Teade

Collapse
No announcement yet.

Estonia 35 AC-021-1

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Estonia 35 AC-021-1

    Tere!
    Olen suht uus kasutaja siin foorumis ja mõtlesin et kirjutaks siia oma esimest nö väikesest projektist. Nimelt sis sõber tõi oma estonia kõlarid mu poole hoiule kuna teeb kodus remonti ja lubas rahumeeli müristada nendega. Ühendasin sis mingi vene võimule külge ning tuli välja,et ühel kõlaril on tagumine paneel täiesti lahti ja pläriseb jubedalt. Pidasin sis plaani omanikuga ja ta oli nõus sellega,et ma nende kallal nokitseksin. Ühesõnaga mind huvitaks, kuidas saab need tagapaneelid lahti võtta, et neid korralikult tagasi liimida. Eelnevalt olen siit foorumitest lugenud, et kõlari helikvaliteeti parandaks see ka,kui kõlari sisse lisada vatti ning lisada ristikujuline tugi kõlari keskele ning vahetada välja juhtmed. Ja samuti lubas omanik kõlarid üle pahdeldada ning värvida, kuna spoon on päris palju kahjustada saanud.
    Tänan kõiki kes uut teemat loevad, kaasa mõtlevad ning nõu annavad kui ma hätta jään (olen kindel et küsimusi ikka tuleb )

    #2
    Vs: Estonia 35 AC-021-1

    Tore kui vanu asju veel taastada ja tänapäevasemaks üritatakse teha. Enda Estonia 35 AC-021 käivad tagumised seinad kruvidega ära. Vatiini pane kindlasti sisse. Seda veidike on seal, aga soovitaks selle välja kiskuda ja igale seinale korralik/möödukas 3-5cm paksune uus vatiini kiht panna. Toestusel ma ei näe mingit mõtet(kast niigi jäik), kuid need niitjad juhtmed võiksid kindlasti kõik korraliku ristlõikega kaabli vastu välja vahetada. basse ja kõrgeid tuleb väike tõrts juurde Mina väga erilist vahet ei kuulnud. Võib-olla niipalju oli vahet kuulda, mida kõrv parasjagu kuulda tahtis. Keegi kuskil teadis rääkida, kui keskõlari tagumise plastik kupli peale puidust kettad(~15mm paksud) liimida pidi kõla ka veidi paremaks minema. Seda viimast ei ole ise katsetanud, ei tea kas vastab tõele. Pahteldamisest ni palju, kui pole enne teinud siis ära ültse teise mehe kõlareid mäkerdama hakkagi, kui aga töö käpas siis miks mitte.
    Minupoolt siis kõik, edu!

    Comment


      #3
      Vs: Estonia 35 AC-021-1

      Tänan rihard, viitsimast nõu anda. Täna sis võtsin ühe kõlari lahti ja tuli välja,et tagapaneel oli siiski kinni liimitud ja mul oli ikka tükk tegemist seda lahti saada. Samuti täna mõõtsin kõlari ruumala ära, et teada saada palju vatiini vaja osta on. Aga nende juhtmetega jäin veidi hätta. Olen vaadanud nii siit elfast kui westbalt'ist ja oomipoest, aga ei oska valida sobilikke uusi juhtmeid. Ehk saate aidata selle kohapealt (ütleme meetri hind võiks jääda nii 30-50 eegi kanti)
      Ette tänades

      Comment


        #4
        Vs: Estonia 35 AC-021-1

        Esmalt postitatud puulabidas poolt
        Aga nende juhtmetega jäin veidi hätta. Olen vaadanud nii siit elfast kui westbalt'ist ja oomipoest, aga ei oska valida sobilikke uusi juhtmeid. Ehk saate aidata selle kohapealt (ütleme meetri hind võiks jääda nii 30-50 eegi kanti)
        Ette tänades
        Tore ettevõtmine!

        Iskiliku kogemuse põhjal ei soovita värvimisega jändama hakata, kui just kompressorit pole. Pigem säilita originaalvälimus. (aga kui välimus on tõesti liiga juba siis on paremaid variante kui värvimine, nt. uus spoon või siis odavama variandina puidu immitatsioon PVC katte näol)

        Kaabli koha pealt nii palju, et nõnda kallist (30-50 kr/m) pole eriti mõtekas panna, sest seda kulub ikka üsna palju ja kuskilt maalt ei tasu nendesse kõlaritesse rohkem investeerida.

        Julgen soovitada neid variante:


        või



        Esimene kaabel on peenem - sellega on jootetööd lihtsamad, 2. variant võib anda natuke parema tulemuse.
        Isiklikult kasutaksin esimest varianti (2 x 1,5mm)

        Jõudu!
        Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

        Comment


          #5
          Vs: Estonia 35 AC-021-1

          Õige jutt roomet-il. Ise kasutaks ka neid esimesi. Neid 2,5mm ristläbilõikega juhtmeid oli vabandage väljenduse eest siga kepp joota. Estonial on need klemmid ime pisikesed, mõeldudki nende niitjate juhtmete jaoks.

          Comment


            #6
            Vs: Estonia 35 AC-021-1

            Tänan nõu eest. Valin siis need peenemad juhtmed ning lähipäevil lähen pealinna neile järgi

            Comment


              #7
              Vs: Estonia 35 AC-021-1

              Üks kiire küss ka vahele,et mis liimiga oleks kõige parem vatiini kõlari sisse liimida? Tavaline pva'ga, momendiga, kuumaliimi püstoliga? Ple varem lihtsalt asjaga kokku puutunud.

              Comment


                #8
                Vs: Estonia 35 AC-021-1

                Mina löön klambripüstoliga.

                Isiklikult ei liimiks seda, sest kunagi võid tahta seda sealt ära võtta - siis on see peaaegu et võimatu.
                Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

                Comment


                  #9
                  Vs: Estonia 35 AC-021-1

                  Selge, kasutan samuti seda varianti siis. Nädalavahetusel läheb paigaldamiseks

                  Comment


                    #10
                    Vs: Estonia 35 AC-021-1

                    Mina jälle ei kasutaks klambreid ei jää eriti ühtlane või ni. Kui moment liim mingi kaabitsaga laiali tõmmata siis ei tohiks mingeid probleeme olla selle mahavõtmisega.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Estonia 35 AC-021-1

                      vb kaldun rihardi variandi poolt,kuna ma usun(loodan), et keegi enam neid estonia'id lahti ei kisu.
                      Ehk seegi huvitab kedagi, et ma olen teinud mõningad pildid telefoniga, et näha töö-kulgu. Kvaliteet see-selleks,vähenegi kogemus loeb (laen kõik pildid üles kui projekt valma

                      Comment


                        #12
                        Vs: Estonia 35 AC-021-1

                        Esmalt postitatud rihard poolt
                        Estonial on need klemmid ime pisikesed, mõeldudki nende niitjate juhtmete jaoks.
                        Klemmid tuleks igaljuhul ära vahetada. Ebamugavamat varianti kui Estonia originaalid koos jabura kitsa klemmiümbrisega on raske välja mõelda, ja jämedam kaabel sinna klemmidesse sisse ei lähe.

                        Spooni väljanägemist on kah võimalik taastada, kui just tükid puudu ei ole. Kõige lihtsam variant on käia üle tooniva vahaga (head kogemused on näiteks Black Bison antiikvahaga). Vahatöötlus ei kaota kriimusid ja kahjustuskohti küll ära, aga maskeerib neid päris edukalt. Vähemkahjustatud pinnale annab vaha siledama välimuse. Paha on see, et kuigi kõlari peale kulub vaha ainult mõni näpuotsatäis, tuleks ikkagi osta terve purk, mis ei ole just odav.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Estonia 35 AC-021-1

                          Esmalt postitatud rihard poolt
                          Neid 2,5mm ristläbilõikega juhtmeid oli vabandage väljenduse eest siga kepp joota.
                          ...ei ütleks, vahetasin samuti paaril kõlaritel sees kõik kaablid 2,5 mm vastu ja ei valmistanud vähimatki raskust see.

                          Tagapaneelil panin selle vahtkummi jama asemele silikoni ja seejärel kruvidega kinni. Silikoni läks samuti ka tagapaneeli ja terminali kinnituskoha vahele. Samuti sai vahetatud terminalide poldid kullatud jämedamate poltide vastu ja kõikidelt elementidelt kakutud eest võred. Paranes selle tegevusega nii heli kui väljanägemine

                          Üks paar on hetkel äratehtud niimoodi teine paar läheb lähipävil tegemisse.

                          Kui soovi on võin mingiaeg ka pilte lisada

                          Edit: Kurat ma ei pannud tähele et jutt on 021-1 kõlaritest mitte tavalistest 021
                          nende kõllidega mis sul on ei ole enam kõrgetel ja keskmistel mingeid võresid ära kakkuda ja terminalile kullatud polte paigaldada ei saa

                          Comment


                            #14
                            Vs: Estonia 35 AC-021-1

                            Nonii. Päris pikk aeg on möödas, kui nende kõlaritega tegelema hakkasin. Küll mind segas töö ja ajanappus, siis jällegi masu ja rahanappus, sõjavägi ja puruks kukutud õlg, aga peale sõjaväge sai liivapaber uuesti kätte võetud ning tulemus on siin. http://fotoalbum.ee/photos/puulabidas/sets/ Väga suur pildiseeria polegi, aga midagi näeb vast ikka, niipalju, kui telefoni kaamera seda jäädvustada suutis.
                            Ma loll oleks võin ennem need tolmustki puhtaks teha...

                            Comment


                              #15
                              Vs: Estonia 35 AC-021-1

                              väga 5 töö, palju õnne ma olen neid 021-1 kõlareid ka punases värvuses, matt must värv kah ilus(lemmik mul tegelikult naturaalspooni kõrval) PS: kui tolmu pole peal, pole ise tehtud kah!
                              Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

                              Comment

                              Working...
                              X