Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Kas tämbrid olid nulli keeratud/seatud mõlemal võimendil? Kuivõrd erinesid ruumikuju ja paigutus neis?
erines kõik ja tämbreid sai siia sinna kruvitud. ja kui bass maha keerata siis loomulikult basse pole.
aga kogu helipilt muutub ju kohe. kui ehk ekvalaiseriga see madal maha lõigata aga ega see ka lahendus pole. ei saa ju nii, et kui mingit sagedust
mängib halvasti siis lihtsalt eemaldame selle.võib-olla eemaldaks parem kohe kõrvakiled ja ei oleks enam mingit janti ei heli ega sagedustega
See viimane on muidugi variant aga seni pole seda vist keegi omatahtsi kasutanud, see võivat valus isegi olla...
Estonia kõlaritega kipub nii olema et neid ongi raskem ruumiga sobitada kuid kui kord paigutus käes siis on heli madalatel päris mõistlik, võrrelda näiteks Radiotehnikaga ei saaks kui jutuks musikaalsus. Ka resiiver ei soodusta normaalse bassi esitust selles kõlaris, sellest ehk nn lõdva liikumine (pikk ta ka vaevalt ehk oli kui võimendid korras).
Kui järgmisi lahendusi võrdlema hakkad siis vali endale mõni konkreetne cd mida siis saad kuulata. Kui kuulad erinevaid asju pidevalt siis võrdlus ei toimi. Näen foorumist et otsid aktiivselt mingeid kõlareid, proovi siis metoodiliselt läheneda, muidu raiskad lihtsalt aega ning tulemus saab ikka olema suht hetkeajendil otsustatu.
Arvan et ära väga seda oomide värki (veel) ületähtsusta , ilmselt oleks mõistlik ikka kuulamise järgi valida - ega sa ju testrile kõlareid ei osta, ikka endale! Igatahes edu sellel vaevalisel teel!
Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
Konfutsius
tänud. oomidest veel seda muidugi, et ressiiver mis mul on on 6-8 oomi
seega ostan vast ka siis 8 oomised ja kuna rahakott ka ei tea mis paks pole siis võib-olla lähevad ikkagi estooniad loosi ja hiljem ehk vahetan bassi elemendi parema vastu või ostan kallimad kõlarid.
see siis hetkeseis
kas neil oomidel ja helikvaliteedil on üldse mingit seost?
Oomidel ja helikvaliteedil otsest seost pole.
Kui kõlar on suure takistusega, siis on sama db saamiseks vaja rohkem võimsust, kui väiksema takistusega kõlaril, oletades, et kõlaris kasutatavate elementide tundlikused on samad.
Muidugi 4 oomise võimendi eest tuleb tavaliselt rohkem raha välja käia, kui 8 oomise võimendi eest.
edit: kui ressiiver kannatab 6 oomi, siis kõige sobivam variant oleks 6 oomised kõlarid.
....Kui kõlar on suure takistusega, siis on sama db saamiseks vaja rohkem võimsust, kui väiksema takistusega kõlaril, oletades, et kõlaris kasutatavate elementide tundlikused on samad....
ühed elemendid on tundlikumad elektri suhtes kui teised (-;
aga kui sa nüüd nalja ei tee ja tõesti ei tea, siis põhimõtteliselt
ntx 86 dB tundlikkusega kõlarist sama helivaljuduse kättesaamiseks
kui 89 dB tundlikkusega kõlarist on esimesele vaja kaks korda
võimsamat võimendit. mõõdetakse detsibellides, 1 watt 1 meetri kauguselt.
Muidugi 4 oomise võimendi eest tuleb tavaliselt rohkem raha välja käia, kui 8 oomise võimendi eest.
Kuna kõlaril ilma võimuta erilist mõtete pole siis tuleb vaadelda nende koostööd ja siin on küll otsene seos.
100W-se 8 oomise kõlli koostöö 100W/8 võimuga on kindlasti parem kui see võim on võimeline töötama ka 4 oomise ja veel parem kui 2 oomise koormusega.
Ei kujuta ette audifiili, kes Accuphase A-45 taha muretseb 1 või 2 oomised kõllid, need andmed antud selleks, et teadlik ostja oleks kindel võimu headuses.
Tehnofriigi 44. postituses põhilised põhjused ära toodud, vaja teada, et töö käigus kõllil on oomilise takistuse asemel keeruline komplekstakistus Z, mille suurus töö käigus kogu aeg muutub ja muutub mõlemas suunas võrreldes oomilise takistusega.
Kujutage nüüd ette, mida peab seedima võimu lõppaste, kui mingil hetkel on
Z 4 oomi asemel näiteks 1 oom ja veel siis kui lõppaste on igasuguste kaitsetega piiratud.
Fos, 100W 8 oomine võim kindlalt kallim samaväärsest 100W 4 oomisest võimust, lihtsalt jupid on kallimad.
Ok, puust ja punaselt: Kui tundlikkus on sama siis ei pea suurema takistusega elementi rohkem võimsust laskma, küll aga peab volumi nuppu rohkem kruvima.
Jyrka, arvata võib et 100w 8 oomi juures, eriti kui võim ka tegelikult 4 oomi ilusti kannatab on parem kui 100w 4l oomil Eelpool kõneleja rääkis arvatavasti STK kivil põhinevatest ressiivritest, millel on suht kõrge toitepinge aga suht lahja trahvo ja lüüdid. (Ning 4 oomiga ei tohi üldse töötada.) Selline kombo töötab eeldatavasti 8 oomi puhul paremini.
Maailm oleks puhas ja süüta
kui poleks õllejogurtit
- Õ.Õ.
Ok, puust ja punaselt: Kui tundlikkus on sama siis ei pea suurema takistusega elementi rohkem võimsust laskma, küll aga peab volumi nuppu rohkem kruvima.
Just, just.
Ainult tootjad on selle tihti segaseks ajanud ja kasutavad kahesugust tundlikust dB/W/m või dB/V/m. ehk helirõhu dB vati või voldi kohta meetri kauguselt mõõdetuna. Selle asja rosinaks on kasutusel veel variant dB/2,83V/m, mis peaks andma 8 oomi puhul sama mis 1W 4 oomi puhul.
Loo mängimise ajal kõlari takistus erinevate sagedustel pidevalt muutub ja minimaalne takistus langeb kuni 2 oomi, isegi kui kõlari takistus on näiteks 8 oomi.See tähendab,et võimule see koormus (2 OOMI)ON PRAKTILISELT LÜHIS.Siit jareldus-kui võimendi lõppaste saab hakkama väikse koormusega,siis kõrv võtab seda saundi meeldivamalt.Toimus kõlari ja võimendi sobitavus.Kui seda effekti ei oleks,siis kõik kõlarid mängiks praktiliselt ühte moodi hästi.Mida suurem kõlari takistus,seda parem.Kaotame võimsuses võidame heli kvaliteedis.Siit kellele mida.
Loo mängimise ajal kõlari takistus erinevate sagedustel pidevalt muutub ja minimaalne takistus langeb kuni 2 oomi, isegi kui kõlari takistus on näiteks 8 oomi.
Standard ütleb, et kõlari takistus võib olla nominaalist kuni 20% väiksem, ehk siis 8 oomise kõlari puhul on lubatud impedansi langemine kuni 6.4 oomini ja 4 oomise kõlari puhul on lubatud takistuse langemine kuni 3.4 oomini.
Takistuse kõikumine ülespoole pole piiratud.
Comment