Teade

Collapse
No announcement yet.

Säästukõlarid pisema peo tarbeks

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Säästukõlarid pisema peo tarbeks

    Gümnaasiumi lõpupeo jaoks ma BG-20 ei raiskaks...palju purjus inimesi, kes arvavad et "bassi on vähe ää..." ja tulevad keeravad sul kõlarid tuksi nii kui kõrvale vaatad . See soovitus, et osta endale peo jaoks S-90 ja peale seda müü maha ning ehita midagi mõistlikku, näiteks need samad hornid, tundub kõige asjalikum.

    Comment


      #17
      Vs: Säästukõlarid pisema peo tarbeks

      Ausalt öeldes ei tea, kuidas Estonial 4 oomi seedimisega lood on?

      Kui ajada taga 8 oomist kogutakistust, siis mõtlesin sellise plaani välja:

      2x bg20 rööbiti = 4 oomi
      2x 8 oomist piesot rööbiti = 4 oomi

      Ja siis tuleks need paarid omavahel jadaühendusega põimida. Kokku tulekski 8 oomi.


      Mis puutub Estonia võimu kapriissusesse, siis olen täiesti nõus, aga paremat pole kuskilt võtta hetkel. Ehk ajab asja ära.

      Gura, ma ei tea, milline sinu gümnaasiumi lõpuklass oli, aga meil on imelikul kombel normaalsed ja üsnagi vagurad täiskasvanud inimesed alles jäänud, seega ei tohiks sellega probleeme tekkida. Erinevalt põhikooli lõpuklassist.
      Ja ei usu, et Estoniaga nii palju bassi annab juurde väänata, et 2xbg20 tuksi keerata.
      Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

      Comment


        #18
        Vs: Säästukõlarid pisema peo tarbeks

        Selliste kõlarite nominaaltakistus on siiski 4 oomi - piesod ei lähe arvesse, ja kuna on mahtuvuslik koormus (takistus suureneb sageduse vähenedes), siis BG-dega jadamisi ei tasu ühendada. Lisaks tasub kasutada piesodel filtreid - minu lahenduses neli piesot paralleelselt, nendega üks 8-oomine 10-vatine takk paralleelselt, 1,5 uF konde jadamisi ning kogu krempliga jadamisi 8-oomine 10-vatine takk (see väldib võimendi genereerimaminekut, kuna ultrahelisagedustel pieso takistus väheneb praktiliselt nulli).

        Mis puutub bassi, siis kasuta signaaliallikana arvutit ja ühenda see otse lõppvõimuga. Arvutis pane muusikat mängima Foobar2000 ja otsi googlest "foo_dsp_xover" sellele. Seal pane Sub filtriks 45 Hz ja 4. järk.

        EQ jaoks kasuta kas Foobari enda EQ-t või siis helikaardi softi EQ-t. EQ seaded Foobarile: 55Hz=-3; 77Hz=0; 110Hz=-4; ülejäänud -6 (kui on Creative SB siis Speaker Settings ja sealt Bass Boost 75 Hz ja 50% ning Windowsi mikserist master volume üks kriips alla poole töötab hästi).
        Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

        Comment


          #19
          Vs: Säästukõlarid pisema peo tarbeks

          Esmalt postitatud tehnofriik poolt
          Selliste kõlarite nominaaltakistus on siiski 4 oomi - piesod ei lähe arvesse, ja kuna on mahtuvuslik koormus (takistus suureneb sageduse vähenedes), siis BG-dega jadamisi ei tasu ühendada. Lisaks tasub kasutada piesodel filtreid - minu lahenduses neli piesot paralleelselt, nendega üks 8-oomine 10-vatine takk paralleelselt, 1,5 uF konde jadamisi ning kogu krempliga jadamisi 8-oomine 10-vatine takk
          Ma isegi ei tea, kas Estonia ym-010 kannatab 4 oomist takistust?
          Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

          Comment


            #20
            Vs: Säästukõlarid pisema peo tarbeks

            Esmalt postitatud roomet poolt
            Ma isegi ei tea, kas Estonia ym-010 kannatab 4 oomist takistust?
            Äkki keegi teab?
            Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

            Comment


              #21
              Vs: Säästukõlarid pisema peo tarbeks

              Roomet minu arvates kannatas küll välja 4ohmi kuid väikestel koormustel, aga ma pole kindel ka. Pole üle aasta enam estonia võimu kasutanud.

              Comment


                #22
                Vs: Säästukõlarid pisema peo tarbeks

                Esmalt postitatud roomet poolt
                Äkki keegi teab?
                siin keegi näib teadvat: http://www.elfaelektroonika.ee/fooru...ad.php?t=33835

                8-oomised S-90ned on ilmselt kõige kiiremini kättesaadavam, raha- ja ajasäästlikum variant. Pole vaja ehitada või ümberehitada ei võimendit ega kõlareid.
                Võrreldes Estonia kõlaritega on S-90 peo jaoks parem - Estoniad ei tee piisavalt "lärmi", kuigi bass on hea.

                Minu soovitus oleks kah need theBox'id, nagu ka tehnofriik algul juba välja käis. Kõige ehtsamad väiksema peo säästukõlarid. S-90ga ei ole kõrvuti pannud, aga võrreldes Estoniatega oli see igatahes samm edasi väiksema peoõhtu helindamisel (võimendi jäi samaks).

                Comment


                  #23
                  Vs: Säästukõlarid pisema peo tarbeks

                  Ise suhtun skeptiliselt 4 oomiste kõlarite ühendamisse Estonia järgi.
                  Süda oleks rahulikum 8 oomiste puhul.

                  Kummaline, et need the Box-id on 8 oomised, vastupidiselt tehnofriigi väitele, et "sellised" kõlarid peaksid olema 4-sed.

                  Kuna ma olen tuline diy pooldaja, siis ei näe suurt probleemi iseehitamises.
                  R.tehnikaga ei taha enam põhimõttepärast tegemist teha.


                  Kas poole nõrgem variant tehnofiigi projektist (2xbg20 + 4 piesot) oleks mõeldav, eesmärk siis 8 oomi kogutakistuseks.

                  Kasti kohta 1xbg20 + 2 piesot
                  Eelarve tuleks pea sama väike, kui s-90 eest küsitakse.
                  Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Säästukõlarid pisema peo tarbeks

                    "Sellised kõlarid" käis BG20-tega variandi kohta, kus 2 8-oomist valjukat paralleelis. theBox-i kõlarid ikka 8-oomised, nagu ühe keskbassi valjukaga kõlaritele tavaks.

                    1 BG20 jääb väheseks, kui mingitki bassi tahta - üks pisike 8" lairibakas lihtsalt ei liiguta piisavalt õhku (peo kontekstis, muidugi). Modulatsioonimoonutustest parem ei räägigi (mul tuli masendus peale kui Paul Klipschi artiklit modulatsioonimoonutuste kohta lugesin...)

                    Mis piesodesse puutub, see 40.- siia-sinna on tähtsusetu - piesod maksavad ca 20.- tükk.
                    Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                    Comment


                      #25
                      Vs: Säästukõlarid pisema peo tarbeks

                      Roomet Estonia 010 kannatab küll 4ohmiseid kõlle kui on vanem mudel mis lülitab relee sisse isegi 4ohmi peal aga nende uuematega mis on aind 8ohmi jaoks nendega on juba tegemine kui tahd 4 ohmiseid kasutada ja see kõllide tagant ära võtmine relee sisse lülitamiseks pole tark tegu kuna see piinab võimu kui kaitsest mööda üritad hiilida.
                      Emal oli kolm poega, kaks olid normaalsed ja kolmas oli elektroonik.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Säästukõlarid pisema peo tarbeks

                        See ei ole variant jah, et kasutada sama võimu ja 4 oomiseid. Ei saa riskida sellega, et Estonia töö lõpetab keset pidu.

                        Nüüd ongi jälle mõtlemise koht:
                        Kas meisterdada tehnofriigi soovitatud projekt ja muretseda sobilik ja käepärane võimendi juurde. Eelarve lööks küll lõhki, aga usun, et tulemus on seda väärt.
                        Või siis mõni muu variant välja mõelda, kusjuures s-90 jms. ei taha eriti kaaluda.
                        Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Säästukõlarid pisema peo tarbeks

                          Pean tunnistama, et see on mu esimene kokkupuude filtritega, seega küsin igaks juhuks üle.
                          Tehnofriik, kas eelpool kirjeldatud filtri skeem võiks välja näha selline?

                          Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Säästukõlarid pisema peo tarbeks

                            Osta kaks seda: http://www.thomann.de/gb/the_box_pa_15_eco.htm
                            ja asi vask. Maksavad ca 1000.- tükkist ja on 8 oomised kah. Sobivadki Estoniaga kokku.
                            Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
                            Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

                            Comment


                              #29
                              Vs: Säästukõlarid pisema peo tarbeks

                              Esmalt postitatud Daddario poolt
                              Osta kaks seda: http://www.thomann.de/gb/the_box_pa_15_eco.htm
                              ja asi vask. Maksavad ca 1000.- tükkist ja on 8 oomised kah. Sobivadki Estoniaga kokku.
                              Aitäh soovituse eest, see on vist 3. kord, kui neid või analooge soovitatakse.
                              On olemas täiesti reaalne võimalus, et lõpuks ostangi need vms.

                              Kuid eesmärk kui selline, ei ole lihtsalt ja kiiresti midagi sobivat saada, pealegi on olemas tahtmine ise ehitada.

                              Mis ei tähenda, et lõpuks pöördun ikkagi tehasetoodangu poole.

                              Filtrite ja kõige muu kohta küsin, lisaks reaalse tulemuse saavutamisele, ka eneseharimise mõttes.
                              Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Säästukõlarid pisema peo tarbeks

                                Tegelikult on skeem küll selline: Click image for larger version

Name:	2xBG20.jpg
Views:	1
Size:	14,6 KB
ID:	864843

                                Ja kui nüüd päris aus olla... Siis hakkan vist vaikselt mõtlema enda kõlarite müügile... Peale seda kui lugesin Klipschi artikleid, olen lõplikult ruuporiusku pööratud...
                                Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                                Comment

                                Working...
                                X