vuntsid" on kõlaril?

          Mul teised analoogsed kõlarid(rohkem kasutatud ja vanemad), filter sees ainult teine, nende puhul pole samade võimenditega sellist laperdamist.

          Kuidas see klippima minek tekib või on ? Võimendid annavad u 160-300W 8 oomi juures.

          Kastid ei plärise kindlasti, kuulasin, elemendid on pealegi esiseina küljes väga hästi kinni, isegi liiga hästi et neid lihtsalt kätte saada.

          Tsentrist välja? need on pappkoonusega, ei oska kommenteerida.

          Aga filtris võib ka see asi olla mingi võimalusega?

          Comment


            #6
            Vs: bassielemendid on plärisema hakanud, mis viga?

            Vuntsid on need juhtmed, mis ühendavad kõlari pooli kõlari raami küljes olevate terminalidega.

            Ma pakun, et sul on kõll läbi lihtsalt.

            Comment


              #7
              Vs: bassielemendid on plärisema hakanud, mis viga?

              Esmalt postitatud Fos poolt
              Vuntsid on need juhtmed, mis ühendavad kõlari pooli kõlari raami küljes olevate terminalidega.
              Vuntsid siiski ei ühenda mitte kõlari vaid valjuhääldaja ehk elemendi pooli ja ühendusklemme.

              Comment


                #8
                Vs: bassielemendid on plärisema hakanud, mis viga?

                pisut koppa ette hakkab viskama juba sinu mõttetu tähe närimine.

                Kui ma tahan, siis ma ütlen element või kõlar või valjuhääldi või mis iganes, selge on see, et kui ma ütlen "kõlari pool", siis ainult puudega inimene mõtleb, et kastil saab ka oma pool olla.

                Comment


                  #9
                  Vs: bassielemendid on plärisema hakanud, mis viga?

                  Ja sa ei arva et mull ei viska üle kui kõik uustulnukad valjukaid kõlariteks nimetavad?

                  Comment


                    #10
                    Vs: bassielemendid on plärisema hakanud, mis viga?

                    Vabandust et teemast mööda aga et jutuks eesti keel ja tähenärimine siin kujunes,siis
                    natuke võtaks sõna.Nimelt jah tõesti võib kes iganes asju nimetada kuidas iganes.Aga
                    et teised sellest ühtviisi ka aru saaksid siis on mõistlik nimetada asju mitte kuis
                    juhtub vaid ikka õigete nimedega.
                    Vaatame "Fos`i" lauset mis oli selline :"Vuntsid on need juhtmed, mis ühendavad kõlari
                    pooli kõlari raami küljes olevate terminalidega". Eesti keeles oleks korrektne hoopis
                    nii :"Vuntsid on need juhtmed , mis ühendavad võnkepooli valjuhääldi korvi küljes
                    olevate klemmidega".
                    Kõlar koosneb valjuhäälditest,filtrist ja muust vajalikust et püsida koos ja olla selline
                    nagu soovitud.
                    Kõlarit nimetatakse kõnekeeli ka kastiks.Selles valguses jääb segaseks mida mõtles
                    inimene kes kirjutas sellise lausejupi "kui ma ütlen "kõlari pool", siis ainult
                    puudega inimene mõtleb,et kastil saab ka oma pool olla".Kas "kõlari pool" tähendab
                    induktiivpooli või võnkepooli? Isegi kui tähendab mõlemat siis neid ju leidub ometi
                    (kõlari)kastis??Aga mis puutuvad siia siis puudega inimesed?Või on kirjutaja puudega?
                    Arvestades asjaolu et "Moi" on juhtumisi staazikas kasutaja(vist isegi moderaator) siis on
                    väga õige ja asjalik et ta leiab aega ka keeleaspektist foorumi arengut jälgida.
                    Sest vahel on tõesti tunne et no mida ometi? Siit samast foorumist üks lause millega
                    algab teema - "otsustasin et teen ühe kõlarikasti oma s30b' dele ja selle teravuse
                    kõlarile".Millise teravuse?Mingi oga kasti otsa?Annab ikka mõistatada et algataja
                    jälle mõtles valjuhääldit...Jätke meelde - eesti keeles on valjuhääldi see mida paljud
                    nimetavad elemendiks,dünaamikuks,teravuseks,woofriks jne.Valjuhääldil ei ole raami
                    vaid on korv,ei ole vuntse vaid on juhtmed (valjuhääldiviigud).Võiksime vähemalt proovida
                    laensõnade mittekasutamist.
                    Niisiis ärge imestage et eesti keel niivõrd mandub kui me ise seda ei suuda kasutada.
                    Nisu-Unni tasemel eesti keelt kohtab ikka juba liiga palju.Seda võiksid need tegelased
                    arvestada kes oma poste allkirjastavad -"eelistan eestimaist..."jms. Hakkab paroodiana
                    tunduma kahjuks.
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      #11
                      Vs: bassielemendid on plärisema hakanud, mis viga?

                      Anna andeks, kui sa arvad, et vuntsid võivad olla filtri induktiivpooli ja raami küljes oleva terminali vahel... no tõesti. See on umbes sama tähe närimine, kui sina ütled et kõlar koosneb kastist ja elemendist jne... ja ma küsin, et kas kast on liiva kast või on auto kast või on kõlari kast? Võta midagi muud ette oma ajaga palun.

                      Ma ei näe, et praegused suured targutajad oleksid vaevunud vastama oma üli korrektse vastuse, et aidata küsijat. Valele asjale raiskate oma energijat.

                      See mida mina eelistan, on minu enda asi, härra eetikeele õpetaja. Sulle selline küsimus, kas võnkepool polegi induktiivpool? Tal polegi induktiivsust?
                      viimati muutis kasutaja Fos; 22 m 2007, 13:26.

                      Comment

                      Working...
                      X