Teade

Collapse
No announcement yet.

Küsimus filtrite kohta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Küsimus filtrite kohta

    Küsimus on siis järgmine. Kas võib panna kõlarite filtrites kasutatud pirnid asentada automaatkaitsmetega. Nimelt kipuvad nad suht lihtsasti läbi minema ja jube tüütu on neid kogu aeg vahetada. Pirne on ka suht halb leida kuna pirn on suhteliselt spetsiifiliste andmetega. Antud kõlarites on kasutusel pirnid 24V ja 20W. Ma tegin väiksed arvutused ja sain, et võiks panna automaadid, mis löövad välja 0.8A juures. Ja uurisin ka ELFA poes, need täitsa olemas. Kui see mõte on halb, siis laitke maha.
    * * *

    #2
    Vs: Küsimus filtrite kohta

    oleks aprill, siis hea küsimus, täna ei saa aru- kas kodanik teeb nalja või lihtsalt soe...
    Forget the net. Switch on the set. Warm it up slow and go. Light the tubes, bask in the glow. Surf shortwaves on your old radio.

    Comment


      #3
      Vs: Küsimus filtrite kohta

      Väga lihtne - PA kõlarites kasutatakse sageli tviitri kaitseks sellega jadamisi 12...24V hõõglampe. Liig suure pinge võimsuse korral need kuumenevad, takistus suureneb ja tviiter ei põle läbi, õigemini lamp põleb enne tviitrit läbi.

      Automaatkaitsmed on kehva lahendus - peale igat mikrivilinat jookse kõlarid läbi ja sea kaitsmed paika. Tüütu. Mis kõlarite ja võimudega tegu? Võibolla lahendab probleemi limitter.
      Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

      Comment


        #4
        Vs: Küsimus filtrite kohta

        Nagu ma aru saan, siis ei kõlba. Selge, kõlarites polegi väga see asi, kuna see helitehnika on kasutusel Puurmani Kultuurimajas. Seal võib juhtuda igasuguseid asju, näiteks kohe mikriga kõlari ees koperdamine. Eks tuleb jälgida seda mikriga koperdamist ja pirni läbi minemise korral lihtsalt ära vahetada. Ma mõtlesin lihtsalt, et kas niisugune asi on võimalik.
        Ja Sina macman, kui sa ei tea nendest filtritest midagi ja ei tea, mis seal kasutatakse, siis võiks suud vähem pruukida.
        * * *

        Comment


          #5
          Vs: Küsimus filtrite kohta

          Aga proovi neile ikkagi limitter (ja ka nt. Behringer Feedback Destroyer) pähe määrida, lõppkokkuvõttes tuleb odavam kui pidevalt kõlareid remontida. Ning heli ka parem, kui kõlarid ei vilista ja ülekoormuse all ei tööta.
          Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

          Comment


            #6
            Vs: Küsimus filtrite kohta

            Kui nendes filtrites need pirnid pidevalt läbi minema hakkavad, siis kondalsti räägin sellest. Ma loodan muidugi, et jäävad pidama, need vanad pirnid on ebakvaliteetsed.
            * * *

            Comment

            Working...
            X