Teade

Collapse
No announcement yet.

Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

    wermecher, sul plaadid päris suured tehtud, kas pärast mahuvad ikka kasti sisse? Suure pooli oleksin mina esialgu klemmliistuga ühendanud - lõpptuunimiseks ehk tarvis veidi maha kerida. Tegelikult oleksid võinad esialgu kõik klemmliistuga kokku keerata, sest filtri valmistamine ja tuunimine saab alguse siis, kui kastid viimistletud ja valmis. Joodetud ühendusel on seda juba kehvem teha.

    Esmalt postitatud R.I.P poolt Vaata postitust
    Siit ka väike küsimus alto 2 heli kohta, kas on selline tunne et sc10n kõrged kipuvad alto2 mk2 8 oomise versiooni korral netis soovitatud filtritega veidi teistest sagedustest üle karjuma, nii et kõrgeid tuleb päris korralikult maha keerata. Võimalik et asi on ka võimendis või minu enda kõrvades .
    Kas terve kõrgsagedus karjub üle või just tviiteri alumine ots? Ma kahtlustan jätkuvalt, et lõikesagedus on nende elementide jaoks liiga madalal ning seetõttu tviiter röögib. Kui on viitsimist proovida, siis ma joonistasin kõrgema lõikesagedusega filtri siia.
    Minu DIY blogi
    <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

    Comment


      #47
      Vs: Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

      Plaadid said tõesti natukene suured... ühte pole valmis meisterdanud (plaat valmis, aga komponente pole peale ladunud), seega lähen lõikan veel väikse jupi maha äärest. Samuti suutsin ära unustada 4 auku, mis vaja puurida äärtesse, kust pärast kruvid läbi lähevad, mis filtri kõlari plaadile kinnitavad. Valmis plaadil tuleb ka ilmselt väike jupp äärest maha saagida, eks katan kompod ära enne saagimist ja siis äär maha. Nii et lõppkokkuvõttes hakkavad nad ikka sisse mahtuma. Aga hetkel teist filtrit jootma ei hakka, ootan kasti ära ja siis katsetan seda ühte... kui sobib ja meeldib, siis joodan ka teise valmis.

      Comment


        #48
        Vs: Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

        Esmalt postitatud R.I.P poolt Vaata postitust
        Ise olen seda teemat algusest peale jälginud ja jõudsin oma Alto 2 kloonid valmis nii kuu aega tagasi.
        Siit ka väike küsimus alto 2 heli kohta, kas on selline tunne et sc10n kõrged kipuvad alto2 mk2 8 oomise versiooni korral netis soovitatud filtritega veidi teistest sagedustest üle karjuma, nii et kõrgeid tuleb päris korralikult maha keerata. Võimalik et asi on ka võimendis või minu enda kõrvades .
        Huvitav aga olen ka neid kaste väheke kuulanud kuid,tähendanud just vastupidist(-:
        http://www.album.ee/user/16860279

        Comment


          #49
          Vs: Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

          Endal on samamoodi käsil Alto2 kloonide ehitamine, kastid on peaaegu valmis ja hetkel käsil filtri komponentide ostmine.

          Loodan et teema algataja ei pahanda, kui postitan siia ühe küsimuse, ehk keegi oskab nõu anda.

          Nimelt on kogu ELFA ladudest otsas 10 oomine metalloksiidtakisti. (Tartus on ainult 1, mul on 2 vaja)

          Teema algusest uurides leidsin, et vahepeal oli nimekirjas ka keraamiline takisti.

          Mis nendel kahel vahet on? ja miks on seal Takisti 10R+22R või 33R, kui vaja on ju 10R?

          Comment


            #50
            Vs: Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

            Esmalt postitatud v6rgujuhe poolt Vaata postitust
            Teema algusest uurides leidsin, et vahepeal oli nimekirjas ka keraamiline takisti.

            Mis nendel kahel vahet on? ja miks on seal Takisti 10R+22R või 33R, kui vaja on ju 10R?
            Heliliselt tiba erinevad (keraamiline pehmem, MOX täpsem), aga võid rahulikult panna keraamilise taki. Sellise hinnaklassi kõlarite puhul pole see MOX nii oluline. Eriti paralleelis.
            33R oli vahepealses filtriplaanis sees. Originaalis pole.
            Minu DIY blogi
            <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

            Comment


              #51
              Vs: Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

              aga võib kasutada ka nii, et mul on metalloksiidtakisti 8,2 oomine ja siis 10 oomine takisti on keraamiline? (asi selles, et mul on 8,2 oomised takistid juba ostetud) need 10 oomised sobiksid siis sellised: Tootekood: 240-5296.

              Comment


                #52
                Vs: Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

                Võib kasutada vabalt: jadas MOX ja paralleelis keraamiline.
                Minu DIY blogi
                <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                Comment


                  #53
                  Vs: Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

                  et põhimõtteliselt kui teen selle skeemi järgi: http://yro.planet.ee/kola/bg/filtr_werm.jpg

                  siis lihtsalt võin sinna 10 oomise asemele panna ka keraamilise? nii, et mittemidagi muutma ei pea?

                  Comment


                    #54
                    Vs: Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

                    Kolmandat korda: jah (kirjutatakse jott-aa-ha).
                    Minu DIY blogi
                    <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                    Comment


                      #55
                      Vs: Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

                      Kastide materjal käes lõigatud kujul, täna said kõik augud ja avad sisse freesitud. Esimene ring läks ka liimi alla, homme siis näis kui tugevalt ta sai. Kasutusse läks puidutöökojast pärit paisuv puiduliim (koostist ma ei tea, aga anti nagu purk mett kätte), mis tundus küll, et liimib nii mis kole. Oleks nüüd tänulik, kui keegi teadjam soovitaks, millega oleks kõige kenam MDF.i viimistleda. Mis värviga värvida jne... Samuti ehk keegi ütleks, kuidas kõige mugavam ja parem oleks seda vatiini pärast sisse kinnitada? Päris lahtiselt teda vist ei tahaks jätta, kas miski liim näiteks?

                      Comment


                        #56
                        Vs: Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

                        Noh oma Alto I, lasin parajalt kuumliimi ja kinnitasin vatiini sellega.
                        Samamoodi ka liimisin filtri elemendid filtri plaatidele külge.

                        Aga ma ei tea, Alto II on suuremad, äkki peab teise viisi leidma. Klambripüstol üks võimalus.

                        Comment


                          #57
                          Vs: Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

                          Mina katsin enda MDF-ist kastid spooniga. Tartust ostsin ameerika pähkli spooni parajas(väikses) koguses, maksis ca 100.- m2 ja pool jäi veel üle ka, ning tulemus oli minumeelest väga kena. kui spoonid, siis annab palju juurde kui peitsid ja lakid pärast kastid üle, võid muidugi niisama lakkida ka. Värvimisega on nii, et kui tahad ilusat tulemust, peab kõvasti rohkem vaeva nägema kui spooniga ja ilmselt läheb kallimaks ka(pead ostma pahtlit, krunti, värvi, lakki ja neid kõiki ei pruugi mitte vähe minna). Vatiini panin mina klambripüssiga, aga olen kuulnud ka, et liimitakse.
                          viimati muutis kasutaja kapsas; 19 m 2010, 02:02. Põhjus: kellaajast tingitud kirjavead

                          Comment


                            #58
                            Vs: Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

                            Spoonimine tundub tore, aga pole varasemalt sellega kokku puutunud, seega tundub isegi raskem tegevus kui värvimine. Seega miski pärast ma ei julge ette võtta spooniminst, üsna suur tõenäosus on et keerab asja kihva. Isa arvas samuti... temal ka kokkupuude puudub, kunagi olevat triikrauaga mässanud selle spooniga, aga head muljet vist ei jäänud. Arvame, et tuleks lasta lihtsalt kena värvi alla kastid, miski korralik pärlmutter värv otsa. Sprey purkidega on kunagi vähekene värvitud, küll metallipinda, aga siis suutsin ka mõnest kohast värvi jooksma lasta. Nüüd ei teagi, kas lasta raha tuulde ja viia kastid kuhugi töökotta, kus spetsialistis asja raha eest ära värvivad korralikult või hakata ise togima ja pärast ei suuda ära kiruda... Eks selle vatiini siis plätserdab miski liimiga vist sisse, kuna klambripüssi kahjuks pole.

                            Kas seda vatiini siis pannakase iga seina peale või jäetakse näiteks esipaneel välja, kus valjukad asuvad?

                            Noortehnikus on müügil 2 sorti dampingu materjali (lambavill,polüestervill) - hinnavahe on 2x, kas annab helis ka tunda, kui ostaks odavamat pülüestervilla? Mitme kotiga keegi on toime tulnud Alto II kõlaritega, 2 kotti kõlarile on sobiv kogus..sama kodus seisab ka Visaton kodulehel.
                            viimati muutis kasutaja wermecher; 19 m 2010, 10:03.

                            Comment


                              #59
                              Vs: Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

                              Esmalt postitatud wermecher poolt Vaata postitust
                              Eks selle vatiini siis plätserdab miski liimiga vist sisse, kuna klambripüssi kahjuks pole.
                              Kas seda vatiini siis pannakase iga seina peale või jäetakse näiteks esipaneel välja, kus valjukad asuvad?
                              Noortehnikus on müügil 2 sorti dampingu materjali (lambavill,polüestervill) - hinnavahe on 2x, kas annab helis ka tunda, kui ostaks odavamat pülüestervilla? Mitme kotiga keegi on toime tulnud Alto II kõlaritega, 2 kotti kõlarile on sobiv kogus..sama kodus seisab ka Visaton kodulehel.
                              Vatiini lisamine on selline tunde küsimus. Kui liiga vähe panna, siis hakkavad kajad segama või kõlar hakkab kumisema. Seda saab lihtsalt kuulates ja vatiini kogust muutes testida. Seega - ära seda kohe väga kõvasti kasti sisse kinnita. Mina olen väikestes kastides lihtsalt lahtiselt toppinud.
                              Lambavill on tihedam ning muudab heli vähe teistmoodi, aga ma arvan, et jää Visatoni soovituse juurde.
                              Ükskõik, mis paneelile sa selle villa kinnitad. Rohkem ruumi jäta aga elemendi ümber.
                              Minu DIY blogi
                              <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                              Comment


                                #60
                                Vs: Visaton Alto II kloonide ehitamine. (küsimused)

                                Sinu hinnaklassis kõlaritele sobib polüester vill väga hästi! Ja ausalt, spoonimist ei tasu karta! Ise tegin ka esimest korda seda tööd, ja ei läinudki aiataha. Siin foorumis keegi asjalik mees on spoonimise õpetuse ka pannud ja seal ka kirjas, et igasugused triikrauad kaugele enne visata, kui tegema hakkad. Spoonimine meenutab seda, kui sa võtad lihtsalt paksu paberi ja kleebid selle kõlarile peale. Mul veits spooni üle, kui tahad võin sulle mõned jupid anda, saad harjutada mõne puuklotsi peal lihtsalt kuidas on spoonida ja kuidas nurki teha jne, ehk aitab see sul otsustada? sest värvimisega on meist kõik ilmselt kokku puutunud, siis on sul endal võrdlusmoment olemas.

                                Comment

                                Working...
                                X