Teade

Collapse
No announcement yet.

Lairibad: FRS8 vs FRS8M

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Lairibad: FRS8 vs FRS8M

    Tere

    Lähiajal on plaanis uued kõlarid ehitada. Kuna võim tuleb üpriski väheste vattidega ja pisike, siis olen otsustanud proovida väikeseid lairibasid.

    Silma on jäänud Visatoni FRS8 ja FRS8M. Esimesel väga kehv tundlikus, teisel parem. FRS8 läheb kirjade järgi madalamale, hind on sama. Kumba siis nendest eesistada?

    Soovitate äkki mõnda muud valjuhääldit?
    Parim oleks 3,3" suurusega, ja kuna üritan üpriski odavat projekti teha siis elemendi hind kuni 300.-

    Madala otsa puudumine ei ole probleem, sest subwoofer täitsa olemas juba. (W250S)

    Algselt oli plaan teha võimalikult kompaktsed ja pisikesed kastid, aga nüüd olen uurinud ja puurinud, ning leidnud, et see "Needle" on päris huvitav.

    Ma tean, et nii mõnigi kaasfoorumlane on teinud need "Needle" kastid FRS8- le, aga kas ka FRS8M - ile?
    Kas keegi on ka analoogseid kastiarvutusi ise teinud või on kõik selle tüüpprojekti järgi teinud?
    http://www.speaker-online.de/cyburgs/needle-tb.gif
    Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

    #2
    Vs: Lairibad: FRS8 vs FRS8M

    Esmalt postitatud roomet poolt
    Silma on jäänud Visatoni FRS8 ja FRS8M. Esimesel väga kehv tundlikus, teisel parem. FRS8 läheb kirjade järgi madalamale, hind on sama. Kumba siis nendest eesistada?
    mõlemaid on katsetatud, kuulatud, võrreldud. FRS8 mängib küll vaiksemalt, kuid samas on tasakaalustatum ja mõnusam kuulata

    Comment


      #3
      Vs: Lairibad: FRS8 vs FRS8M

      Olgu, kui kasutaja Hipi ütleb, et FRS8-t on mõnusam kuulata, mida ma proovingi saavutada, siis jääb pigem see. Muidugi kui kellegil pole paremaid ideid elemendivaliku kohta.

      Aga äkki keegi oskab midagi tarka kasti kohta kirjutada, kas see eelpool toodud ligi joonised sobivad FRS8le? Seal kirjutatud küll, et für FRS8.
      Sellist kasti kahjuks ise arvutada ei oska.

      Äkki kasutaja Hipi on ka erinevaid kaste proovinud antud elemendiga? Võiksdi oma teadmisi jagada, muidugi juhul, kui saladus ei ole.
      Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

      Comment


        #4
        Vs: Lairibad: FRS8 vs FRS8M

        Esmalt postitatud roomet poolt
        Äkki kasutaja Hipi on ka erinevaid kaste proovinud antud elemendiga? Võiksdi oma teadmisi jagada, muidugi juhul, kui saladus ei ole.
        pisike kinnine kast toimib hästi (u. 1,5 l.) või siis t-line:
        http://www.elfaelektroonika.ee/fooru...t=19753&page=3

        Comment


          #5
          Vs: Lairibad: FRS8 vs FRS8M

          Tänud lingi eest, kuigi kogu nö. avalik teave, mis meie foorum pakub on antud valdkonnas läbi loetud, ja see konkreetne teema vist kolm korda.

          Lihtsalt mõtlesin, et äkki oleks võimalik veidike detailsemat ja põhjalikumat teavet saada just kasti kohta.
          Äkki on mõni soovitus või nipp T-line`i kohta?
          Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

          Comment


            #6
            Vs: Lairibad: FRS8 vs FRS8M

            Soiku vajunud teema, tõstataks natuke.
            Ehituseni pole kahjuks veel jõudnud, aga liigun endiselt sinna poole.

            Tekkis uust küsimus.
            Lugesin www.diyaudio.com ist ühte teemat, kus üks mees testis erinevaid lairibsid, FRS8 kohta kirjutas palju head jne. aga mainis, et KINDLASTI vajab tweeterit juurde.

            Ma ei tea, natuke raske uskuda?
            Äkki keegi oskab midagi tarka kosta selle peale?


            Et lihtsam oleks annan lingi FRS8 kohta:
            http://www.visaton.de/de/chassis_zub...nd/frs8_4.html
            Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

            Comment


              #7
              Vs: Lairibad: FRS8 vs FRS8M

              Tweeter oleks jah vist üsna soovitav. Kõrgeid üle ~10000hz jäävad ikka väga tagasihoidlikuks. Kannatavad kuidagimoodi kuulata läbi agresiivsemapoolse eq hetkel. Samas eelarve läheks üsna lõhki kui ~300kr eest ehitatud cyburgs needle paarile tweeter panna

              Comment


                #8
                Vs: Lairibad: FRS8 vs FRS8M

                Kui sa nüüd uuesti ja natuke tähelepanelikumalt loeksid, siis näed, et see 300.- oli ikkagi eelarve ühe elemendi jaoks.

                Kogu projektile on kindel eelarve kindlaks määramata. Läheb palju läheb.
                Seega ei ole eelarvet, mida lõhki ajada.

                Äkki siis mõni soovitus tweeteri kohta?
                Hinna- ja kvaliteediklass võiks olla võrdne FRS8-ga.

                Ja endiselt kuulaks hea meelega veel mõne foorumlase arvamust üldse tweeteri vajalikkuse kohta.
                Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

                Comment


                  #9
                  Vs: Lairibad: FRS8 vs FRS8M

                  Keegi ei ütle sulle et pead panema, kui leiad, et sulle jääb kõrgematel sagedustel väheks - paned tweetri juurde. Võiksid proovida FRS-i erinevatelt sagedustelt lõigata ja tweetriga kokku sobitada. Kirjeldada kas ja kuidas toimuvad muutused frs-i madalamatel sagedustel, oleks huvitav kellegi teise juttu kah sellest lugeda.
                  Kindlasti leiad hea tweetri ka sinna juurde.

                  Võid veel kaaluda Peerlessi 3.5" lairibasid- kurat kuidas need mängida suudavad.
                  S A C
                  Siberian Audio Concept

                  Comment


                    #10
                    Vs: Lairibad: FRS8 vs FRS8M

                    300 kulus minu nõelade ehituseks, arutlesin siin eelkõige enda isendite tuleviku üle. Ja kui väga vana või kurt kuulaja ei ole siis ilma tweetrita ei soovitaks. Keskmiste hi-fi kõllidega võrreldes siin vähemalt ülemine ots täitsa ära.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Lairibad: FRS8 vs FRS8M

                      Selge. Kuidas nõnda odavalt said? Mingi sooduskampaania ajal ostsid elemendid?
                      Ja sinu Nõeladel ei ole tweetrit?

                      Muidu täitsa noor veel, 18 kõigast ja kuulamishäireid kah ei ole täheldanud

                      Äkki siis mõni konkreetne kõrgsageduselemendi soovitus?

                      Need kastid vahetavad Radiotehnika S-50B kõlarid välja, neil on küll silt "Hi-Fi" peal, iseasi kas need enam keskmiste hulka kuuluvad
                      Kõrgete puudumisega probleemi ei ole igastahes, kvaliteet on teine teema juba.
                      Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Lairibad: FRS8 vs FRS8M

                        Näe, siin on odavad tviiterid müügis. Ma arvan, et need peaks sobima sulle.
                        Minu DIY blogi
                        <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                        Comment


                          #13
                          Vs: Lairibad: FRS8 vs FRS8M

                          Esmalt postitatud YRO poolt
                          Näe, siin on odavad tviiterid müügis. Ma arvan, et need peaks sobima sulle.
                          Tänud, kuid hetkel veel ostma ei hakka. Hinna poolest muidu sobilik element.

                          Vaatasin, et sellel DTW72`l on tundlikus 91dB, aga FRS8`l kõigest 82dB.
                          Nüüd tuleb küsimus, võib olla väga loll, aga mis teha.
                          Kas need elemendid saavad koos mängida üldse? Kas mitte ei hakka kõrgsageduselement liiga valjult mängima võrreldes lairibaga?
                          Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Lairibad: FRS8 vs FRS8M

                            Eks sa varem või hiljem tuled selle peale, et kaheribalisel kõlaril võiks olla filter ka ning kaugel seegi aeg, kui taipad, et kõrgsagedust saab l-pad'iga madalamaks tõmmata.
                            Minu DIY blogi
                            <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                            Comment


                              #15
                              Vs: Lairibad: FRS8 vs FRS8M

                              Filtri vajalikkusest olen teadlik.

                              Aga &#245;ige on see k&#252;ll, et filtri ja mitmeribaliste k&#245;larite ehitamisega eelnevad kogemused puuduvad.

                              EDIT: n&#252;&#252;d uurisin kiiresti L-pad`i kohta, saan ma &#245;igesti aru, et mul oleks vaja siis 9dB l-pad`i?
                              Kiire otsing Elfa netipoest ei andnud sellele nimetusele vastet. &#196;kki keegi oskab sellega aidata?
                              viimati muutis kasutaja roomet; 09 m 2008, 22:13.
                              Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

                              Comment

                              Working...
                              X