Teade

Collapse
No announcement yet.

Kas keegi saab kõlarikastidesse aukude tegemisega aidata?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kas keegi saab kõlarikastidesse aukude tegemisega aidata?

    Tere!

    Üks päev keegi rääkis, et ise on võimalik ehitada mitu korda paremad kõlarid kui sama raha eest poest osta saaks. Et väidet kontrollida otsustasin järele proovida. Tulevad siis täpsemalt sellised:

    Materjal on juba õiges mõõdus aga puudu on vajalikud avad.
    Kas keegi saaks need väikse raha või kasti õlle eest ära teha?
    Või oskab keegi soovitada kelle poole selle murega pöörduda?
    Peaks tähelepanu pöörama sellele, et valjukate avade ümber on selline vagu/soon. Nagu näha sellel joonisel:

    Et ainult tikksaest vast ei piisa.
    Ise elan Tallinnas ja päris tartusse ei taha selle pärast sõita.
    Kui keegi saab aidata oleks tänulik.

    Hendrik

    #2
    Vs: Kas keegi saab kõlarikastidesse aukude tegemisega aidata?

    Esmalt postitatud henk poolt
    ... Et ainult tikksaest vast ei piisa. ...
    Sama teema päevakorras,
    D110mm krooni või lendtera sooviks laenata,
    või mis oleks parim kodune abivahend-tööriist?
    (tikksaagi ei oma)

    ühes firmas nägin paksema tekstiilmaterjali, vaiba, naha pressides lõikamise raudu, mis olid tehtud paksust vineerist ja terade kohad olid laseriga sisselõigatud,
    mind üllatas see lõike puhtus ja täpsus,
    tõenäoliselt see aga kallis tellimustöö

    Comment


      #3
      Vs: Kas keegi saab kõlarikastidesse aukude tegemisega aidata?

      ma ehitasin sellise asjanduse omale http://nagi.ee/photos/speedfreak/3368343/in-set/60495/

      sellega saab suht hästi teha isegi, kuigi ikkagi siuke homemade värk et väga täpset mõõtu pole väga kerge teha, ning see nö soon jäi millegi pärast veidi kalde alla, see tera on mul metallfreespingi küljes ja sealt suht hea timmida seda kuid keppi jätkub aga ma sain oma asjad tehtud ja mingil õhtul hilja poole olen ma nõus teid aitama. kuigi seda AL 170 auku ma kahtlen, see vist liiga suur. aga tweeteri saab kindlasti ja selle 110mm augu ka. ma tegin oma starletile d20cm augu mingi puidufreesiga kus oli võimalik nagu nö raadius paika panna ning siis sai ümber selle keerutada. kuid seda masinat ma siia tuua ei saa.

      võin ka seda tera ainult laenata kui tarvis.

      ja hoiatan ette igaksjuhuks et ka mina pole proffessionaal, vaid 17aastane nolk et pärast pettuma ei peaks. kuid püüaks aidata

      Comment


        #4
        Vs: Kas keegi saab kõlarikastidesse aukude tegemisega aidata?

        ülafrees on võtmesõna. handymann müüs suvel 500 raha eest mingit low-end asja aga kümmekond auku teeb vast ikka ära enne kui otsad annab. mind igal juhul aitas.

        Comment


          #5
          Vs: Kas keegi saab kõlarikastidesse aukude tegemisega aidata?

          Esmalt postitatud speedfreak poolt
          ma seda nimetangi lendteraks,
          praegu hakkasin mõtlema, et mis krdi pärast mul esikülg kõlarile vaja just vineerist, otsin kuskilt MDF-i, seda palju lihtsam töödelda ...

          ilusat vineeri ja saepuruplaati oli lihtsalt olemas, sellepärast hakkasingi kõlareid plaanima

          Comment


            #6
            Vs: Kas keegi saab kõlarikastidesse aukude tegemisega aidata?

            Esmalt postitatud kfl poolt
            ma seda nimetangi lendteraks,
            praegu hakkasin mõtlema, et mis krdi pärast mul esikülg kõlarile vaja just vineerist, otsin kuskilt MDF-i, seda palju lihtsam töödelda ...

            ilusat vineeri ja saepuruplaati oli lihtsalt olemas, sellepärast hakkasingi kõlareid plaanima
            Ma selle MDF'i lihtsusest küll aru veel pole saanud aga see selleks.
            Ja need odavad handymann'i asjad väga head, kui just palju tegemist pole ma olen sealt 200.- eest tikksae ostnud ja see on oma raha suhtes ikka täiega tagasi toonud. Natukene omatarbeks tegemiseks pole mis teab kalleid riistu mõtet osta.

            Teemasse niipalju et mõnes köögimööbli firmas ka võimalus alati teha.

            Comment


              #7
              Vs: Kas keegi saab kõlarikastidesse aukude tegemisega aidata?

              Tikksaega saaksin ise ka hakkama, aga samas ega nende kõlarite sisu väga odav ei ole. Tahaks ikka korralikult teha, koos selle vaoga seal ava ümber, et silmal ka ilus vaadata.
              Kui siit foorumist abi ei leia, siis vist peab jah mööblitegijate seast otsima, et kes alturtsi viitsib teha.

              Hendrik

              Comment


                #8
                Vs: Kas keegi saab kõlarikastidesse aukude tegemisega aidata?

                Augud, koos faasidega elemdendi äärte jaoks on täiesti tehtav töö, seekord aga sakus.

                PS kui huvi, suunan su edasi.
                S A C
                Siberian Audio Concept

                Comment

                Working...
                X