Teade

Collapse
No announcement yet.

Starletid valmis. Esimene projekt ja suht õnnestunud.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Starletid valmis. Esimene projekt ja suht õnnestunud.

    Täna sain nad siis lõpuks oma tuppa veetud ja nautimine sai alata. Paar kuud tagasi sai siis sünnipäevarahade eest ressiiver ostetud ja kõlarinälg oli kiire tulema. Veidi vähem kui kuu aega tagasi olin juba kindel et ehitamiseks läheb ja varsti olid juba jubinad tellitud. Nädala pärast olid kastid koos ja mängisid. Ülejäänud aeg kulus viimistlemisele, mis eriti ei meeldinud. Väga viimasepeal värvimine välja ei tuld, pold nagu eriti kogemus ka aga noh. Lõpuks jäin ikkagi väga rahule. Algul oli selline jama et kas siis sellest et väga sile oli pind aga värv ei tahtnud kohe mitte üldse peale hakata, eriti servadele kus MDF oli serviti. Mingi oma 4-5 õhukest kihti värvi oli juba peal kui servad valgemaks hakkasid minema. Peale seda 4-5kihti lihvisin veel veidi ja siis veel 2 kihti ja lõpuks läks juba päris heaks. Üldiselt ma ei uskunud et nii palju vaeva tuleb näha aga huvitav oli minujaoks, sain mitmetes valdkondades paljupalju targemaks ja ehk järgmine kord juba palju lihtsam on. See kord sai ikka igast lahedaid asju välja mõeldnud.
    Filtrid tegime koos sõbraga kes ikka elektroonikat jagab õnneks, trükiplaadile saime rajad peale nii et metallifreespingis lasime sooned sisse kust vool edasi minna ei tohi ja oligi valmis. Väga head jäid.

    Helist.. Minu jaoks peaaegu et uskumatu. ( Enne olid võimul taga kaks mingit suht normaalset isegi Sony muusikakeskuse kõlarit, 3 mingit hiina odava kodukino sateliiti ja siis kaks aktiivset S-50(minuteada) olid woofri eest)) Muusika läks no nii elavaks et tõesti lihtsalt jättis kuulama. Bass on mõnus. Kui isa käest veidi raha palusin siis ütles ta et selline tunne et nagu kirjutaks oma surmaotsusele alla et oma majja kõlarid ehitataks, kuid täna kuulas ja kuulas ning ainult imestas

    Tänan abi eest foorumlasi kes vähegi aidata viitsisid, oma häid sõpru Raiti ja Kauri kellega koos ehitada sai. Varsti valmivad ka Kauril samad tornid, koos alustasime.

    Materjal oli 22mm MDF.

    Pildid http://nagi.ee/photos/speedfreak/sets/60495/

    Et rääkige mis arvate.

    #2
    Vs: Starletid valmis. Esimene projekt ja suht õnnestunud.

    Ikka päris ilusad asjad oled valmis meisterdand
    TeamRMS

    Comment


      #3
      Vs: Starletid valmis. Esimene projekt ja suht õnnestunud.

      Väga hea töö tundub olevat!

      Comment


        #4
        Vs: Starletid valmis. Esimene projekt ja suht õnnestunud.

        Ilusad tõesti, eriti veel arvestades fakti, et nad sul esimesed on. Palju kogumaksumus tuli ja mis asjad sa sinna kõlaritele jalgadeks alla panid?
        Condemn the hive.

        Comment


          #5
          Vs: Starletid valmis. Esimene projekt ja suht õnnestunud.

          Tore vaadata, et inimesed ikka kõlareid ehitavad ja neid teistelegi näitavad. Väga kena tööga oled hakkama saanud, jõudu edaspidiseks

          Comment


            #6
            Vs: Starletid valmis. Esimene projekt ja suht õnnestunud.

            Rõõm kuulda kui teistelegi meeldib.
            Maksumusega oli küll vähe koledasti aga kuna koguaeg mõtlesin sellele et kui ikka iseendale teen ja arvatavasti ühe korra teen siis teha korralikult. Elfa arve tuli u. 4750kr juba, MDF 600, ja ülejäänud jura(pahtlid, värv, liivapaber, kruvid ja vidinad) veel mingi 500-600. et kokku u.6000kr. Aga ausalt üeldes ei nuta millegi üle.

            Need jalad meisterdasin ka ise, kuna mul kodus metallitöökoda päris korralik siis sellega oli lihtsam. Treisin 50sest torust tükid, keevitasin kõrva sisse ja lasin ühe kruviga põhja külge. Värvisin aerosooliga ilusamaks ja nii jäigi.

            Comment


              #7
              Vs: Starletid valmis. Esimene projekt ja suht õnnestunud.

              Väga meeldivad need kastid!
              Värvi valik on väga viis igastahes.

              Äkki viitsid natuke lähemalt rääkida, et kuidas ja millega kastide viimistluse korraldasid? Kuna neil on tõesti lausa kaubanduslik välimus, siis tekkis kahtlus, et äkki lasid kuskil värvida?

              Kust MDF-i ostsid?

              Terminali oled suutnud väga silmapaistvaks ja ilusaks teha. Hea mõte igastahes, ise tulid selle peale või oled kuskil varem näinud? Peaks ise ka tulevikus sellist lahendust proovima.

              Ainuke asi, mis natuke kripeldama jääb, on need kõlarijalad. Kui sul on kodus treimis võimalus olemas, siis oleksid võinud äkki jalgadeks mingisugused piigid teha? Aga see on ainult minu arvamus.

              Veel kord, väga tubli töö!
              Ja ma millegi pärast ei usu, et peale sellist õnnestumist sa enam kunagi ühtegi kõlakasti ei ehita
              Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

              Comment


                #8
                Vs: Starletid valmis. Esimene projekt ja suht õnnestunud.

                värvitöö tegin ikka ise. püstoliga värvisin.. ja tegelt kui lähedalt uurima hakata siis ega väga perfektne ei ole küll.

                mdfi sain Tarsimanist, pidin terve plaadi ostma 3,7x2m, sain õnneks sõbraga pooleks teha.

                piikidega oli ka nii et mõtlesin ja mõtlesin ja siis tegin ikka jalad. aga alati on võimalus uuesti teha

                Comment


                  #9
                  Vs: Starletid valmis. Esimene projekt ja suht õnnestunud.

                  Esmalt postitatud roomet poolt

                  Terminali oled suutnud väga silmapaistvaks ja ilusaks teha. Hea mõte igastahes, ise tulid selle peale või oled kuskil varem näinud? Peaks ise ka tulevikus sellist lahendust proovima.
                  Tuli suht lambist see mõte ja päris hea jäi jah..

                  ja järgmine kõlariprojekt on varsti ma arvan. tahaks teha väiksed lairibad toa tahanurkadesse mängima. ma lugesin et sa vist tegid midagi nende FRS 8-tega.. et mis lahenduse sa leidsid lõpuks. ? ma ise mõtlesin et teen jälle visatoni kiti järgi vist Effect 80, aga äkki mingi kavalus ?

                  Comment


                    #10
                    Vs: Starletid valmis. Esimene projekt ja suht õnnestunud.

                    Endiselt pean vaikselt plaani, tegema ei ole jõudud veel hakata.
                    Rahaga on kah praegu päris kitsas käes. (kuigi FRS8- ga projekt ei ole eriti kallis, aga ikkagi, materjalid jne.)

                    Teen nn. Needle kastid, annan ühe ligi kah, võibolla oled seda foorumis kolades kohanud, aga ikkagi.
                    Hea, paljude poolt järgi proovitud projekt:
                    http://www.speaker-online.de/cyburgs/needle-tb.gif

                    Nende sinu Starletitega sobiksid sellised üli hästi kokku:
                    http://www.visaton.de/vb/showthread....ghlight=needle
                    Muidugi oluliselt ilusama terminalilahendusega

                    Needle kastis pidid oluliselt paremat häält tegema, kui mõnes pisikesemas kastis.
                    Teine asu veel, et kui need sul kuhugile laua peale ei lähe, siis on head ikkagi torntüüpi kastid, siis ei pea nende kõrgete ja minu meelest üpriski koledate jalgadega jändama.
                    Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Starletid valmis. Esimene projekt ja suht õnnestunud.

                      Hea nautida lõpptulemust kui : "õppind mehed -rootsi riistad" omast käest võtta...
                      Igatahes tundub ,et hingega tehtud ja ilus - nii silmale kui ka kõrvale(ilmselt)
                      Kõik meeldiv tuleb lambist...

                      Comment


                        #12
                        Vs: Starletid valmis. Esimene projekt ja suht õnnestunud.

                        Esmalt postitatud roomet poolt
                        Nende sinu Starletitega sobiksid sellised üli hästi kokku:
                        http://www.visaton.de/vb/showthread....ghlight=needle
                        Muidugi oluliselt ilusama terminalilahendusega

                        Needle kastis pidid oluliselt paremat häält tegema, kui mõnes pisikesemas kastis.
                        Teine asu veel, et kui need sul kuhugile laua peale ei lähe, siis on head ikkagi torntüüpi kastid, siis ei pea nende kõrgete ja minu meelest üpriski koledate jalgadega jändama.
                        Päris head jah, ainuke asi et mu umbes 10m2 toas ei ole enam ruumi nii suurte jaoks. aga eks ma mõtlen, tänud igatahes selle lingi eest, ma pold seda näinudki veel.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Starletid valmis. Esimene projekt ja suht õnnestunud.

                          Eks selleks see foorum on ,et ka kriitikanooli loopida:
                          http://www.elfaelektroonika.ee/fooru...ad.php?t=32973
                          Niipalju kui on tegijaid on ka argumenteerijaid - siiski tasub siin kinni hakata igast õlekõrrest ,et asja põhjalikumalt analüüsida - Põhieesmärgiks saavutada see parim!
                          Esteetika poolelt lähenedes(ka PCB variandi puhul) omab samuti tähtsust konstruktiivne ja kvaliteetne lähenemine... - Mida sa oled püüdnud ka väga korralikult teostada.
                          Minu poolt igatahes kiidusõnad jätkuvalt.
                          Kõik meeldiv tuleb lambist...

                          Comment


                            #14
                            Vs: Starletid valmis. Esimene projekt ja suht õnnestunud.

                            ma tänan kiidusõnade eest.
                            eks järgmine kord püüan teha veelgi paremini. siis juba kogemusi ka veidi.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Starletid valmis. Esimene projekt ja suht õnnestunud.

                              Tahaks sellist asja küsida, et kui suurt võimu toirnid tahavad?
                              Muidu on ilus töö!
                              Kogun vanu emaplaate ja mälusid. Tartus tulen ise järgi. 5689 seitse 375

                              Comment

                              Working...
                              X