Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõlari juhtmete abi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kõlari juhtmete abi?

    Mul siis kodus kaks 25 w 4 oomised kõlarid
    Muusikakeskuse originaalid lasi läbi need oli 20w 6 oomised
    ja muusikakeskuse võimendi kivi on juba ära vahetatud aga muidu on kivi 25+25 w
    ehk siis 50 watti
    aga ma tahaks teada kuidas saaks teha siis 4 oomised kõlarid kuue oomisteks.
    Youtubes vaatasin ühe kasutaja alt et ta tegi juhtmetega oomid väiksemaks või suuremaks
    Kas seda peenemad juhtmed on seda rohkem oome???


    Tänan!

    #2
    Vs: Kõlari juhtmete abi?

    Takistite panemine kõlaritele vahele on audiotehnikas kõige suurem lollus.
    (kui just ei ole kõlarisiseselt ühtlustamiseks vms)
    Tõenäoliselt ei juhtu mitte midagi kui paned neljaoomise kuueoomise asemele. Kuula vaid mõistusega ja ära punni põhja keera.

    -----------------

    Õigus on sellesmõttes küll - et peenem traat - suurem takistus.

    Muide, bassikõlarile aktiivtakistuse jadamisi panek võib isegi kõlarile ohtlik olla. Nimelt suureneb sedasi kõlari jaoks summutustakistus ja resonantsi ja piisavalt suure amplituudi puhul võib ilmenda "kummalisi" asju.
    Sestap üritataksegi võimendi vä'ljundtakistus võimalikult alla viia (või isegi negatiivseks).
    On olemas ka suure väljundtakistusega võimendeid, kuid see on audiofiilide teema.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      Vs: Kõlari juhtmete abi?

      tänan sellest oli abi

      Comment


        #4
        Vs: Kõlari juhtmete abi?

        Tegelikult on hoopis nii, et kui 4ohmistel kõlaritel on suht pikad kaablid taga, koormatakse võimu hoopis 5 ohmise koormusega..

        Comment


          #5
          Vs: Kõlari juhtmete abi?

          Ja kui on veel pikemad siis 6 Ohmi?

          Comment


            #6
            Vs: Kõlari juhtmete abi?

            Loogiline ju, et mida peenemad ja pikemad juhtmed, seda suurem nende takistus on.

            Comment


              #7
              Vs: Kõlari juhtmete abi?

              mul kõlaritel mingi 3 meetrised kaablid(võibolla ka pikemad) ja juba 1 Ohmi andis juurde takistusel... Ei tea, kas peaks paremad kaablid panema?

              Comment


                #8
                Vs: Kõlari juhtmete abi?

                Esmalt postitatud tiidu93 poolt
                mul kõlaritel mingi 3 meetrised kaablid(võibolla ka pikemad) ja juba 1 Ohmi andis juurde takistusel... Ei tea, kas peaks paremad kaablid panema?
                Vilets kaabel ja /või vilets tester .
                Kindlasti viletsad ühendused.
                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                Comment


                  #9
                  Vs: Kõlari juhtmete abi?

                  Esmalt postitatud martinj poolt
                  Vilets kaabel ja /või vilets tester .
                  Kindlasti viletsad ühendused.
                  Kas ma loen siit vastusest välja, et õige kaabliga ei ole takistuse tõusu?

                  Comment

                  Working...
                  X