Teade

Collapse
No announcement yet.

kas on parem 4, 6 või 8 oomi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #91
    Vs: kas on parem 4, 6 või 8 oomi

    Hr Aleksander Peterson, sinu kõlarid peaksid ju olema mõõdetud kuskil seoses mingi artikliga. Mõistlik oleks siis näidata graafikut kus Z peal. ASK oskame ise joonistada, meil joonlaud on küll et +-0,3db sirgu vedada...
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      #92
      Vs: kas on parem 4, 6 või 8 oomi

      Eks impedensi kõikuvus on suurem aga faasi nihked on on väikesed

      Comment


        #93
        Vs: kas on parem 4, 6 või 8 oomi

        Lõpuks leidsin faili
        Lisatud failid

        Comment


          #94
          Vs: kas on parem 4, 6 või 8 oomi

          Pildi järgi pole viga miskit ja ka faasikarakteristik püsib reaalne küll.
          +-0,3 oomi kõikuvus muidugi pole(misda oligi vaja tõestada) kuid modimise tulemusena võib Z langeda tõesti. Mõõdeti ilmselt koos lisatweeteriga - seepärast siis üleval ilmselt suuri Z väärtusi ei kohtagi kuna seal võimutseb juba...poolakas vist? Unitra valjuhääldi mingi?
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            #95
            Vs: kas on parem 4, 6 või 8 oomi

            Koonuse materjali ja kuju modimisega saab Z muutuda kõrgematel sagedustel mingi <0.1%.
            Ma võin oma mütsi ära süüa kui sellel A.P. kõlaril ei ole filtrit või kompenseerivat ahelat alates 4 kHz-st.
            Kust küll tuleb selline jutt et, filtrit ei ole ja Z on 7 +-0.3 oomi???

            Comment


              #96
              Vs: kas on parem 4, 6 või 8 oomi

              Lisakõrgetele on tal kindlat mingi konde ehk I järku filter vahel. Võib olla et alates 4kHz toimub sujuv roll-on...
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                #97
                Vs: kas on parem 4, 6 või 8 oomi

                Ma tegin varem sellest juttu-on tweeter 4mkf.kondens.paraleelselt Bg20-ga ja see on kõik.

                Comment


                  #98
                  Vs: kas on parem 4, 6 või 8 oomi

                  ...Ehk siis lõikesagedus ca 5 kHz kandis, mis on reaalne sagedus, kustmaalt üks keskmine ilma kõrgete koonuseta 8" wideband ära hakkab kukkuma
                  Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                  Comment


                    #99
                    Vs: kas on parem 4, 6 või 8 oomi

                    Esmalt postitatud aleksander peterson poolt
                    Ma tegin varem sellest juttu-on tweeter 4mkf.kondens.paraleelselt Bg20-ga ja see on kõik.
                    Pidi ju olema nn. supertweeter, alates 15 kHz, tegelikult on alates 4 kHz?

                    Sisuliselt on kõrgete koonuse eemaldamise ja alles jäänu immutamisega tehtud BG-20-le akustiline madalpääsu filter ja lisatud kuskilt alates 4 kHz pealt mängiv kõrgete valjukas. Tegu on kaheriba kõlariga, kuulajani jõudva heli polest pole olulist vahet, kas filter on akustiline või elektriline. Head heli aitab ehk esitada mõlemate filtrite madal järk.
                    viimati muutis kasutaja moi; 26 m 2008, 12:18.

                    Comment


                      Vs: kas on parem 4, 6 või 8 oomi

                      Kas siluda juurikatest heli filtriga ,või siluda mehaaniliselt -vahe on suur.Meh.filtriga heli on kiire,kerge,avar.Elekr.filtriga heli kostab nagu heli riidest ekraani tagant.
                      Kui keegi tahab kuulata minu lahendust-olge lahkedja võtke minuga ühendust.
                      NB!Ei pea alati ilusate grafikutega ja ilusate teh.andmetega asjad head olema.Heli me hindame kõrvadega pilti silmadega.Minu kõlari heli sagedus on 50 kuni 15000Hz ,aga vaatamata sellele on minul tehtud juba 10 paari selliseid kõlle,vaatamata kõlarite küllusele kauplustes.

                      Comment


                        Vs: kas on parem 4, 6 või 8 oomi

                        Esmalt postitatud aleksander peterson poolt
                        Kas siluda juurikatest heli filtriga ,või siluda mehaaniliselt -vahe on suur.Meh.filtriga heli on kiire,kerge,avar.Elekr.filtriga heli kostab nagu heli riidest ekraani tagant.
                        Järelikult on tegu mitte just kõige paremini õnnestunud Elekr.filtriga
                        Aga kuulaks hea meelega. Kus ja kuidas Sinuga ühendust võtta saab?

                        Comment


                          Vs: kas on parem 4, 6 või 8 oomi

                          Eks vaidleme edasi.Mull kodus seisavad 3 ribalised kõllid-Kunagised Fisher.
                          Panen plaadi mängima ja panen taha oma kõllid ja siis 3 ribalised.Minu kõllidest heli on avar, kerge ja dünaamiline.3 ribalises heli on kuidagi kinni.Selle demoga ma panen kõik vaidlejad paika.Kindlasti on olemas väga head kõllid ,aga ma pole neid veel kuulanud.Ja veel-minu kõllid üldse ei ole parimad,vaid ma leian et teatud asjad on palju lihtsamad ,kui meie endale ette kujutame.Lihtsuses pidi olema geniaalsus.
                          Võib mulle helistada mobiilile-lepime kokku kus ja millal.5034719

                          Comment


                            Vs: kas on parem 4, 6 või 8 oomi

                            NB!tuli meelde-millega ma enam vähem rahule jain -series (jarjestiku filter)filter.Sobiv lahendus:2 riba,lõigata alla 1000Hz(keskriba mitte puutuda.Mull on praegu selline töötav variant olemas,aga veel toores veel.

                            Comment


                              Vs: kas on parem 4, 6 või 8 oomi

                              Alla 1 Khz lõikamisega on see häda, et tviitreid, mida nii madalalt lõigata kannataks ja samas ilusat kõrgsagedust või kesksagedust teeks (eriti kompressioondraiverite puhul on kõrgem kesksagedus probleemiks), on vähe. ESL-d sobiksid. Kui vaja asi ajada mitmeribaliseks, siis parem lahendus on lõikesagedus mitte alla 4 kHz, soovitavalt peale 6 kHz, ning alla 100...200 Hz jätta eraldi madalsagedusvaljukale (kesksagedusvaljuka liikumisamplituud ning seega ka moonutused vähenevad nii päris tublisti). Loomulikult aktiiv- või line-level passiivfiltrid
                              Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                              Comment


                                Vs: kas on parem 4, 6 või 8 oomi

                                Esmalt postitatud aleksander peterson poolt
                                NB!Ei pea alati ilusate grafikutega ja ilusate teh.andmetega asjad head olema. Heli me hindame kõrvadega
                                Aga milleks siis siin sinu väited et sul pole kõlarites filtrit ja Z on 7 +-0.3 oomi kogu sagedusribas välja arvatud inverteri resonantsid?
                                Rahulikult oleks võinud piirduda väitega, et sinu kõlarid mängivad hästi ja ma isegi usun seda. Ei usu aga sinu toodud ebareaalseid tehnilisi näitajaid.

                                Comment

                                Working...
                                X