Teade

Collapse
No announcement yet.

Vajan abi kõlarite ehitamisel!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Vajan abi kõlarite ehitamisel!!

    Kui mul oleks suurem tuba ja rohkem raha, siis mina teeks omale sellised. Kõik tükid peaks olema Tevalos olemas ja kui polegi, siis otsid mujalt. Starlet muidugi odavam, aga arvatavasti "mürtsub" ka päris kobedalt. (otsi googlist vms, kusagil peaks olema ka 12" starleti filtrite skeem ja kasti parameetrid!) Kindlaim valik olekski mõni Visatoni combo, kui ise tahad teha, sest juba siin foorumis on päris palju erinevaid projekte tehtud ja tegijad on kiitnud, mina kaasaarvatud. (NB! otsingusse: "visaton" või uuri siinseid diy projekte!) Ja muide, 6,5" bass on ka täitsa bass, eriti kui võimendist natu järgi aidata.

    Tundlikkuse teema on ka selline maitse asi, et kui sul on tavaline, standartne 2x100W võim, siis on peaaegu ükskõik, mis see tundlikkus sul on, kui kõllid suudavad sulle sobival helirõhul sulle sobivate moonutustega mängida. Madal tundlikkus iseloomustab siis enamasti mitme ribaga kõlli. Kuid siiski, suurem võimsus=suurem võnkeamplituud=suurem moonutus, aka "ülepeks" Melomaani süsteemid on muidugi pigem stiilis 1W lampvõim ja eriti käreda tundlikkusega lairibad. Kusjuures see 1W võib päris head kisa teha, James`i ei maksa alahinnata! Neutraalsele kuulajale sobivad mõlemad variandid. Ma ise pole bassimängijate lairibadega eriti kokku puutunud, aga igatahes soovitaks pigem mitut riba. Täiesti maitse asi muidugi!

    Comment

    Working...
    X