Teade

Collapse
No announcement yet.

Säästukõlarid pisema peo tarbeks

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Säästukõlarid pisema peo tarbeks

    Tere!

    Ülesandeks on ära helindada üks väiksem pidu, ruum on 35 ruutmeetrine.

    Peo tarbeks on olemas üks Estonia um-010 lõppvõim.

    Probleem ise seisneb kõlarites, täpsemalt nende puudumises, siin kohal palungi Teie nõu.

    Ise olen mõelnud Alto II projekti, selle eeliseks on see, et nendega oleks hiljem hea koduski muusikat kuulata, kuid ei tea kuidas kõlarid vastu peavad.

    Teine variant, mis sobiks eriti hästi just hinna poolest on Visaton BG20 Hornid: http://geist4711.no-ip.com/bigbl2.png
    Kuid ei tea, kuidas need kastid peokõlarina toimida võiks. Võibolla oleks kõrgeteelementi juurde vaja?

    Või siis mõni säästu PA kõlar tehasetoodangu näol?

    Eelarve on kuni 2000.- (elementide ja filtrite peale), kuid loodan ikka odavamalt läbi saada.

    EDIT: märkimata jäi see, et pm on olemas ka üks tagasihoidlik subwoofer Visatoni W250S (10") elemendiga ja MDS-i võimendi bassika tarbeks.
    viimati muutis kasutaja roomet; 24 m 2008, 15:52.
    Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

    #2
    Vs: Säästukõlarid pisema peo tarbeks

    need:http://www.kuldnebors.ee/kuulutused/...b_cat_id=10839
    sobivad suurepäraselt.

    Comment


      #3
      Vs: Säästukõlarid pisema peo tarbeks

      Ehk need? Odavamalt midagi enam-vähem söödavat on raske leida. Altod unusta ära - võivad kergesti hätta jääda kui tõsiseks mürtsutamiseks läheb.

      Või siis kaks BG-20 ~60-liitrisesse kasti häälestusega ~45 Hz. 35 ruuduses ruumis tulevad hädapärast ilma bassitoeta toime, kuid vajavad väheke EQ-ga järeleaitamist, kuna alla 100 Hz hakkavad ära kukkuma (EQ-ga järeleaitamine ei tähenda siinjuures 20 Hz ülesupitamist ega ka mitte smailit, vaid sisuliselt parameetrilist EQ-t sagedusel 75 Hz, gain ~6 dB ja Q ~1. (Need on seaded, mis minu ruumis töötavad, lõplik häälestus siiski vastavalt konkreetsele ruumile) Alla 45 Hz sagedused kindlasti kõik ära lõigata, kui valjukatest ilma ei taha jääda.).

      Teisest küljest, kui on vaja ainult ühe peo tarbeks, on äkki mõistlikum rentida?

      Lisa: Nendest kuldsebörsi ravelandidest käi kauge kaarega mööda kui vähegi kuulatavat heli tahad. Sobivad vaid jaanitule tegemiseks. 2000.- on nende eest palju küsitud, üle 1200.-/paar nad väärt pole.
      Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

      Comment


        #4
        Vs: Säästukõlarid pisema peo tarbeks

        See 35 ruutmeetrit pole üldse nii suur ruum tegelikult... Kui ainult peo tarbeks, siis võta kaks paari S90 ja sellest piisab igaljuhul. Piisaks ka ühest paarist, aga kuna eelarve võimaldab, siis 2 paari parem. Asja pluss on see, et need on suhteliselt odavad ja kergesti (kiiresti) kättesaadavad.

        Comment


          #5
          Vs: Säästukõlarid pisema peo tarbeks

          Nendest KB-s pakutud kastidest oli siin foorumis juttu kah, ei tundu eriti hea variant olema.
          Kas austatud kasutajal kalju on ka mõni argument, mille poolest (peale hinna) need kõlarid suurepäraselt peaksid sobima?

          Altode koha pealt nii palju, et Estoniaga paras paar minu meelest, ega kõvemini ikka mürtsutama ei hakka, kui too võim välja annab.

          Rentida ei taha, sest see oleks nö. äravisatud raha, pigem hangin midagi päriseks, siis saab hiljem ise kasutada või maha müüa, üldiselt suhtun skeptiliselt igasugustesse rentidesse.

          35 ruutmeetrit ei ole töesti suur, eriti peoruumiks.

          Radiotehnika ja Estonia kaste olen ise kah kaalunud, kuid plaan oli peale pidu ka kodus kuulata neid kõlareid, ja selleks eelpool mainitud ei sobi.


          Hetkel meeldib bg20 mõte kõige rohkem.
          Miks kaks tk. kasti kohta, tundlikus niigi üpris hea (92 dB)?
          Kas kõrged oleks juurde vaja?

          Kas selline variant (2x bg20) oleks ka kodustes tingimustes nauditav variant või kaldub liiga PA-ks ära?
          Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

          Comment


            #6
            Vs: Säästukõlarid pisema peo tarbeks

            Esmalt postitatud roomet poolt
            Hetkel meeldib bg20 mõte kõige rohkem.
            Miks kaks tk. kasti kohta, tundlikus niigi üpris hea (92 dB)?
            Kas kõrged oleks juurde vaja?
            Nagu ikka, enne küsin, siis otsin. tehnofriik, oled endiselt kõigega nõus?

            tehnofriik ühes teises teemas: Pigem soovitaks siiski jääda variandi juurde 2xBG20 kasti kohta, saab ilusa ühtlase sageduskara ja suurema helirõhu (kuskil 118...120 dB meetri peal), ühe BG-20 lõikad ca 1 kHz pealt 1. järku madalpääsfiltriga, teine mängib kogu riba. Piesod maksavad Tevalos miski 18.- tükk, neid läheb ütleme 2 tükki kasti kohta, filtriks 8,2 ohm paralleelselt ja 1,5 uF konde jadamisi piesodega. Kastiks 60 liitrit, häälestus 40Hz.


            Muide, on sul ned kõlarid endal ehitatud?
            Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

            Comment


              #7
              Vs: Säästukõlarid pisema peo tarbeks

              Kunaseks Sul neid peokõlareid vaja on? Kataloogidest (nt. www.thomann.de) tellidest pead arvestama vähemalt 2-4 nädalase tarneajaga + lisa saatekulud (kuupmeetri pealt), lisaks risk, et midagi on pakendites puudu. Saabusid siis käesoleval aprillikuul ka minu poolt tellitud kontserttehnika selle samuse eelnimetatud tootekataloogi vahendusel, kõik oli ilus, kaup korralik, kuid hilisemal täpsemal inventuuril selgus, et üks "the T-amp`i" PA võim T-800 oli saadetisest puudu. Kuna toodete kogus oli suur siis ei olnud igat seadet võimalik kuskil tänavanurgal pakendist välja kakkuda, seega tuli nn. puudujääk alles välja hiljem kodus pakendeid avades aga paraku oli allkiri juba eelnevalt kõikide toodete olemasolu kohta antud ning hilisemad pretensioonid ei pruugi enam antud firma kohta vilja kanda. Siit moraal, kontrollige kogu kaup üle üleandmise hetkel kohapeal ja kui kõik klapib, kirjutage alles siis kuhugi paberitele alla.
              Kui Sul roomet ikka tulevikus samuti on plaanis väiksemaid üritusi ja pidusid korraldada siis tasub soetada ikka korralikum PA tehnika ja lusti jätkub kauemaks. Mulle üks tuttav pakkus millalgi Tallinnast Simexi uusi kareribalisi PA kõlareid, 2000.- paar, küsin järele, vahest on need alles veel.

              Comment


                #8
                Vs: Säästukõlarid pisema peo tarbeks

                Just, needsamad kõlarid mul igapäevaselt tuksuvadki. Saavad 18-ruuduses toas kenasti hakkama nii vokaaldžässi kui vaimuhaigete rahvusmuusika psytrance-ga, kuid DnB jms jaoks jääb madalas otsas nii oktaavi jagu puudu. Oma tubli 10 dB pearuumi jääb minu ruumis isegi ebainimlikult valjusti mürtsutades. Suurema kui 50-ruuduse ruumi jaoks bassitugi soojalt soovitatav, sellegi jaoks on nö "säästu"projekt olemas (ca 3000.-/kast), aga kirves pole veel puusse lennanud - kogu plaanitava krempli (bassikad + võimendi + krossid + räkk + väiksem pudi-padi) jaoks nii 12000.- kokku ajada.
                Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                Comment


                  #9
                  Vs: Säästukõlarid pisema peo tarbeks

                  Kõlarid peaksid olema töökorras juuni lõpuks, gümnaasiumi lõpetamine.

                  Kuna oleme siiani klassipeod läbi ajanud sellise 1000W megabassboost muusikakeskusega, siis oleks 2x50 reaalset vatti ja paarituhandesed hästi konstrueeritud ja ehitatud kõlarid liigagi suur edasiminek.

                  Ja kuna mind ootab mitu head (loe: vaest) tudengiaastat kuskil ühikas või pisikeses üürikorteris, siis tõenäoliselt ei ole kuskil edaspidi pidusid korraldada 12 kilose süsteemiga.

                  Eesmärk olekski hankida või ehitada kõlarid, mis ei jääks pisikesel peol hätta ja samas sobiks hiljem ka kodusesse kasutusse.

                  Muusikakeskusest oleks tubli edasiminek ka minu praegused pisikõlarid: 2xFRS8 kasti kohta, aaga need jääks vist natuke hätta.

                  Vaatasin, et praegu on Elfas Visatonile soodusmüük, BG20 on 340.- tk.

                  Kuna uut võimendit ei hakka ostma praegu, jääb Estonia um-010, kas siis 2 elementi kasti kohta annab piisavalt effekti?
                  Sest ei ole mõtet ehitada võimsaid kõlareid, kui võimendi on üpriski lahja, või sellest hoolimata on 2 elementi parem?
                  Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Säästukõlarid pisema peo tarbeks

                    Mina teeks nii, et ostaks S90 või muud sellised, teeks peo ära ja siis müüks maha ja saadud raha eest ostad või teed ühikasse midagi sobivamat (näiteks riiulikõlarid), sest BG20-ga kõlarid on ka juba möötudelt päris suured. Aga eks ise tead.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Säästukõlarid pisema peo tarbeks

                      Esmalt postitatud likoor poolt
                      Mina teeks nii, et ostaks S90 või muud sellised, teeks peo ära ja siis müüks maha ja saadud raha eest ostad või teed ühikasse midagi sobivamat (näiteks riiulikõlarid), sest BG20-ga kõlarid on ka juba möötudelt päris suured. Aga eks ise tead.
                      See oleks kindlasti kõige mõistlikum lahendus, S90 või Estoniad.

                      Samas on pidev huvi kõlareid ehitada, mingi projekt peab kogu aeg käima, muidu pole nagu õiget tunnet.

                      Selles nagu probleem ei ole, et ühikasse sobilikke kõlareid ei oleks, viimane projekt olidki minid (2xFRS8)

                      Aga kuna rahaga on praegu päris kitsas käes, mis on ka eelarvest näha, siis vb peakski s90 poole vaatama
                      Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Säästukõlarid pisema peo tarbeks

                        Milline oleks peo seisukohast parim valik: Radiotehnika s-90, Estonia 35ac-021 või siis DIY kastid bg20-ga?
                        Eelduseks see, et võimendi on endiselt Estonia um-010.
                        Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Säästukõlarid pisema peo tarbeks

                          Kindlasti BG-d - minu kastide tundllikkus ca 96 dB/W/m, Estoniatel/S90-tel ca 84...86 dB/W/m - 10 dB on subjektiivselt kaks korda valjem. 50 W on täiesti piisav selliste kastide puhul väiksemale peole.

                          Mis puutub ühikatuppa mahutamisse, siis tehtav, mahtusime kolmekesi 18 ruudusesse tuppa terve hunniku kolaga - arvutid, minu kõlarid, toanaabri Estonia komplekt, külmik, matkatarbed, tühi taara, ning mõnikord mahtus paar sõpra ka ööseks kuskile laua alla magama...
                          Ja väikseid kõlareid ma enam kuulda eriti ei taha - big sound comes in big boxes
                          Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                          Comment


                            #14
                            Vs: Säästukõlarid pisema peo tarbeks

                            Tehnofriigi 2xbg-20 kõlarid jäid mul organiseerimisvõimetuse tõttu üle kuulamata, aga katsetasin oma 1xBG-20 ehituse käigus ka Tehnofriigi soovitatud variandile sarnase ära ja hindan seda täitsa toimivaks. Võrreldes S-90 tega on BG-20 tundlikkus ikka üüratu ja heli tunduvalt valjem. Mul tiksuvad nad väikse lampvõimu taga. Kõrgete elemente lisaks pole ja ei tunne ka puudust. Sul võib tekkida selle projektiga ainult selline probleem, et kui 2 tk kasti laod, siis tuleb kõlari takistuseks 4 oomi. Kui su Estonia 4 oomi sööb siis on ok, kui ei, siis pead miskit muud välja mõtlema.
                            Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Säästukõlarid pisema peo tarbeks

                              Estonia võim muidu suht halb variant peovõimendiks oma kapriissuse tõttu. 4oomised kõlarid on väikseim probleem vajadusel saab kasvõi kõlarid sisselülitamise hetkeks küljest võtta.
                              Maailm oleks puhas ja süüta
                              kui poleks õllejogurtit
                              - Õ.Õ.

                              Comment

                              Working...
                              X