Teade

Collapse
No announcement yet.

Iseehitajale: Valutronic SQ-50 Studio monitor. Võtta või jätta?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Iseehitajale: Valutronic SQ-50 Studio monitor. Võtta või jätta?

    Leidsin internetiavarustest sellise kõlariehitamise juhise:

    Kahjuks ei ole ei elektroonika, ega võime hinnata valjukaid numbrite järgi minu kõige tugevam pool, kas tasuks proovida seda ise ehitada? Mis tasemega võiks selline kast olla võrreldes siin foorumis tihti esineva Visatoni kraamiga? Ja kuidas suhtuda selle onu poolt sobivaks tunnistatud filtrisse? Tihti öeldakse et stuudiomonitor ja kodus kuulamise kõlar (mis on mu eesmärk) on kaks ise asja, kas see võiks kehtida ka selle kõlari kohta?
    Võtta või jätta?

    Bassielemendi kirjeldus:
    LS 18532. Kvalitetshögtalare med gjuten korg, borrad polkärna och excellent kondämpning. 370g magnetvikt. Underbart rent och klart ljud från djup bas till långt upp i mellanregistret. Passar både som subbas och i 2-vägshögtalare.
    Specifikation: Dy 185mm, Dh= 150mm, RMS-effekt= 50W, SPL=90dB
    Låda: Vb= 53 liter, f3= 32 Hz, Ar= 25cm2, Lr= 5,6cm.
    För medelstor basreflexlåda. Rek. delningsfrekvens max 3500 Hz.
    Detta är baselementet i SQ-50, MB-50 och Subbas 2.

    Tweeteri kirjeldus:
    LST 9221 Dometweeter med stor frontplatta med reflexdämpande material. Silkesdometweeter brett frekvensområde, klingande ren och detaljrik åter-givning. Membranet är mycket bredstrålande, spridningen är mycket bra.
    Frekvensomfång fx-22 000 Hz. Effekt 50W RMS. Känslighet 92dB.
    Delningsfrekvens 2,0 kHz. Diameter 130mm, monteringshål 86mm.
    Detta är diskantelementet i HSQ-50-satsen.

    Kas see tehnika võiks vastata onu poolt mulle kirjutatule (fragment kirjavahetusest):
    ---I myself am very strictly hifi minded. I don´t want the speaker to either add or substract anything, if possible. If I make a recording I want to know exactly how it really sounds, not the way my speakers make it sound. Of course I could bring up my Sennheiser studio phones, but I don´t like the "inside your head" sound even if the quality is excellent. So, that´s why I like the SQ-speakers. I get studio quality without having to wear earphones.---
    ---I found a bass driver that has an ultra-low moving mass (total 12.5 grams) resulting in a superb frequency response (-3 dB @ 10 kHz using a solid center come). I could therefore set the filter frequency rather high (3 kHz) and use a first-order filter for the tweeter. Both the bass driver and the tweeter work more than an octave away from their frequency limits. The result is an unusually transparent sound, not "boxed in" at all, like in normal bass reflex speakers.
    Many people who have intended to build horns, but first listened to the SQ-50L´s we have in our shop, have changed their minds about speaker concepts. The SQ speakers have an open, transparent, easy-to-listen-to sound, very similar to horn designs, but without the colouring normally associated with horns. ---

    #2
    Vs: Iseehitajale: Valutronic SQ-50 Studio monitor. Võtta või jätta?

    Leidsin veidi lisainfot, valjukate tootja on miskine Monacor:
    Bassivaljukas peaks see olema:
    http://www.monacor.com/int/en/produk...pr=EN&typ=full
    Kõrgem ots:
    http://www.monacor.com/int/en/produk...9&spr=EN&typ=u

    Filtri skeem osaliselt siin näha, kui kõvasti alla kerida:
    http://www.minhembio.com/Zack_Ersa/108860

    Minul tekkis kogenematusest küsimus, kui bassi graafik hakkab juba nii kõrgel sagedusel laskuma, kuidas saab see kooslus siis bassi mängida nõnda nagu reklaamitakse? Või ei jaga ma suisa üldse mitte midagi? Ja ikka tahaks teada kas selline kooslus üldse kõlbab kuskile?

    OT: Kui aus olla ei saa ma ise ka aru miks ma sellest projektist nõnda huvitatud olen, seda enam et DIY juhiseid on internet paksult täis. Jäärapäisus ehk.

    Comment


      #3
      Vs: Iseehitajale: Valutronic SQ-50 Studio monitor. Võtta või jätta?

      ilmselt pole keegi siin neid teinud, oled esimene.
      bassi graafiku jutust pole võimalik aru saada: mõtled ehk
      hoopis takistusgraafikut (see on see järsu hüppega), mitte sagedust?
      viimane on peaaegu liiga hea...

      ehitus on lihtne, Monacor pole uustulnuk helitehnikas, skeem pole
      ka keeruline. arutlus saidil ehituse ja materjalide kohta pole samuti rumal.
      proovi ära, jaga kogemusi (-;

      Comment


        #4
        Vs: Iseehitajale: Valutronic SQ-50 Studio monitor. Võtta või jätta?

        Tunduvad (?) sinna Visatoni W170 ja SC10, kanti asjad olevat, või natuke paremad.

        Comment


          #5
          Vs: Iseehitajale: Valutronic SQ-50 Studio monitor. Võtta või jätta?

          Miks mitte lairiba proovida ?

          Comment


            #6
            Vs: Iseehitajale: Valutronic SQ-50 Studio monitor. Võtta või jätta?

            Ma lõin selle Monacori midbassielemendi andmed WinISD-sse ja see programm annab antud elemendi puhul täiesti sileda sageduskara 50l inverterkasti puhul, kusjuures -3 dB on 33 Hz juures, üsna vapustav värk. Ma juba vaikselt mõtlesin, et millise huvitava asja saaks teha siis, kui neid elemente näiteks 4 tükki ühte kasti lüia. Lairiba on ta juba niikuinii, sageduskara järgi võib rahulikult lasta elemendi kusaigile 6-7 kHz juurde mängima, sellest edasi on nagunii juba paras supertweeteri teema.

            Comment


              #7
              Vs: Iseehitajale: Valutronic SQ-50 Studio monitor. Võtta või jätta?

              6-7kHz ei ole veel päris lairiba teema, v mis? Tegemist siiski korraliku midbassiga. Ei tasuks inimesi segadusse ajada.

              Comment


                #8
                Vs: Iseehitajale: Valutronic SQ-50 Studio monitor. Võtta või jätta?

                Esmalt postitatud ihvike poolt
                kusjuures -3 dB on 33 Hz juures, üsna vapustav värk.
                Vabandan! Elektroonikakauge inimesena ei saanud midagi aru. Kas tohiks paluda järeleaitamise tunde, mida ma nendest numbritest saan järeldada? Mis teeb asja vapustavaks? Kas ma peaks nägema seda -3db kuskil tootja graafikul?

                Comment


                  #9
                  Vs: Iseehitajale: Valutronic SQ-50 Studio monitor. Võtta või jätta?

                  Esmalt postitatud qdwin poolt
                  Vabandan! Elektroonikakauge inimesena ei saanud midagi aru. Kas tohiks paluda järeleaitamise tunde, mida ma nendest numbritest saan järeldada? Mis teeb asja vapustavaks? Kas ma peaks nägema seda -3db kuskil tootja graafikul?
                  No üllatav ja huvitav on see, et teoreetiliselt mängib see element oma suuruse kohta väga madalale, bassiosa on hea, kui kasutada õige suurusega inverterkasti. Kordan, teoreetiliselt.
                  Lairiba puhul on väike segadus eesti keele terminitega. Nimelt full-range ei tohiks kuidagi võrduda lairibaga.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Iseehitajale: Valutronic SQ-50 Studio monitor. Võtta või jätta?

                    Esmalt postitatud ihvike poolt
                    Kordan, teoreetiliselt.
                    Praktikas ilmselt mitte, kuna tundlikus 90dB on mingisuguse kesk-kõrgsageduse maksimum tundlikuse järgi pandud ja bassi osas ei jää sellest midagi järgi.
                    Ma ei tea kuidas WinISD aga mõned softid oskavad põhiliste T/S parameetrite (Sd, Vas, Fs ja Qt) järgi madalsagedusliku tundlikuse välja arvutada. Huvitav oleks arvutada palju sellest 90 dB-st järgi jääb.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Iseehitajale: Valutronic SQ-50 Studio monitor. Võtta või jätta?

                      Esmalt postitatud moi poolt
                      Praktikas ilmselt mitte, kuna tundlikus 90dB on mingisuguse kesk-kõrgsageduse maksimum tundlikuse järgi pandud ja bassi osas ei jää sellest midagi järgi.
                      Ma ei tea kuidas WinISD aga mõned softid oskavad põhiliste T/S parameetrite (Sd, Vas, Fs ja Qt) järgi madalsagedusliku tundlikuse välja arvutada. Huvitav oleks arvutada palju sellest 90 dB-st järgi jääb.
                      Kõik need andmed lähevad sinna WinISD-sse ka sisse ja graafiku peal väidab ta tundlikkuseks ka 90dB. Huvitav oleks teada küll, kuidas asi reaalsuses välja näeb. Proovin huvi pärast Bassboxiga ka.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Iseehitajale: Valutronic SQ-50 Studio monitor. Võtta või jätta?

                        Nii, proovisin seda Bassboxi ka, vähe keerulisem ja huvitavam programm. Ja sain põhimõtteliselt enam-vähem samasuguse tulemuse. Muidugi infot on rohkem, nendel madalatel sagedustel on maksimaalne võimsus väike, 4 elemendi (ühes kastis) puhul sain maksimaalseks mõistlikuks sisendvõimsuseks kusagil 35W, sel juhul ei ületaks membraani liikumine muusikas esinevate sageduste puhul mõistlikkuse piire. Ja SPL oleks sel puhul ikkagi u 110dB 1m peal, seda on enam kui eluilmas vaja. Kui see jutt on täielik jama, siis palun öelge, olen veel suhteliselt teadmatu nendes asjades. Kuivõrd selliseid programme uskuda võib?

                        Comment


                          #13
                          Vs: Iseehitajale: Valutronic SQ-50 Studio monitor. Võtta või jätta?

                          Kas Bassbox-ile antakse tundlikus parameetrina ette või arvutab ta selle ise T/S parameetrite kaudu välja?

                          Comment


                            #14
                            Vs: Iseehitajale: Valutronic SQ-50 Studio monitor. Võtta või jätta?

                            Saab ikka ette anda jah, lisaks veel paarikümnele parameetrile. Mingi sageduskara käsitsi sissesöötmise variant on ka, sellega ma veel mässama ei hakanud.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Iseehitajale: Valutronic SQ-50 Studio monitor. Võtta või jätta?

                              Kui saab, siis sealt see ulmeline SPL ongi pärit.

                              Comment

                              Working...
                              X