Teade

Collapse
No announcement yet.

15" estraadikõlari bassielemendid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    15" estraadikõlari bassielemendid

    Kas keegi teab, kus kohast saab Eestis osta/tellida 15" (500W-850W RMS) estradikõlarite bassielemente nt. (GAS; HQ Power; Tasso Audio; Visaton vms. firma stuff). Oomipoest saab tellida "Eminece" elemente, kuid minule sobilike bassivaljukate hind jääb ca 2600-5700EEK tk. ja vaja neid tervelt 6tk. ning sellist raha summat välja käia pole. Asi nimelt selles, et pikkade aastate vältel üritusi helindades praeguste proffikõlarite bassivaljukad lihtsalt amortiseerunud(membraan mõrane, häälepool oaliselt lühises, tsentrist väljas) ja vajavad uutega asendamist.
    Kui keegi oskab nõu anda või on omal midagi seesugust pakkuda, siis andku teada. Minule sobilik hind ühe 15" bassivaljuka eest oleks ca1600EEK. Igasugune informatsioon on teretulnud. Aidake palun !

    #2
    Vs: 15" estraadikõlari bassielemendid

    EDIT: ei lugenud piisavalt hoolikalt

    Comment


      #3
      Vs: 15" estraadikõlari bassielemendid

      Midagi sellist siis? http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_sto...artnr=615-5309
      Proffi PA valjukad ei peagi nii odavad olema.

      Comment


        #4
        Vs: 15" estraadikõlari bassielemendid

        Esmalt postitatud teett poolt
        Midagi sellist siis? http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_sto...artnr=615-5309
        Proffi PA valjukad ei peagi nii odavad olema.

        Jah, tean neid Eminence 400W RMS valjukaid küll, hind ka neil tõesti soodne aga mõnede parameetrite poolest(madalaim talitlussagedus 40Hz ja häälepool 2,5") jäävad pisut nõrgaks mulle. Asi selles, et mul 2*1kw RMS TESLA võimendid, kui varem sain ühendada kaks 8 oomist 650w subakaplokki rööpühenduse, siis nende 400w kõllidega enam nii välja ei mängi ja helvõimenduses samuti taandaregut enam teha ei taha.

        Comment


          #5
          Vs: 15" estraadikõlari bassielemendid

          Aga Visatoni BGS40? http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_sto...3040#!240-3040

          Comment


            #6
            Vs: 15" estraadikõlari bassielemendid

            Esmalt postitatud Margus/Tevalo poolt

            Muidu see konkreetne "Visaton`i" element on ikati hea koduseks kasutuseks ja samuti väikestele bändidele siseruumides mängimiseks aga 200W RMS kõlaritega eriti välja minna ei tasu sest vajaliku helrõhu saavutamiseks on neid lihtsalt mõteltult palju esinemistele kaasa tirida ning ruumi niigi alati vähe. Selle 2300EEK eest saaks ka juba kätte peaaegu Eminence Kappa-15lf-id ja nood 600w RMS ning 3" häälepooliga isendid sobiksid mulle juba suurepäraselt. Vaatan kui mulle paari nädala jooksul veel paremat pakkumist ei teha, siis tuleb Tevalost ilmselt need Eminece kuus Kappa-15lf 600w 2600EEK tk. bassivaljukat ikka ära tellida, midagi pole parata.

            Comment


              #7
              Vs: 15" estraadikõlari bassielemendid

              Kui ma õigesti aru sain, lähevad nad samadesse kastidesse, kus praegu kõvasti tööd teinud valjukad sees. Kas sa ei arva, et võid kogu kasti sageduskarakteristiku väga paigast ajada sel moel.

              Comment


                #8
                Vs: 15" estraadikõlari bassielemendid

                Esmalt postitatud Siiasinna15 poolt
                Kui ma õigesti aru sain, lähevad nad samadesse kastidesse, kus praegu kõvasti tööd teinud valjukad sees. Kas sa ei arva, et võid kogu kasti sageduskarakteristiku väga paigast ajada sel moel.

                Selle väikse nüantsi pärast ma eriti ei põe, sest praegused kastis sees olevad valjukad kuuluvad samasse võimsus ja suurus klassi, mis eelmises tekstiski nimetatud Eminence 600w elemendid ning need estraadivaljuhäältite standardid püsivad juba pea 20a enam-vähem kõigil tipptootjatel ühesugused. Ainult, et helikoonuse (membraani) materjalid on vastubidavamad ja niiskuse suhtes vähemtundlikumad kui vanasti, sest neid immutatakse vastavate ainetega. Valjukate nimivõimsuse ja kõlakasti ruumala ning ehituse osas olid tollel ajal samad seosed mis tänapäevalgi. Kõnealuste kõlakastide ruumala arvutuste järgi on ca 230 liitrit ning ma usun, et väga puusse ka elemendivahetusega ei pane.

                Comment


                  #9
                  Vs: 15" estraadikõlari bassielemendid

                  Esmalt postitatud Max27 poolt
                  Vaatan kui mulle paari nädala jooksul veel paremat pakkumist ei teha, siis tuleb Tevalost ilmselt need Eminece kuus Kappa-15lf 600w 2600EEK tk. bassivaljukat ikka ära tellida, midagi pole parata.
                  Arvan ka ,et antud situatsioonis valiksin sama variandi.Ei usu,et sa Eestist odavamat pakkumist saad,eriti veel kuuele samaväärsele.Kappa Pro seeria oleks muidugi parem aga...antud juhul parim hinna/kvaliteedi suhe - kannatavad vähemasti piitsa anda küll.Nagu ma aru saan on asi profikasutuses ja sealt eriti hinnas tingida pole mõtet - "ring on väike" ja hinnad laias laastus teada.Kiika ka Pillipoodi- igatahes väike rebimine hindade osas käib.Võibolla leiad sobiva koonuse repair komplekti.Kuigi isiklikult(IMHO) ei lapiks profitehnika valjukaid - pigem ikkagi uus või siis uus analoog!Vatti(loe:Watti)nad saavad mehemoodi ja igasugu repair laguneb kiiremini kui uus!
                  Otsuse pead tegema sina

                  Igatahes jõudu tegemistes
                  Kõik meeldiv tuleb lambist...

                  Comment


                    #10
                    Vs: 15" estraadikõlari bassielemendid

                    mis vanadest elementidest saab ka:P

                    Comment


                      #11
                      Vs: 15" estraadikõlari bassielemendid

                      Esmalt postitatud morten poolt
                      mis vanadest elementidest saab ka:P
                      Selge on see, et ma enne vanu elemente välja kruvima ei hakka, kui Juunis tellitavad ja juulis kohale jõudvad Elder Audio 500W RMS valjukad kohal. Kuna vanade elementide tahtjaid on kogunenud juba üpris palju, siis vaatan kes rohkem pakub, see saab. Päris tasuta ka ei viitsi neid ära anda, kuna vanametallikokkuostu punktis saab alumiinium korvi ja mu metalli eest vähemalt sajalise. Enne juulit igaljuhul mingit stuffi ei tekki.

                      Comment


                        #12
                        Vs: 15" estraadikõlari bassielemendid

                        kui stuff tekib, siis anna teada

                        Comment

                        Working...
                        X