Teade

Collapse
No announcement yet.

Visaton, kas kallim = parem?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Visaton, kas kallim = parem?

    Tere,

    Vabandan juba ette kiiresti ära, kui esitan rumalaid küsimusi.
    Seoses asjaoluga, et plaanis koju soetada üks ressiiver tekib vajadus ka kõlarite järele (eelmine muusikakeskus andis ca pool aastat tagasi otsad), sest kaua sa ikka vaid autos (või siis arvutist kõrvaklappidega) muusikat jaksad kuulata. Sai siis natuke uuritud ja veidi võhikuna jõdsin siia.

    Siit foorumist jäid silma ALTO ja STARLET millede kasuks räägib hind. Neist esimesel küll 4 oomi takistus, aga kui too osutub valituks, siis loodan siit natukene abi leida.
    Samuti tundub ahvatlev ka VIB seeria sest omab laiemat sagedusvahemukku.

    Siit nüüd küsimus: kas kahekordne hinnavahe tasub ära?
    Ja teinegi küsimus: kas need pakutavad filtriskeemid on piisavalt head või peaksid siinsed asjast huvitatud neid natukene täiustama?
    Kõlarite eesmärk oleks rokilaadset muusikat esitada.

    Kastidetailide valmistamise jätan arvatavasti ühele toredale puutöö mehele, kes teeb need arvatavasti liimpuidust.

    #2
    Vs: Visaton, kas kallim = parem?

    Hinnavahe tasub tavaliselt ära.
    Samas tuleb arvestada, et kolmeribalised kõlarid on kaheribalistest juba sellepärast kallimad, et seal on rohkem detaile, keerulisemad filtrid jne. Seejuures ei pruugi nad kvalitatiivselt paremad olla.
    Hea kõlari aluseks on korralikud valjuhääldid, siinkohal ei tohiks koonerdada.
    Visatoni filtrid on alustuseks täiesti pädevad. Kui miski jääb kripeldama, siis tuleb ennast ise teemaga kurssi viia ja asuda katsetama.
    Siinsed asjatundjad on üsnagi kidakeelsed, ning mingeid filtriskeeme ei maksa oodata.
    Samuti on kasulik lugeda välismaiseid foorumeid ja kasutada otsingut. Visatoni elementide ja kõlarikomplektide kohta on internetis päris palju materjali.

    Comment


      #3
      Vs: Visaton, kas kallim = parem?

      Mul üks mure oligi, et VIB seeria puhul on kommentaare väga napilt
      Hetkel jään vist siiski VIB seeria juurde, kui hinnavahe pidi end üldjuhul ära tasuma.
      Selle rea ma kuskilt siit leidsin, et 3 ei ole alati parem kui 2.

      Kui nüüd valida VIB 130 ja VIB 170 vahel, vaadates Visaton kodulehel neid andmeid, on 170 natukene võimsam, kuid 130 tundub veidi siledama sageduse joonega. Samas tundub jälle 170 kast lihtsama ehitusega. Ei tea kas see veidi sakilisem joon annab kuulamisel tunda ja teha detaliderohkem 130 või normaalne inimene selles vahet ei tee ja võib ka vähemate detailidega kasti kokku klopsida. Siit nüüd järgmine küsimus, et kuna kastid tulevad arvatavasti liimpuidust, kas siis see materjal soosib ühte või teist kasti ehitust?

      Comment


        #4
        Vs: Visaton, kas kallim = parem?

        Kas liimput siis tasuta käes.?
        Kidakeelsus jah selle foorumi probleem, Minuarust kasutaja rnzr selle VIB iga tegeles või vähemalt midagi analoogset, aga palju ta siin foorumis käib ? seda ei tea.

        Comment


          #5
          Vs: Visaton, kas kallim = parem?

          Puht subjektiivse arvamus - rockiks suuremate membraanidega kõlarid kui on plaanis, vahest ka valjemini kuulata. Lisaks on alumine osa ka suht oluline. Niipalju kui ise olen uurinud siis metallkoonus tahab oluliselt rohkem filtriga tegelemist mis tõstab ka filtri hinda. Ka Intzu ega Hipi kirjutistest, ei ole erilist metallivaimustust kuulda olnud(...võibolla on mul paljutki lugemata jäänud).
          Ise võtaks ilma kõhklemata NoBoxid kuid mulle, ei sobi ei nende mõõtmed ega ruuminõuded.
          Hiljuti oli siin Hipi filtritega Peerless+vifa - võibolla saad filtrite ja kastimõõtude osas kaubale...
          -

          Comment


            #6
            Vs: Visaton, kas kallim = parem?

            metallkoonus võib olla mõnusalt täpne ja detailne, filter tuleb teha jah mõnevõrra keerulisem, aga midagi ületamatut siin ei ole.

            vaatasin varud üle ja on olemas 6.5" Seas´i alukoonusega midbassid, võnkepool suurem kui visatonil, samuti ka võimsustaluvus 2,5 korda suurem. lisaks on Seas´il phase-plug.

            vajadusel saaks need elemendid minu käest koos filtrite ja korralike Vifa tweetritega ning kastijoonistega.

            Comment


              #7
              Vs: Visaton, kas kallim = parem?

              Liimpuiduga selline teema, et lasin ühel meistrimehel endale telekalaua (kuhu ka ressiiver peaks peale tulema) valimstada ja lisaks on saekaatris (kust too mees ka alg materjalid saab) käpp sees. Lisaks asub ta ka tallinnast shut kaugel - seega peaks hind küllaltki hea tulema. Lisaks hing ihkab täislaud põrandale samamoodi täispuidust esemeid.

              Comment


                #8
                Vs: Visaton, kas kallim = parem?

                Pigem siis viimistlust spooni või misket muud moodi sarnaseks saada.
                Aga samas võibolla on tegu normaalse materjaliga.

                Comment


                  #9
                  Vs: Visaton, kas kallim = parem?

                  Nujah, ega seda enne saagi teada, kui asjad käes. Samas ega elemendid kasti sees hapuks lähe ja kui tõeste väga jube, siis peab teist materjali minema hankima ja saab vähemalt ahju ilusa tule nendest laudadest.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Visaton, kas kallim = parem?

                    Juhtus nüüd nii, et kodanik hipi kutsus perra muusikatekitajad kaema.
                    Võtsin siis mina oma verivärske ressiiveri kaasa - see pisteti kõigepealt lambi alla ja uuriti veidi teise siseorganed. Kõige jubedam ei pidavad olema (hea seegi). Edasi pandi valiku ette, et kas valmis kõlarid või elemendid (mida ta esteks pakkus). Siit läks nüüd raskeks. Valmiskõlarid nagu mahedamad, aga elemendid seevastu veidi detailsemad. Ühe looga oli üks kooslus parem, teisega teine. Siis pärast mõningast mõtlemist sai laiskus ja kihk kohe muusikat kuulama hakata võitu ning nii siis lõppeski mu esimene kõlariprojekt hipi juures .
                    Siis veel poodi kõlarikaabli järele ja tuba muusikat täis - ise olen ülirahul .

                    Comment

                    Working...
                    X