Teade

Collapse
No announcement yet.

Alternatiiv s90'nele.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Alternatiiv s90'nele.

    Kuna s90'ned ja estonia'd on minujaoks juba igavaks muutunud ja tahaks midagi uut proovida ja kuna vaba aega niigi palju-palju,siis mõtlesin,et prooviks ise mingid kõlarid kokku lüüa..
    Võimendiks oleks radiotehnika u-101.
    Kõlar võiks olla hea bassiga ja võimaldada kõvasti kuulamist toas mille mõõtudeks on 5m pikkus,5m laius,4m kõrgus.Ja samas oleks hea kui ehitamine ei läheks kole kalliks,mingi..3tuhande kanti äkki.
    Mida pakute?

    #2
    Vs: Alternatiiv s90'nele.

    Esmalt postitatud Stage6r poolt Vaata postitust
    Kuna s90'ned ja estonia'd on minujaoks juba igavaks muutunud ja tahaks midagi uut proovida ja kuna vaba aega niigi palju-palju,siis mõtlesin,et prooviks ise mingid kõlarid kokku lüüa..
    Võimendiks oleks radiotehnika u-101.
    Kõlar võiks olla hea bassiga ja võimaldada kõvasti kuulamist toas mille mõõtudeks on 5m pikkus,5m laius,4m kõrgus.Ja samas oleks hea kui ehitamine ei läheks kole kalliks,mingi..3tuhande kanti äkki.
    Mida pakute?

    Sa alustad natuke valest otsast ja see ei vii Sind mitte kusagile! Esiteks, viska välja see U-101 ja hangi endale üks vanakooli VÕIMENDI.
    Võmsusega 35-50W ja koormusele 8-16 oomi. Seejärel kanguta läbi vene foorumid ja uuri mida seal on tehtud S-90 -netega.
    Kindlasti tuleb välja vahetada keskmite ja kõrgete valjukad ja sealt leiad ka muid nõuandeid. Mis Estoniatesse puutub siis oleneb mis kõlarid on? Nende kohta eriti palju pole materjali. Kui mõtled ise kastid teha ja jätad selle U-101 tuppa ja sellisel tasandil tahad olukorda parandada, siis tee mida iganes, kuid pudisest helist lahti ei saa ja kui oleks võrdlus moment, siis juba ammu oleks sa ise sellele järeldusele jõudnud. Kõlarid ei paranda heli kui võimu pole. Praegusel ajal on häid võimendeid küllalt liikumas, kui võtta võrdluseks see Raadiotehnika U-101, sest juba vene ajal ei peetud sellest lugu ja näiteks Brig 001 on väga kõva sõna selle surnult sündinud utiili kõrval. Võid ju kastidesse ka 10k investeerida, kuid tulemus on alla igasuguseid lootusi. Ma tean, et nii mõnegi hari läheb selle jutu peale punaseks, aga aeg on ammu edasi areneda ja end harida ja nimetada asju õigete nimedega.

    Edu ehitamisel!


    Lisaks veel juurde: korraliku võimu järel teevad ka S-90 paremat heli, kui momendil ja kui kasutad head heli allikat (mitte arvutit) siis on ka resultaat parem, ainult et keskmistel ja kõrgetel sagedustel on moonutused paremini kuulda ja see on nende valjukate eripära ja see hakkab Sind häirima. See on juhul, kui oskad heli analüüsida. See on fakt, et see nii on! Madalate otsa annab parandada. Mina ei ole S-90 spetsialist ja pole neid kunagi omanud, sest saasta ma oma tuppa ei mahuta. Kunagi olid küll 35 AC kõlarid( VIKTORIA), kuid need said kohe ümber tehtud ja see on teine teema ja teised kõlarid.
    viimati muutis kasutaja humax; 21 m 2010, 11:59.

    Comment


      #3
      Vs: Alternatiiv s90'nele.

      Samas miks ka mitte kõlarid teha. Selles hinnaklassis peaks saama ju Alto 2-d valmis ehitada. Üks viimaseid pikki teemasid asjast on siin.
      Minu DIY blogi
      <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

      Comment


        #4
        Vs: Alternatiiv s90'nele.

        puhtalt elemendid läheksid sulle maksma W250S, W130S ja SC10N 3000, noortehniku hinnad...

        kuid Altod on hea "väike" projekt...
        Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

        Comment


          #5
          Vs: Alternatiiv s90'nele.

          Esmalt postitatud tartu pets poolt Vaata postitust
          puhtalt elemendid läheksid sulle maksma W250S, W130S ja SC10N 3000, noortehniku hinnad...
          Ja mis see W250S Alto 2 projekti puutub?
          Minu DIY blogi
          <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

          Comment


            #6
            Vs: Alternatiiv s90'nele.

            Esmalt postitatud Stage6r poolt Vaata postitust
            Kõlar võiks olla hea bassiga ja võimaldada kõvasti kuulamist toas mille mõõtudeks on 5m pikkus,5m laius,4m kõrgus.
            Kuidas Alto 2 nende soovidega kokku langeb? Ise pole kokku puutunud, aga vaatasin graafikut ja tundlikus on ka kuidagi väga nutune.
            Altoga või ilma, aga arvan samuti, et järgmine samm võiks olla võimendi vahetus,

            Comment


              #7
              Vs: Alternatiiv s90'nele.

              Minu kõrva järgi on Alto 2 isegi liiga bassine. Ja see on kirjas ka Vistoni lehel. Selle ruumi täidavad need oma 83dB-1W/1m ja 60W RMS-iga ära kah.
              Sellega ma olen nõus, et võimendi võiks välja vahetada.
              Minu DIY blogi
              <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

              Comment


                #8
                Vs: Alternatiiv s90'nele.

                ma lähtusin S90 asendusest, seega W250S on seal natuke kohane küll...sellega on minu arvamus lõppenud...
                minge Altoga edasi...
                Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

                Comment

                Working...
                X