Teade

Collapse
No announcement yet.

S90

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    S90

    Kuidas peab S90 bassikõlari membraan mängima, kas kasti sissepoole või väljapoole? (kui patareiga kontrollides ühendan pluss klemmi patarei plussiga ja miinuse miinusega siis membraan liigub sisse või väljapoole?)

    #2
    Vs: S90

    Patareiga proovides on oluline, et mõlemad (vasak ja parem) liiguksid sama ühenduse korral samas suunas. Vastasel juhul kukub bassiots hullult ära. Võid proovida eneseharimise mõttes, keera kõlarid vastakuti, istu vahele ja ühenda lahtiste juhtmetega (töötava võimuga!) ühte kõlarit ühte/teistpidi. Ühel juhul kaob helis madalam ots ikka väga ära, see on siis juhtum kus kõlarid on vastandfaasis.

    Comment


      #3
      Vs: S90

      Üks varasem teema, kus markeerimisest kirjutasin:
      http://www.tevalo.ee/foorum/showthread.php?t=27716
      (seal postitus #11 ehk
      http://www.tevalo.ee/foorum/showpost...8&postcount=11 ).
      viimati muutis kasutaja fre; 02 m 2007, 01:37.
      Elektroonika töötab suitsu baasil.
      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

      Comment


        #4
        Vs: S90

        Kõlarid mängivad ühes faasis küll. Mul on pandud nad mängima kasti poole st et membraan liigub kasti suunas mitte väljapoole ja mulle väideti sellepeale et mul pluss ja miinus valesti ühendatud ja võin elemendi tuksi keerata sest mähis võib magneti põhja vastu ennast vigastada suure koormuse korral. Kui reaalne selline asi on? Ja kuidas orginaalis on pandud need S90 bassikad mängima? Kõrvaga kuulates tundus heli just nii parem kui kõlarid mängisid kasti poole.

        Comment


          #5
          Vs: S90

          Helisignaal on vahelduvool ja valjuhääldid + ja - on tindlikud vaid selleks, et kõlari paari oleks lihtne "ühes faasis" ühendada. See, kes sulle seda juttu rääkis on õigus ainult selles, et sul polaarsus vastupidine (tinglikult on võetud, et "õige" polaarsuse korral liigub membraan välja) kuid kõik muu jutt on BS, kordan veelkord kõlarisse juhitakse vahelduvvool ja membraan liigub tsentrist mõlemale poole.


          Esmalt postitatud dts poolt
          Kõlarid mängivad ühes faasis küll. Mul on pandud nad mängima kasti poole st et membraan liigub kasti suunas mitte väljapoole ja mulle väideti sellepeale et mul pluss ja miinus valesti ühendatud ja võin elemendi tuksi keerata sest mähis võib magneti põhja vastu ennast vigastada suure koormuse korral. Kui reaalne selline asi on? Ja kuidas orginaalis on pandud need S90 bassikad mängima? Kõrvaga kuulates tundus heli just nii parem kui kõlarid mängisid kasti poole.
          viimati muutis kasutaja Rom; 02 m 2007, 14:37.

          Comment

          Working...
          X