Teade

Collapse
No announcement yet.

Autosse Kõlar !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Autosse Kõlar !

    Tervist ! Täitsa täesti esimest korda siin foorumis ja väga algaja üldse helitehnika alal !

    Probleem on selles, et oleks soov saada autosse (pagasnikusse arvatavasti) supakas / bass. Autos on makk ja originaal kõlarid, asjad olemas.
    Sain endale supaka kõlari, millel pole kasti ega midagi. Puhas element ( ei teagi kuidas seda nimetada, täielik võhik!) on ainult. Nüüd oleks sellele vaja ju kast ümber ehitada ja sellest ma ei jaga mitte midagi. Et kes oleks tore ja aitaks mind või räägiks palju sellise asja tegemine maksma võib minna, kui ise ei saa valmis sellega ja kus saaks teha. Et võibolla ei olegi keerukas ise teha. Ja kui peakski valmis saama kõlarikasti siis peaks mingit võimu vms asja veel ka vist vaja minema ??

    Andmed ise sellised :
    CLARION SEW5101 300W - 728g ja diameeter oli umbes nii 26cm.
    4 - OHMi.

    Paluks abi

    #2
    Vs: Autosse Kõlar !

    Nii pärast 10 minutilist mässamist bassbox-iga sain sellised mõõdud:

    kast: 65 liitrit
    inverter: 2x103*350 (toru läbimõõt korda toru pikkus)

    F3 jääks sinna 37Hz kanti.

    Eks targemad täiustavad kuna ei viitsi eriti mässata BB-ga aga võimalik ka väiksem kast (aga nagu eelnevalt öeldud ei viitsi lihtsalt rohkem proovida).

    LINK ka kust andmed võtsin.

    to jannozz50: tegin paranduse oma tekstis.
    viimati muutis kasutaja markx666; 16 m 2007, 23:27.

    Comment


      #3
      Vs: Autosse Kõlar !

      Tänud sellegi eest
      Sellest saan aru, et kast 65l, kuid see inverter ja F3 on ja kas siis see 37Hz on hea või halb?

      Pmst siuke kõlar peaks ikka häält tegema vist normaalselt (kuid ei tea ise ka täpselt)
      Hmm. Okei, ootan veel abi !

      Comment


        #4
        Vs: Autosse Kõlar !

        F3 on häälestussagedus (võiks olla veidi kõrgem, kuid sobib), 65l ´ist arvutad omale sobivad kastimõõdud, inverteri ostad endale kaks solgitoru ja lõikad pikkuse sobivasse mõõtu.

        markx666 - inverteril, kumb on pikkus ja kumb laius ?

        Comment


          #5
          Vs: Autosse Kõlar !

          Okei ! Nagu ma olen aru saanud, siis peaks ostma vineeri paksusega mingi 21mm ? Tegema umbes siis 65 liitrise kasti, kuhu mahuks see ilusti kõlar ja toru ära !

          Toru diameeter on siis 10.3cm ja toru pikkus on 35cm
          Miks neid 2 tükki on ? Sellest ei saa aru, et kuhu see teine läheb ja kuidas nad üldse lähevad.

          Ja selle F3´ega - see jääb nagu ta on, või sellega saan ka veel midagi peale hakata, või seda teadmist ei lähe tglt mul üldse vaja ?

          Comment


            #6
            Vs: Autosse Kõlar !

            ütleme nii, et F3 jäta rahule kui hakkad ise kaste arvutama, siis saad teada mis see on. torusi lõikad kaks samas suuruses ja paigutad nad sinna kasti ilusti ära. 21mm vineer on (Y)

            Comment


              #7
              Vs: Autosse Kõlar !

              Siis juba selline küsimus ka, et millist võimu ma peaks vaatama !? Sellisele asjandusele nagu mul kunagi valmib.. Palju maksavad!?
              Ja kas keegi äkki müüb odavamalt (kasutatud)

              Ja palju läheb üldse materjal umbes maksma kui ma hakkan seda vineeri ja reoveetoru juppi ostma !?

              Mingi 2 ruutmeetrit läheks seda viineri - palju see maksumus umbes 8-)?

              Comment

              Working...
              X