Teade

Collapse
No announcement yet.

K: Kuidas paigutada kõlarid?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: K: Kuidas paigutada kõlarid?

    Esmalt postitatud Rainer_U poolt
    muidu mainiksin ära, et vasakul all nurgas joonisel, kus on VS, seal on ava kööki, mitte uks, vaid ava, sinna ei saa seda VS panna, kui see midagi muudab. Ja äkki keegi seletaks need VS VST PS jne asjad mulle täpsemalt lahti, kui ma spetsi eriline ei ole, siis ei tahaks oletama hakata.
    Siis annab ehk paigutada riiuli poole seda Vasakut Surroundi.
    Minu DIY blogi
    <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

    Comment


      #17
      Vs: K: Kuidas paigutada kõlarid?

      ma paneks hoopis külgkõlarid tahaseinale ühekaugusele diivanist ja jätaks tagumsied kõlarid ära.
      praegu on sul nii et kui istud diivanil siis on sul pea vastu tagakõlarit.
      muidugi, kui tagumised kaks ära jätta siis ei saa sa 7.1 vaid 5.1.

      Comment


        #18
        Vs: K: Kuidas paigutada kõlarid?

        Paar küsimust:
        Netijuhtme vean ma nii v naa süsteemi taha teleka jaoks, ehk siis elioni digi tv aga kas piisab ühest netiotsast sinna?

        Mis juhtmed soovitate vedada?

        Juhtmed vean kõik kipsi all seina sees, aga mis kujul soovitate juhtmed seinast välja tuua? Lihtsalt auku ja august väljatulevaid juhtmeid ei tahaks, pigem mingi spets pistikud seina vms????

        Comment


          #19
          Vs: K: Kuidas paigutada kõlarid?

          Täitsa olemas seina käivad audio kontakid.

          Siin päris palju erinevaid variante. Kahjuks ei oska soovitada, kus poes võiks neid leida, aga kindlasti kusagil audio / elektroonika poes on saada.

          http://images.google.ee/images?hl=et...pilte&aq=f&oq=

          Comment


            #20
            Vs: K: Kuidas paigutada kõlarid?

            Esmalt postitatud wermecher poolt
            Siin päris palju erinevaid variante. Kahjuks ei oska soovitada, kus poes võiks neid leida, aga kindlasti kusagil audio / elektroonika poes on saada.
            Isegi K-Rauta elektritarvete valikus olemas, nt kahe juhtmepaari kontakt 195.-

            Comment


              #21
              Vs: K: Kuidas paigutada kõlarid?

              Kas kõlarijuhtmed mingid spetsiaalsed juhtmed? Juhtmest vist oleneb ka heli kvaliteet mingil määral?

              Comment


                #22
                Vs: K: Kuidas paigutada kõlarid?

                Paar ideed sulle. http://www.hometheaterdesignmag.com/1007listen/ http://www.hometheaterdesignmag.com/208great/

                Comment


                  #23
                  Vs: K: Kuidas paigutada kõlarid?

                  Tere

                  Nüüd siis lõppude lõpuks alles läheb kõlarijuhtmete vedamiseks.

                  Jään lihtsama kodukinosüsteemi juurde, ehk siis 5+1.
                  Tahan panna kindlasti tornkõlarid.

                  Juhtmed siis soovitate vedada 4 erinevasse kohta jah?

                  Sest seal kus on telekalaud, kodukino keskus jne, seal ma seina sees juhtmeid ei vea, need juhtmed vedelevad telekalaua taga maas jne.
                  Kas vedada siis juhtmed 4 erinevasse kohta või kahte kohta?

                  Mida tähendavad VS, VST, PS ja PST?
                  ST on satelliitkõlar? 5+1 süsteemi puhul ühtesid nendest vist ei ole ju? Sellisel juhul vedada kõlarijuhtmed kahte kohta vist ju?

                  Kas bassikõlari kohaks sobiks siis telekalaua ääres kusagil?

                  Telekalaua jaoks on ruumi 2,3 meetrit? Sinna peaks ju ära mahtuma nii esimesed tornid, keskkõlar kui ka bassikõlar?


                  Vatuseid oodates,
                  Rainer

                  Comment


                    #24
                    Vs: K: Kuidas paigutada kõlarid?

                    V - vasak
                    P - parem
                    S - surround
                    ST - surround tagumine
                    E - esikõlar
                    jne
                    Kombineerides saad äkki tähendusest aru.

                    Kui kõlarikaablit vähegi käes on, siis vea nii surroundide kui ka tagumiste surroundide juurde kaabel, sest hiljem seda teha on väga ebamugav.
                    Minu DIY blogi
                    <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                    Comment


                      #25
                      Vs: K: Kuidas paigutada kõlarid?

                      Kas suuremates ehituspoodides on pakkuda ka spetsiaalset kõlarikaablit?
                      On kõlarikaabli juures midagi spetsiifilist ka? Mingi kindel jämedus ka?
                      Loodetavasti sealsed inimesed teavad ikka mida pakuvad.

                      Comment


                        #26
                        Vs: K: Kuidas paigutada kõlarid?

                        Esmalt postitatud Rainer_U poolt Vaata postitust
                        Kas suuremates ehituspoodides on pakkuda ka spetsiaalset kõlarikaablit?
                        On kõlarikaabli juures midagi spetsiifilist ka? Mingi kindel jämedus ka?
                        Loodetavasti sealsed inimesed teavad ikka mida pakuvad.
                        Ehituspoodides ei oska nad isegi ehitusmaterjali pakkuda, rääkimata muudest kaupadest. Soovitan sul vaadata ikka mõnda elektroonikaga tegelevasse ärisse. 2,5mm2 OFC kaabel kas flat või tavaline peaks asja ära ajama.

                        Kui on soovi, siis saan sellist kaablit pakkuda. Tegelikult on muid kaableid ka olemas, aga küsi siis juba privas.
                        Minu DIY blogi
                        <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                        Comment


                          #27
                          Vs: K: Kuidas paigutada kõlarid?

                          Krt käisin ja mõõtsin ja mõtlesin.
                          Ruumiga on ikka jube keeruline. VS koha peale torni ei mahu mitte kuidagi paigutama.

                          Kas on võimalik, et VS kõlari panen VST kõlari kohale ja PS kõlari toon samuti siis tagaseina peale ja grammikese diivanile lähemale? Jutt käib YRO joonisest.
                          5.1 süsteem endiselt ainult mõtetes.

                          Comment


                            #28
                            Vs: K: Kuidas paigutada kõlarid?

                            Rainer_U, natukene info siin:
                            lk. 56-59: http://usa.denon.com/AVR5800_ownersmanual.pdf

                            Sovitan selline kõlarite kaablid (saadaval noortehnikust): http://www.supracables.se/?p=classic 1.6mm (surround, kesk, taga), 2.5mm (esi)

                            Parimatega,
                            D.D.D.

                            Comment


                              #29
                              Vs: K: Kuidas paigutada kõlarid?

                              Esmalt postitatud D.D.D. poolt Vaata postitust
                              ... 1.6mm (surround, kesk, taga), 2.5mm (esi)
                              Minu arvates on see täiesti vale lähenemine, et pikemad kaablid panna väiksema ristlõikega.
                              Minu DIY blogi
                              <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                              Comment


                                #30
                                Vs: K: Kuidas paigutada kõlarid?

                                Esmalt postitatud YRO poolt Vaata postitust
                                Minu arvates on see täiesti vale lähenemine, et pikemad kaablid panna väiksema ristlõikega.
                                Teoorias, jah, 100% õige. Especially kui kaabel on pikk.

                                Supracables info: http://www.jenving.se/tables/tbclass.htm
                                1.6mm takistus on 10.8 Ohm / 1km
                                2.5mm takistus on 6.8 Ohm / 1km

                                Realne maailmas - kui tagakõlaritele on vaja 20m ja esiõlaritele 3m: 2m*1.6mm see teegib 0.2Ohm ja 3m*2.5mm = 0.02 Ohm

                                kui kõlarid on 8Ohm, 0.2Ohm = 2.5% (komponendid tavalisel kõlarite filtris on 5% või rohkem)

                                Olen nõus, et 2.5mm kaabel on parem,
                                aga 2.5mm on kallim ja makstud raha ei annavad nii palju kui makstud.

                                Miks ma pakkun Supracbales - nad annavad realne spetsifikatsioonid - you know what you buy
                                Tavalised OFC kaabli tootjad annavad ainult et see on OFC 100% vask ja ei annavad info kui suur takistus ja induktivsus...

                                See on minu personalne arvamus.

                                Comment

                                Working...
                                X