Teade

Collapse
No announcement yet.

Ühe lolli targutused.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Ühe lolli targutused.

    Noh, kõik siin targutavad ehk ma siis ka natukene siin vabal teemal kui tohib. Need niisama minu arvamused ja ei tähenda suurt midagi. Aga kui kellelgi sest äkki kasu peaks olema, siis on tore.
    Siin mõned kuud tagasi oli põgusalt juttu Azurahornist. Kuna hornid läksid tegemisse, siis pidi hakkama mõtlema ka elementide peale. Hornid siis tulevad 2“ kõridega. Algul tunduski, et kõike targem oleks osta 2“ elemendid, sellisel juhul jääks see üleminek ehk adapter ära, see ikkagi päris kallis. Aga kuna tahtsin saada alnico magnetiga elemente, siis jah tuli see mõtte kui selline kõrvale heita. Nad ikka väga kallid ja ka valik ei ole kergete killast.
    Kui 1“ elementide puhul on valik üsna suur, isegi kui tahaks valida alnico magnetiga, siis huvitaval kombel mul ka 1,4“ elementide puhul eriti muud peale Altec 288 silma ei torganud. Minu poolt sai siis valitud 288B, üks vanimaid alteci mudeleid(valmistatud-1956a). Mida siis Alteci elemendi ostmisel silmas pidada? Väikesed hinnakõikumised ju ikkagi on. Enamalt jaolt on need seotud kõik membraaniga. Üldiselt parimateks loetaks originaal membraane ja need siis ka maksavad. Muidugi ei juhtu ka midagi hullu kui osta asendusmembraaniga element, hea membraani võid osta siis kui oled elemendiga seotud rahalisest shokkist juba üle saanud. Membraani enda vahetus on väga lihtne. ……targutamine jätkub homme kui aega on

    #2
    Vs: Ühe lolli targutused.

    Mnjah. Pole muidugi päris õige nüüd ka, et millegi peale ei mõelnud peale Alteci. GPA -st sai ka mõeldud päris palju. Kes ei tea mis on GPA, siis neile teadmiseks,et tegemist on Altecist eraldunud grupiga kes läksid oma rada samal ajal kui Altecist sai saastavabrik.GPA(Great Plains Audio ) on siis üritanud omaette järgida vana hea Alteci parimaid traditsioone. Ja toodab siiani kõiki parimaid Alteci tooteid, tõsi nüüd siis juba GPA nime all ja ka markeering on pisut teine. Näiteks Altec 288 on neil GPA 399 nime all. Keda huvitab täpsemalt, siis:
    http://www.greatplainsaudio.com/
    Mina ise ostsin oma 288b sellisest kohast:
    http://www.jamminjersey.com/speakers.php
    Saatmine võttis aega ca 1,5 kuud. Ilmselt oleks saanud ka rutemini aga see oleks maksnud veelgi rohkem.
    Esmamulje:SHOKK. Ma olen küll näinud päris palju suurte alnico magnetitega 15” valjukaid, kasvõi võtame Tesla ARO-d või siis vanad LOMO-d. Aga jah, 288b d-17cm, ja teisipidi miski 13 cm, kaal ühel elemendil umbes 13 kg. Selle kõrval 1” element tundub lausa kääbusena.
    Huvitav, et piltide peal ta isegi ei tundu nii suurena kui ta tegelikult on. Huvi oli muidugi suur kuidas kõlab. Ikkagi mõeldud töötama teine koos ruuporiga mida mul veel ei ole. Sai siis järele ühendatud. Vapustav., isegi ilma hornita. Võrreldes P-Audio 1”elemendiga+ruupor, millegi muuga kohe polnud võimalik võrrelda, siis viimane tundus ikka väga mannetu. Nii et panen talle veel suuri lootusi. Eks näe kui nii kaugele jõuab.
    Veel Altecist, GPA-st ja Azurahornist: Hiljuti arvestati välja Le Cleac'h teooria järgi uus ruupor. Seekord siis spetsiaalselt mõeldud vanale Altecile ja GPA-le(1,4” kõriga) Niipalju kui sellest netis juttu, pidid tulemused olema väga head. Hiljuti e-bays ringi kolades märkasin seda müügil. Müüdi teda koos GPA 399-ga. Kusjuures hind oli väga odav. Miks, see jäigi mulle nagu selgusetuks. Kahtlane. Kuigi ta väitis, et tal on neid hulgi käes.
    …....järgneb

    Comment


      #3
      Vs: Ühe lolli targutused.

      Kui ennist sai siin räägitud ka rasketest ja suurtest alnico magnetitest, siis ma vist hoopis peaksin rääkima oma pisikestest alnicodest, sest mõnele firmale pole suured magnetid ca 70-100 kg üldse mingi probleem
      http://www.aleacousticsusa.com/catal...products_id=17
      Olen siin siis tasapisi oma asju ajanud, teades mida tahan. Ja nüüd äkki on mind tabanud ootamatu löök- sain ühe LOMO komplekti omanikuks.
      Komplekt ise koosneb siis: 2-st kaksikhornist mille külge käivad elemendid( 2 elementi siis horni kohta). Elemendid siis Lomo 1A-16, peaksid ka jääma vist sinna 50-te aastate lõppu. Kui lugeda vene foorumeid, siis vaata, et neid peetakse lausa parimateks mis on tehtud Lomo poolt. Valjukas siis ise selline neljakandiline 1” Ühe valjuka kaal-7,3kg, mõõtmed 126x124x162 mm. Väga heas korras. Ja mängisid siis sellised elukad koos 18” vene ime 2a-11-ga(peaks siis jääma sinna 60-te algusesse) Ka 2a11 on üliheas korras ja väga muljetavaldav. Kui saan mahti, teen pildid ka ja panen üles. Sest, selliseid asju näeb jah harva. ......pildid siis ka kunagi.

      Comment


        #4
        Vs: Ühe lolli targutused.

        No küll on kena, et sääraseid põnevaid asju ka meie foorumisse jõudnud on.
        Oleksid sa nii hea ja räägiksid täpsemalt millised suured plaanid sul kogu selle kompotiga on?




        Kadedus on see mis külvab minu kapsamaad...
        S A C
        Siberian Audio Concept

        Comment


          #5
          Vs: Ühe lolli targutused.



          sellistest asjadest jutt?

          Comment


            #6
            Vs: Ühe lolli targutused.

            Noo ei ole. Sinu pildi peal tavaline 1a20 või midagi taolist.

            Kehvad pildid aga miskit ehk näeb.
            LOMO:

            Altec 288B:

            Comment


              #7
              Vs: Ühe lolli targutused.

              Esmalt postitatud walwal poolt
              Noo ei ole. Sinu pildi peal tavaline 1a20 või midagi taolist.

              Kehvad pildid aga miskit ehk näeb.
              LOMO:
              http://nagi.ee/photos/walwal/sets/207155/
              Altec 288B:
              http://nagi.ee/photos/walwal/sets/207163/
              paar korda suuremad kui minu suurimad tont-teab-mis PA valjuhääldid.

              Comment


                #8
                Vs: Ühe lolli targutused.

                Mis puudutab Lomo komplekti, siis mina selle siia meile tõin. Oli väga huvitav katsetada ja kuulata. Tulemused jätan küll enda teada. Ainuke asi mida võin öölda, et kahjuks ta minu olemasoleva tehnikaga ja tulevaste plaanidega kokku ei sobi. Nii et läheb sellele kes tema vastu huvi tunneb, st. läheb Eestist uuesti minema. Muidu ka väga huvitav, et tema vastu polnud siin foorumis ka mingit huvi(ma ei pea silmas siin müüki). Ometi tegemist vägagi haruldase asjaga ja seda mitte üksnes Eesti mastaabis. Ainuke tagasikaja foorumist oli....tea mis kuradi PA valjukas. See selleks aga eks ta mingi näitaja ole.
                Ja ilmselt on vara kirjutada siin foorumis ka Altec 288B-st ja GPA-st. Aga ega ma teistmoodi ei arvanudki, sellepärast ka selline monoloog targutamine. Minu poolt selleks korraks kõik. Ilusat algavat jaani!

                Comment


                  #9
                  Vs: Ühe lolli targutused.

                  Ei suuda oma rõõmu varjata. Lõpuks on siis esimene katse tehtud-esimene
                  Le Cleac'h



                  teooria järgi arvutatud 400Hz ruupor on sündinud. Esimene lapsuke on küll veidi kunstipärane aga ta on esimene!!! Ja tehtud Eestimaal!
                  http://nagi.ee/photos/walwal/sets/208145/?picture_type=s&start=0
                  Kõigi aegade parim jaanikink!!!!! Järgmised peaksid tulema juba viimasepeal. Eks see sünd ole ikka raske.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Ühe lolli targutused.

                    Heh sa vist vähe ees oma tegemistega siin mail/foorumis.
                    Hetkel pole jah kedagi kes sinuga siin nii väga kaasa räägiks sellel teemal. samamoodi oli ka seis siis kui sa oma onken'eid ehitasid. Tundub et nüüd on väga populaarsed asjad.
                    Hea et leidub ka inimesi kes viitsivad seda foorumit ka rikastada vahepeal millegu huvitavaga.
                    Aga mis siis 2a11'nete asemele tulevad kui need ei sobinud ?

                    Comment


                      #11
                      Vs: Ühe lolli targutused.

                      Appi kui armas! Oled juba näppinud kah? kuidas oli..kas ikka ilusti sile ja naksikas?


                      Esmalt postitatud walwal poolt
                      Ei suuda oma rõõmu varjata. Lõpuks on siis esimene katse tehtud-esimene
                      Le Cleac'h



                      teooria järgi arvutatud 400Hz ruupor on sündinud. Esimene lapsuke on küll veidi kunstipärane aga ta on esimene!!! Ja tehtud Eestimaal!
                      http://nagi.ee/photos/walwal/sets/208145/?picture_type=s&start=0
                      Kõigi aegade parim jaanikink!!!!! Järgmised peaksid tulema juba viimasepeal. Eks see sünd ole ikka raske.
                      S A C
                      Siberian Audio Concept

                      Comment


                        #12
                        Vs: Ühe lolli targutused.

                        Lollid ikka küsivad lolle küsimusi
                        http://www.ss.lv/msg/lv/electronics/...ics/hbgcf.html
                        Oskab keegi miskit öölda nende kohta. Pole osanud ise ilmselt netis otsida. Olen näinud analoogseid ka 18"
                        kahjuks ei õnnestu panna linki nii, et oleks näha tekst valjukal. aga tekst on järgmine:
                        MARK V PROFESSIONAL
                        Mark V Ltd.
                        St Petersbug
                        viimati muutis kasutaja walwal; 30 m 2009, 15:39.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Ühe lolli targutused.

                          No lõpuks on vist asi leidnud lahenduse Läti ELFA foorumis. Pika punnimise peale lätlased ise tunnistasid vastu tahtmist üles, et tegu on ilmselt 90-ndate toodanguga, siis neid liikus päris palju.
                          Nad liikusid siis erinevate nimede all nagu Leningrad, Peterburg, Petersburg. Ja isegi 18“ Estoniad olid olemas. Kõla kohta siis, et eriti miskit head pole aga mängivad kõvasti ja tümakas on ka täitsa olemas. Sellepärast kasutatigi neid ehk diskosaalide helindamisel 90-ndate paiku. Nii et Made in Latvija. Kui vaadata hinda, siis peaks meie tümakameestele ka sobima. Ja variante on nii 15“kui18“
                          Sellega seoses tuli meelde üks jutt, mis mulle eile räägiti. Venemaal mingid tüübid otsustasid Altecid osta omale.Kusagilt nad kuulsid, et Vladivastokis on neid võimalik suht mõistliku hinnaga osta, et kuidagi läbi Jaapani toimub värk seal. Noh koguti siis raha ja võetigi pikk reis ette, mis teha. Kohapeal sujus kõik kenasti, hind ei olnudki ka nii hull(1300$ paari eest).Jõuti siis õnnelikult koju ja hakati lähemalt uurima. Selgus, et olid ostnud Kinapi 2A12 valjukad aga noh vähemalt ilusad Alteci kirjad olid peal.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Ühe lolli targutused.

                            Minu ehitatud Onken leidis mõni aeg tagasi uue kodu, ja kuuldavasti teenib ka oma uut peremeest hästi.
                            Mul olid kunagi soetatud Altec 414 8b, et ehitada siis see tegelik Petit Onken, millest räägitakse palju. Ka Altecid vahetasid peremeest. Uus peremees oli lahkem nende vastu ja ostis siis juurde ka Altec 3000 seeria tviitrid, millega nad algselt on koos mänginud. Nüüd on nad leidnud endale tõesti ilusa kodu. Loodetavasti uus omanik ei solvu ja ei pahanda minu peale kui näitan kuidas Altecid elavad. LIHTSALT ILUS! IMETLEGE!
                            http://fotoalbum.ee/photos/margus713/sets/

                            Comment


                              #15
                              Vs: Ühe lolli targutused.

                              tõsiselt ilus töö tehtud nende onkenite juures ... ja tempo teeb lausa kadedaks

                              Comment

                              Working...
                              X