Teade

Collapse
No announcement yet.

Näivtakistuse mõju?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Näivtakistuse mõju?

    Pilt
    Kuidas hinnata sellise näivtakistuse graafiku mõju? Helile? Võimule? Elementidele?

    Niipalju olen ma lugedes aru saanud, et lampvõimule selline asi ei meeldiks. Samas Visatoni foorumites ei paista keegi tegelevat näivtakistuse tampimisega. Kas moodsa ressiiveril toiteplokk kannatab sellist kõikumist? Kõige raskem koht ressile on muidugi 2500Hz peal.
    Mis osas on aga graafik ohtlik elementidele?
    Kas teoreetiliselt on mingis lõigus ka moonutusi kuulda?
    Minu DIY blogi
    <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

    #2
    Vs: Näivtakistuse mõju?

    2500 Hz ribas on v&#245;imsus niiv&#245;rd v&#228;ike, et sisuliselt &#252;lekoormust v&#245;imendil pole.

    Transistorv&#245;imendi v&#228;ljundtakistus on nii v&#228;ike, et k&#245;lari n&#228;ivtakistus ei m&#245;juta s&#252;steemi sageduskarakteristikat.

    Ehk seletab huvi puudumist nimetatud probleemi vastu.
    If you think education is expensive, try ignorance.

    Comment


      #3
      Vs: Näivtakistuse mõju?

      Kui sa mingeid Hi-End asju ei kasuta ja nende jaoks k&#245;lle ei tee, pole probleeme. V&#245;im v&#245;iks muidugi 4 oomi kannatada, muidu v&#245;ib teoreetiliselt mingi kaitse rakenduma hakata enneaegselt, aga praktikas raske uskuda, et sul mingis muusikas piisavalt pikka aega ja suure nivooga pidev 3 kHz sees on.
      Samas v&#245;ib eeldada (keskmise tavalise filtri puhul), et ka valjuka poolt vaadates on filtri takistus k&#245;rgem kuskil 1 kHz peal ja se v&#245;ib tekitada heli sumbumise pikenemise (t&#228;nu suurele takistusele) sellele sagedusel. Need on nn. waterfall graafikul n&#228;htavad j&#228;relkaja piigid http://www.soundonsound.com/sos/Jun0...rsdiag1b.l.gif
      mis eriti esile tulevad, kui see k&#245;rgem takistus langeb valjuka resonantsile v&#245;i selle l&#228;hedusse.
      Samas saab filtrit optimeerides praktiliselt alati j&#245;uda tulemuseni, kus takistus nii v&#245;imu kui valjuka poolt vaadates k&#245;igub m&#245;ned k&#252;mned protsendid. Filter l&#228;heb see juures muidugi keerulisemaks.

      Comment


        #4
        Vs: Näivtakistuse mõju?

        Praktikas on hektel olukord selline.

        Üks variant oli veel sama sileda karakteristikuga ja ka näivtakistus ning suundadega graafik nägid head välja, aga heli pani pea valutama poole tunni jooksul (kahtlustan mingit liiki moonutust).

        Hetkel on heli kõrvale meeldib, helipilt on väga suur ja detailne. Kui näivtakistus probleeme ei valmista ja mingeid suuremaid etteheiteid skeemile ei tule, siis on see lõplik variant nende kõllide jaoks. (Mingi aja jooksul plaanin ka reaalselt asjad üle mõõta.)

        Ma saan aru, et üks võimalus näivtakistust tampida on täiendav LCR-ahel sisendi klemmidel? Vähemalt olen ma seda varianti HumbleHomeMadeHiFi ja Zaph Audio lehel täheldanud.
        Minu DIY blogi
        <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

        Comment


          #5
          Vs: Näivtakistuse mõju?

          Kui sul on negatiivse tagasisidega transvõim, mille DF on üle 20, 8 oomi koormuse jaoks, ei ole mingit mõtet sisendklemmidel RCL ahelal, see ei anna midagi muud kui koormab võimu.
          Hoopis olulisel on filtri takistus valjukate poolt vaadates, mis jadafiltri puhul on halvim võimalikest. Proovi samas softis simuleerida seda filtrit, nii et võimu ühendad kõrgete valjuka koha peale ja võimu asemele paned mingi 0,1 takistuse.

          Comment


            #6
            Vs: Näivtakistuse mõju?

            Siin see on. Ma olen nii loll, et ei oska midagi lugeda sealt.


            /Edit parandasin lingi
            viimati muutis kasutaja YRO; 07 m 2007, 14:18.
            Minu DIY blogi
            <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

            Comment


              #7
              Vs: Näivtakistuse mõju?

              Vaadata on m&#245;tet seal ainult takistuse joont.
              Kuigi ka SPL joon n&#228;itab &#252;ht teist, ehk seda kui palju k&#245;rgete genereeritav elektromotoor j&#245;udu j&#245;uab bassi valjukasse - jadafiltri erip&#228;ra, paraleelfiltril on see number sisuliselt 0.
              Aga tegelikult huvitav pilt ja polegi nii hull kui ma arvasin.
              Kas sa viitsid sama teha ka nii, et bassika asemel on v&#245;im ja k&#245;rged on &#245;ige koha peal?
              viimati muutis kasutaja moi; 07 m 2007, 15:37.

              Comment


                #8
                Vs: Näivtakistuse mõju?

                Aga palun.
                Minu DIY blogi
                <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                Comment


                  #9
                  Vs: Näivtakistuse mõju?

                  See teine on küll karm, 1 kHz peal on takistus ikka väga laes aga lõikesagedus on kuskil 3 kHz. Pane RC ahel valjukaga paraleeli, peaks natuke parandama valjuka summutatust alla 3 kHz. Kui õiged väärtused paned, saad ka SPL muhku natuke alla 1-2k vahel ja 1k juures takistuse muhku tiba madalamaks.
                  Ma tõmbaks ka kõrgete 5,2R maha natuke ja timmiks muutuvale takistusele vastavaks 4,7 kondet ja 0,16 L-i.

                  Comment

                  Working...
                  X