Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõige vingem veneaegne kõlar

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kõige vingem veneaegne kõlar

    Mida siis eelistate, või pidasite kunagi parimaks nõuka-ajal. Miski Estonia, Elektronika?

    #2
    Vs: Kõige vingem veneaegne kõlar

    Kunagi ammu meeldisid mulle Korvet 150AC-001. Mul olid kunagi Jamo 365D ja Korvetid mängisid neid üle. Hea sõnaga meenutan Estonia 35AC-021 ja 30AC-003. Võib olla on neid veel aga hetkel ei meenu.

    Comment


      #3
      Vs: Kõige vingem veneaegne kõlar

      ikka estonia põhiliselt ja mõned radiotehnika omad ka.hind oli ka kvaliteedile vastav.

      Comment


        #4
        Vs: Kõige vingem veneaegne kõlar

        Kui lavakõlaritest rääkida,siis "Tom" ja "Estrada" olid kah päris head.Veel olid head ka komplekti "Renei" kõlarid.

        Comment


          #5
          Vs: Kõige vingem veneaegne kõlar

          Korvet 150AC-001, Estonia 35AC-021, Radiotehnika S90, S150. Radiotehnika ja Estonia kõlareid liigub veel praegugi palju ringi, aga Korvette pole ma eriti enam kohanud-head häält tegid nad küll. Mingid suured Amfitonid olid ka, (mudelit enam ei mäleta) aga midagi erilist nendes polnud.

          Comment


            #6
            Vs: Kõige vingem veneaegne kõlar

            Ega siin suurt lisada pole: Rom ja meloman panid asjad enamvähem paika.Parimaks jõu ja ilunumbriks NSVL aegadel jäi siiski Korvet 150.
            Siiski nimetaksin veel selliseid pärleid nagu :АСЭ-1(Elektrostaatiline akustiline süsteem),lambikõrvadele - Estonia Stereo ning Simfonija Stereo kinnised kõlarid - mis väheke järelaidatuna väikeste võimsuste juures päris nauditavat häält ilmale tõid.Kinapi valjukad jätaks nimistust välja põhjusel,et kasutust leidsid nad enamaltjaolt spetsiifilistes kohtades.
            Vene ajal olid tegelikult "kõva sõna" siiski sotsialismimaade toodang.Mina paneks sotsvennasvabariikide toodangu samuti rivvi vene toodanguga - ikkagi ühe ajastu ja enamvähem sama süsteemi viljad.Mäletan kui 70-ndate lõpul ja 80-ndate alul sai põetud tümaka ja "V" kujulise eq haigusi,tirisin koju Tesla 130 komplekti suured kapid koos võimudega - õnneks elasin eramus.....Tolleaegses ost/müük/vahetus keskkonnas õnnestus mul saada kolmeribalised RFT valjukad(mudelinumbrit kahjuks ei mäleta),mi lõid igast asendist 35AC-e.
            Samuti hiljem Unitra diskopuldi(dualgrammar) kõlarid Tonsil(100W) mis olid väga meeldiva soundiga.Ungarlaste Videoton ei ole kahjuks "käest läbi" käinud.

            OT.To:Rom
            Jamo 365D ei jää sugugi Korvetile jalgu - teda tuleb ainult väheke modida(filtrid ja kasti jäikus on võtmesõnad)
            viimati muutis kasutaja maaalune; 25 m 2008, 22:20.
            Kõik meeldiv tuleb lambist...

            Comment


              #7
              Vs: Kõige vingem veneaegne kõlar

              АСЭ-1(Elektrostaatiline akustiline süsteem)
              Jaah...olid ajad. Need olid ka mul 1982-1984 kuulata. Ei saa praegu küll aru miks pidin nad maha müüma kuid eks nad Estonia 010 komplektile ruumi tegid.
              Kas nad mitte 50ACЭ-1 polnud? Vanaks jäänud, ei mäleta enam....
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                #8
                Vs: Kõige vingem veneaegne kõlar

                Aastaid tagasi Leningradist sai ostetud Elektronika 50AS-063 800rub.paar(eestis hea palk oli 180rub)Kasti tegid venelased,aga sisu oli Fisher.Kõllid 3 ribalised.Tol ajal sai võrrelda igasuguste kõlaritega-aga see paar oli parim.Mull on need praegugi alles.

                Comment


                  #9
                  Vs: Kõige vingem veneaegne kõlar

                  Estonia 3. Mitte enam 3m. 4 nagu tahtis midagi olla, aga RET-i enda valjukad, mis olid alates Estonia 2 -st olid omal ajal tase. Nooremad ei tea. Äkki on siin vanatehnika sõpradel mõni selline riist: paneks josplitele vaatamiseks pildigi.
                  Estonia 3m tuli sellest, et RET-il kästi lõpetada valjukaisetegevus ja keskenduda üleliidulisele tehnikale.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Kõige vingem veneaegne kõlar

                    Esmalt postitatud Shele poolt
                    Estonia 3. Mitte enam 3m. 4 nagu tahtis midagi olla, aga RET-i enda valjukad, mis olid alates Estonia 2 -st olid omal ajal tase. Nooremad ei tea. Äkki on siin vanatehnika sõpradel mõni selline riist: paneks josplitele vaatamiseks pildigi.
                    Estonia 3m tuli sellest, et RET-il kästi lõpetada valjukaisetegevus ja keskenduda üleliidulisele tehnikale.
                    Pead vist silmas 6ГДР-1 -sid?Need olid omaette klass, tõelised lairibad ja hea tundlikkusega!
                    Kõik meeldiv tuleb lambist...

                    Comment


                      #11
                      Vs: Kõige vingem veneaegne kõlar

                      Minul olid (ja on praegugi alles) sellised kõlarid nagu Электроника 100 АС 060, maksid 520 rubla tükk, ostetud aastal 1986. Mina pidasin jällegi neid parimateks tol ajal.

                      viimati muutis kasutaja Sonic; 11 m 2008, 23:52.
                      "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                      Comment


                        #12
                        Vs: Kõige vingem veneaegne kõlar

                        Esmalt postitatud Sonic poolt
                        Minul olid (ja on praegugi alles) sellised kõlarid nagu Электроника 100 АС 060, maksid 520 rubla tükk, ostetud aastal 1986. Mina pidasin jällegi neid parimateks tol ajal.


                        Pilti ei näe miski pärast.
                        Teemasse: Endal hetkel Estonia 35AC-021 ja nendega väga rahul, vaikselt tekib tahtmine uute järgi.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Kõige vingem veneaegne kõlar

                          Hetkel taastamisel Elektronika 75ac 065 Click image for larger version

Name:	e75p1.jpg
Views:	1
Size:	65,4 KB
ID:	864832

                          Click image for larger version

Name:	e75p2.jpg
Views:	1
Size:	36,7 KB
ID:	864833

                          Comment

                          Working...
                          X