Teade

Collapse
No announcement yet.

Audes 135 kvaliteet madalal helitugevusel?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Audes 135 kvaliteet madalal helitugevusel?

    Oskab keegi kommenteerida, kas Audes 135 kõlarid hakkavadki n.ö. mängima alles keskmisel helitugevusel? Kõlarid kasutusel suht õhukeste seinadega kortermajas ja seega naabrite huvides tuleb muusikat kuulata suhteliselt vaikselt aga just nii kuulates jääb muusika detailivaeseks ja mittenauditavaks. Kõrgema helitugevuse juures tuleb detaile juurde aga nii oleks vist varsti naabrid ukse taga ka. Aastaid tagasi sai päris kaua omatud S90 paari ja nendega nagu sellist probleemi ei olnud. Eks kuulmisteravus ka kindlasti vanuse kasvades kahanenud ka ja kahjuks ei ole õnnestunud päris üle prahi helisüsteemi rahulikult kuulata ka, et mingi tõsisem võrdlusmoment tekkiks. Kas mõttekas oleks katsetada mõne kõrgema tundikuse tasemega kõlaripaariga (Audes 135 on 88dB) ? Või võib olla asi ka selles, et mõni kõlaripaar lihtsalt ei sobi mõne võimendiga koostööd tegema (hetkel võimendiks denon PMA-700). Kas oleks lootust mingi kõlaripaariga ka väiksemal helitugevusel parem tulemus saada? Ootan kommentaare/soovitusi.
    20+ aastat elfafoorumis

    #2
    Vs: Audes 135 kvaliteet madalal helitugevusel?

    Kas "Loudness" nupu sisselülitamine ei aita?

    Comment


      #3
      Vs: Audes 135 kvaliteet madalal helitugevusel?

      Heli detailsusele mõjub "loudness" kasutamine minimaalselt ja teeb minu kõrvade jaoks heli ebaloomulikumaks. Ma ei ole nende audes-te esimene omanik ja korra tekkis selline idee, et võibolla pole need kõlarid korralikku sissemängu saanud (kuigi tegu juba päris mitme aasta vanuste kõlaritega). Võibolla ka võimendisse heli andev heliallikas pole kõige kvaliteetsem aga helisüsteemi õnnestus proovida ka ühe e-mu helikaardiga. Heli küll paranes aga vähesel määral. Ehk mul konkreetsete audes-te ja võimendi suhtes liiga suured ootused?
      20+ aastat elfafoorumis

      Comment


        #4
        Vs: Audes 135 kvaliteet madalal helitugevusel?

        Esmalt postitatud Timo poolt Vaata postitust
        1.... Ma ei ole nende audes-te esimene omanik ....
        2.... mitme aasta vanuste kõlaritega .....
        1) Kas nad on 100% originalid, või esimine omanik modifitserisid neid (nt. filter, väljuhäälid, jne)?
        2) Mul oli saama vanusega Audes 109 - originaal crossoverid oli vana NSLV kondensatoridega, vahetasin neid Mundorf MCapidega - mängivad praegu palju palju parem ja detailsem.
        (olemas pildid kuidas upgrade tehtud)
        3) "madalhelitugevus" - maailmas palju kõlarid, kus helitugevus halbam kui 88dB, aga see ei tegi neids halb kõlarid, siin on näide (86dB):


        Audes 135 - seal on Audese kesksagesude element: mulle ei meeldib kuidas see kesksageduse element mängib. Mul olemas Audes 053 (praegu modifitserin neid), kust müüdsin kesksagedused ja vahetasin ned teistele, aga uue crossoveri proekteerimine, testimine, tüünimine võtab väga palju aega ja ei ole oodav hobby

        Comment


          #5
          Vs: Audes 135 kvaliteet madalal helitugevusel?

          Kõlarid 100% originaalid ja näevad nagu uued välja, seega võimalik, et minimaalselt mänginud.
          Sellist välimuselt korralikku välimusega kõlaripaari oleks vist mõnes mõttes natuke patt "modima" hakata. Eriti just elementide vahetamise asjus, eriti kui kogemusi selles vallas ei ole. Kõlari elemente vahetades on kaste visuaalselt väga kerge ära rikkuda. Filtrite modifitseerimine võiks ehk kõne alla tulla küll. Enne peaks vist siiski võimu kaenlasse võtma ja üritama kasvõi audiodesign poe tegelastega kokkuleppele saada, et seaksin sealset tehnikat kuulata ja ehk ka oma võimu korralikemate kõlaritega proovida, et aru saada, mille poole püüelda.
          20+ aastat elfafoorumis

          Comment


            #6
            Vs: Audes 135 kvaliteet madalal helitugevusel?

            endal oli ka selline lugu: Ostsin 2006 aastal suhteliselt kalli Sony ca. 9800.- ressiivri lootes, et parem heli bassi osas tuleb (subwoofritega jändama ei hakanud), aga ei miskit. 064 membraanid liikusid väga vähe olgugi et kõik larged ja wided peale pandud. Laenasin sõbra käest 740 seeriaga sony võimu. Sama lugu "Loud" peal, aga bass vilets. Paar nädalat tagasi müüsin kalli ressi maha ja ostsin siit foorumist 1300.- Sony STR-DE 315 ressiivri. Kõlarid ärkasid justkui ellu. Alumise otsa heli väga hea, isegi BassBoost olemas kuid seda vaja pole läinud - hakkab marudalt müdisema. Ressiiver ise 2000 kanti või veidi vanem. Proovisin ka 8"bassiga Audes 012-dega ja need tegid "uue" ressiga head heli. Ühesõnaga 135-d peaks olema 8" bassikatega ja õige võimuga peaks sealt hea heli välja tulema.
            viimati muutis kasutaja kawai; 06 m 2010, 11:50.

            Comment


              #7
              Vs: Audes 135 kvaliteet madalal helitugevusel?

              Esmalt postitatud Timo poolt Vaata postitust
              Enne peaks vist siiski võimu kaenlasse võtma ja üritama kasvõi audiodesign poe tegelastega kokkuleppele saada, et seaksin sealset tehnikat kuulata ja ehk ka oma võimu korralikemate kõlaritega proovida, et aru saada, mille poole püüelda.
              Parem kui sa võtad kõlarid ja proovid neid tesel kohal = nt. kuulamis toas (võib olla sinu probleem on toa akkustika) + paremad kaablid + võimsam võimendi (nt. 2x100W @ 8Ohm ).

              Esmalt postitatud Timo poolt Vaata postitust
              Kõlarid 100% originaalid
              Hea,
              Esmalt postitatud Timo poolt Vaata postitust
              Eriti just elementide vahetamise asjus, eriti kui kogemusi selles vallas ei ole. Kõlari elemente vahetades on kaste visuaalselt väga kerge ära rikkuda.
              Kui elemendid on korras - vahetada neid ei ole vaja, ainult kui on soov teha suur "upgrade" koos uue filtride projekteerimine - aga see protsess võtab palju aega (ja raha) ja vajab et kõlarid seisavad kodu DIY laaboris mitte kuulamiseks, aga DIY hobby. Kõlarid millised ma kasutan muusika kuulamiseks on teised, Audes 053 - on DIY hobby
              Esmalt postitatud Timo poolt Vaata postitust
              Filtrite modifitseerimine võiks ehk kõne alla tulla küll.
              See on hea võimalus teha heli paremaks. Kondensatori vahetus ei ole raske töö.
              PS sinu e-mail, saadan paar pildid kuidas oli upgraiditud Audes 109 ja 105 kolarid.


              Parimatega,
              D.D.D.

              Comment


                #8
                Vs: Audes 135 kvaliteet madalal helitugevusel?

                Praegusel juhul soovitan võimendi vahetust kui hakata kõlle upgradema. Kui ikkagi võimul alumine ots ära nuditud ei aita ka suurt kondekate vahetus - minu tagasihoidlik arvamus.

                Comment


                  #9
                  Vs: Audes 135 kvaliteet madalal helitugevusel?

                  Esmalt postitatud D.D.D. poolt Vaata postitust
                  Parem kui sa võtad kõlarid ja proovid neid tesel kohal = nt. kuulamis toas (võib olla sinu probleem on toa akkustika) + paremad kaablid + võimsam võimendi (nt. 2x100W @ 8Ohm ).


                  Hea,

                  Kui elemendid on korras - vahetada neid ei ole vaja, ainult kui on soov teha suur "upgrade" koos uue filtride projekteerimine - aga see protsess võtab palju aega (ja raha) ja vajab et kõlarid seisavad kodu DIY laaboris mitte kuulamiseks, aga DIY hobby. Kõlarid millised ma kasutan muusika kuulamiseks on teised, Audes 053 - on DIY hobby

                  See on hea võimalus teha heli paremaks. Kondensatori vahetus ei ole raske töö.
                  PS sinu e-mail, saadan paar pildid kuidas oli upgraiditud Audes 109 ja 105 kolarid.


                  Parimatega,
                  D.D.D.
                  Huvitav kas aides 012-l ka mingi upgrade olemas on?

                  Comment


                    #10
                    Vs: Audes 135 kvaliteet madalal helitugevusel?

                    Denon PMA-700AE kohta netis erinevaid arvamusi... Cambridge Audio Azur 540A V2.0 või Rotel RA-05 oleks samas hinnaklassis tõenäoliselt paremad.
                    Võimendi võimsus võiks minu aravates piisav olla. Ühe testi andmetel: http://www.avhub.com.au/ProductRevie...ctReviewID=138 (lehekülg 6). annab see võimendi 8 oomise koormuse korral 70W kanalisse, mis võiks nagu piisav olla. Bassi puudumise üle ma ka ei kurdaks, eriti kui helitugevuse nuppu üle kolmandiku keerata. Unistaks just detailirohkematest kesmisestest ja kõrgetest sagedustest.
                    20+ aastat elfafoorumis

                    Comment


                      #11
                      Vs: Audes 135 kvaliteet madalal helitugevusel?

                      Pigem ongi nii, et peaaegu täistuuridel hakkab bassi ka tulema, kuid kui kuulata vaiksemalt kaovad madalad ära. Sel juhul ongi hea, kui tämbriblokk on tehtud väikese varuga. Maha saab ju alati keerata....

                      Comment


                        #12
                        Vs: Audes 135 kvaliteet madalal helitugevusel?

                        Esmalt postitatud Timo poolt Vaata postitust
                        Denon PMA-700AE kohta netis erinevaid arvamusi... Cambridge Audio Azur 540A V2.0 või Rotel RA-05 oleks samas hinnaklassis tõenäoliselt paremad.
                        Võimendi võimsus võiks minu aravates piisav olla. Ühe testi andmetel: http://www.avhub.com.au/ProductRevie...ctReviewID=138 (lehekülg 6). annab see võimendi 8 oomise koormuse korral 70W kanalisse, mis võiks nagu piisav olla. Bassi puudumise üle ma ka ei kurdaks, eriti kui helitugevuse nuppu üle kolmandiku keerata. Unistaks just detailirohkematest kesmisestest ja kõrgetest sagedustest.
                        http://www.denon.de/site/popup/index...on=start&ver=0 PMA710 = PMA700 + uus välimus - 2*50W @8 Ohm 0.07THD.
                        http://www.rotel.com/UK/products/Pro...43&Tab=2&Pic=1 RA-05 2*40W @8Ohm 0.03 THD

                        Võimsam amp annab rohkem "dynamics"-i, ja see annab "õhku" muusikale. Proovi võimsam mudelid ja võrdle PMA-700-ga.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Audes 135 kvaliteet madalal helitugevusel?

                          Esmalt postitatud kawai poolt Vaata postitust
                          Huvitav kas aides 012-l ka mingi upgrade olemas on?
                          PS e-mail, saadan pildid. See ei ole "spetsialne" upgrade - ainult juhtmed, kondensatorid ja korpuse dempfeerimine - on vaja kondensatorid, jootel, käed, ja materjalid +üks laupäev )

                          Comment


                            #14
                            Vs: Audes 135 kvaliteet madalal helitugevusel?

                            to: D.D.D. aitäh piltide ja info eest!
                            See filtrite modifitseerimine tundub päris huvitav mõte.
                            D.D.D.... mis hinnaklass konkreetsetel upgrade jaoks sobivatel kondensaatoritel olla võiks ja kui keeruline neid Eestist hankida on? Täpseid kondensaatorite väärtusi vist enne teada ei saa kui kõlar lahti võtta... keegi vist varem konkreetselt 135-t varem lammutanud ei ole?
                            20+ aastat elfafoorumis

                            Comment


                              #15
                              Vs: Audes 135 kvaliteet madalal helitugevusel?

                              Esmalt postitatud Timo poolt Vaata postitust
                              to: D.D.D. aitäh piltide ja info eest!
                              See filtrite modifitseerimine tundub päris huvitav mõte.
                              D.D.D.... mis hinnaklass konkreetsetel upgrade jaoks sobivatel kondensaatoritel olla võiks ja kui keeruline neid Eestist hankida on? Täpseid kondensaatorite väärtusi vist enne teada ei saa kui kõlar lahti võtta... keegi vist varem konkreetselt 135-t varem lammutanud ei ole?
                              Ma ei tea, mis kondekad 135-s, võib olla keegil on skeem?
                              Aga Audes 109-s oli 10+6.8+2*3.3uF/Filter, kokku 2 filtrid oli ~700KR + abimaterialid (LambWool, Nikesound, jutmed, jootetiina) veel ~600-700Kr/2 kõlarid = kokku ~1300-1400Kr.
                              109 oli 2-ribane, aga teil on 3-ribane ja surem korpuss, võib olla teil rohkem kondensatorid (ja suurem nominaalid) ja on vaja dempfeerida suurem pind

                              Parimatega,
                              D.D.D.

                              Comment

                              Working...
                              X