Teade

Collapse
No announcement yet.

Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)


    Info : http://www.visaton.com/en/bauvorschl...oii/index.html


    Tervist!

    Kuna sai lapatud vähekene foorumipõhist infot ehitamise koha pealt, siis tekkis üsna soe tunne ka enda sees ja nüüd siis kätte jõudnud ärevus, ise esimene kõlariprojekt valmis teha. Olen alati tahtnud ise kõlarikasti valmistada, aga see seniks olnud vaid väike mõte mu peas, mida kahjuks pole suutnud teostada. Vaadates, et lihtsamate projektide ehitamine päris raketiteadus polegi, siis plaaningi võtta soovitatud Visaton Alto II tornid. Küll, aga mitte 4Om, vaid mina sooviks neid ehitada 8Om tornideks. Tean-tean... teemasid ju foorumis juba mitu, miks veel vaja? ... eks ikka lihtsalt selle tagamõttega, et saaks otsast peale alustada "lollide küsimustega" ja vaikselt foorumi abiga asja arendama hakata. No ja eks vast klõpsiks mõned pildid ka ehitamisest, kui asi reaalse vungi sisse saab. Tõenäoliselt natukene seedin seda kõike algul ja siis hakkan komponente varuma ja meisterdama.

    Kõigepealt sooviks nüüd vähekene informatsiooni küsida. Peas kripeldavad ju siiski küsimused.

    * Milliseid elemente siis täpsemalt peaks kasutama? Kas võtta 1:1 kõik või soovitate midagi välja vahetada? Kasvõi selle tagamõttega, et ehk odavam ots teeb ka üsna head heli ja on isegi praktilisem. Küsin ka selle pärast, et asja tahan siiski 8Om peale ehitada.

    * Keegi oskab öelda orienteeruva summa, mis selle projekti alla peab matma? Ning mõned vihjed oleks teretulnud, mille arvelt saaks säästa. Ehk siis alati ei pea kõike poest võtma, kui koduvahenditega saab sama hea.

    * Filter - lõpptulemus 8Om, kas võin kasutada järgmist valmis skeemi, mille leidsin eelmisest Alto II 8Om projekti teemast? Kas on saadavalt ka valmisfiltrit? Palju hinnavahe tuleks?




    Lõpetuseks :

    Kas Alto II kloonid oleksid oma hinda väärt? Ütleme siis, kui nii enamvähem täitsa korralikud teeks. Mis oleks samaväärsete kõlarite hind poest ostes?

    Tänud ette!
    viimati muutis kasutaja wermecher; 19 m 2009, 18:44.

    #2
    Vs: Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

    http://www.ts-audio.biz/tsshop/WGS/3...enzweichen.htm

    Comment


      #3
      Vs: Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

      Saan aru et miski välismaa leht hunnikute filtritega, aga millist sealt konkreetselt ma vajaks? Ja palju see siis tellimisega maksma läheb?

      Comment


        #4
        Vs: Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

        Saad proovida:

        Küsimus Tartu liigutamises. Saatmine on kallis(vask kaalub).

        Comment


          #5
          Vs: Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

          Ehitamiseni on aega, kogun alles infot. Filter peaks kindlasti õige saama. Ise ei jaga neist midagi veel.

          Comment


            #6
            Vs: Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

            Võid mu AltoII osta endale kasvõi komponentideks. Filter just sama skeemiga, mis Su esimeses postituses. Kui kast ei sobi, siis saad kütteks, ülejäänud saad enda maitse järgi kujundatud kasti ümber tõsta.

            Esmalt postitatud wermecher poolt
            Ehitamiseni on aega, kogun alles infot. Filter peaks kindlasti õige saama. Ise ei jaga neist midagi veel.
            Tark ei torma!

            Comment


              #7
              Vs: Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

              Esmalt postitatud peetersch poolt
              Võid mu AltoII osta endale kasvõi komponentideks. Filter just sama skeemiga, mis Su esimeses postituses. Kui kast ei sobi, siis saad kütteks, ülejäänud saad enda maitse järgi kujundatud kasti ümber tõsta.
              Hea mõte, aga hetkel korraga välja ei kannata osta neid. Kasti võiks tõesti ise teha kuna punane toon ei sobi absoluutselt majas mitte millegagi kokku hetkel. Teine asi muidugi ise tegemise rõõm jääb ära. Sest punase tooni saab ju maha arvatavasti nühkida ja uus peits peale lasta.

              Comment


                #8
                Vs: Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

                Ma pakun sulle oma variandi filtrist. Lõikesagedus on nats kõrgemale viidud, kuna minu arust ei kannatanud SC10N eriti hästi madalalt lõikamist. Punktiiriga on enne väljakäidud filter, millest impedantsi silumise osa on eemaldatud (pole vaja). 2,2mH pool on ka nats palju, aga võibolla oleks mõistlik osta ja natuke maha kerida, et u 1,8-1,9mH alles jääks, sest 1,5mH tundub vähe.
                Minu DIY blogi
                <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                Comment


                  #9
                  Vs: Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

                  Pean endale algul need graafikud vähe selgemaks tegema, praegu on üsna kirjumirju see joonis. Ning teiseks pean selgeks tegema, mis heli ma neilt kõlaritelt tahaks. Aga ma arvan, et nad hakkavad mängima pigem klubimuusikat ja taolist, kui pilli rohket muusikat ehk siis elektrooniline on põhilisem. Teine rõhk filmide vaatamine.

                  Üldiselt see "lõikamine" ja filtrimajandus, graafikud... need on asjad, mis teevad kõik keeruliseks

                  Comment


                    #10
                    Vs: Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

                    Sobivad klubimuusika jaoks ka ja filmigi saad vaadata. Ära lase ennast heidutada, küsi!
                    Näiteks peetersch'i müügiteemast sobiks sulle juba sellised asjad:
                    konde MKP 4,7 uF - 2 tk - 70 kr/tk
                    terminal BT 95/75 - 2 tk - 120 kr/tk
                    lambavill - 1,5 kotti - 135 kr
                    Elemendid otsid siit
                    Minu DIY blogi
                    <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                    Comment


                      #11
                      Vs: Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

                      Mis nende kondede hinnad poes on? Ei suuda nagu leida neid netipoodidest, sama käib teiste filtri komponentide kohta või ei oska otsida õige nime alt. Elemente leidsin ise kah, et on soodsam osta Noortehnikust - hinnad paremad, kui mujal.

                      Siit listist võin ka midagi sobilikku leida filtri jaoks ? :
                      http://www.elfaelektroonika.ee/ec/3a...ri-komponendid
                      viimati muutis kasutaja wermecher; 20 m 2009, 00:56.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

                        Elfa valikust:
                        Pool 1,5mH Tootekood: 24-578-10
                        Pool 0,33mH Tootekood: 24-578-67
                        Takisti 8R2 Tootekood: 240-5154
                        Takisti 10R+22R Tootekood: 240-5296, 240-5298 või 33R Tootekood: 60-044-10
                        Konde 10uF Tootekood: 24-557-19
                        Konde 6,8uF Tootekood: 24-557-17
                        Konde 4,7uF Tootekood: 24-557-16 või parem 65-470-87
                        Minu DIY blogi
                        <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                        Comment


                          #13
                          Vs: Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

                          Aga miks siis eelnevalt targem osta 70.- (tk) kasutaja käest, kui poes on lausa 18.40.- Bipolaar 10uf 35V (-2) (Tootekood: 24-557-19)

                          Comment


                            #14
                            Vs: Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

                            Kõik komponendid mõjutavad heli erinevalt. Elektrolüütkonded jadas on kaunis kehvad, aga odavuse pärast võib ju ka neid kasutada. MKP ja MKT on oluliselt parema saundiga ja ajas paremini kestvad. Metalloksiid ja keraamilised takistid on samuti saundilt erinevad, aga mina olen mõnikord eelistanud isegi keraamilisi.

                            Ahjaa: 1,5mH pooli asemel soovitasin võtta 2,2mH tootekood: 24-578-71, siis jääb võimalus traati maha kerida, kui liiga tuimaks heli läheb. Väksemale poolile juurde kerida kahjuks ei saa.

                            Ja veel: üks kondekate võrdlustest
                            viimati muutis kasutaja YRO; 20 m 2009, 10:25.
                            Minu DIY blogi
                            <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                            Comment


                              #15
                              Vs: Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

                              Esmalt postitatud YRO poolt
                              Kõik komponendid mõjutavad heli erinevalt.
                              Ja siin on kondensatorite test:
                              http://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html

                              Comment

                              Working...
                              X