Teade

Collapse
No announcement yet.

Oleks vaja kahele valjuhääldile kast ehitada.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Oleks vaja kahele valjuhääldile kast ehitada.

    Mul oleks vaja sellist kasti ehitada mis ei moonda kuidagi heli. Ma arvan ,et see peaks olema avatud või ehk inverteriga kast, sest madalaid helisid tahaks ka kuulda. Kokku tuleks kaks kasti sest mul on 2 elementi.

    Kõlari näitajad:
    TS-A6911 Pioneer 6“x9“ ilmselt lairiba
    Max music power: 330W
    Norminal power: 80W
    Impedance: 4ohms
    Sensitivity: 93dB/W(1m)
    Frequency responce: 25-30´000Hz
    Gross Weight: 4.06kg
    Mõlemal elemendil on Woofer, midrange, tweeter.’

    Otsisin googlest et perfektse kasti ehitamiseks on vaja mingit Vas ja Qtc jne.
    Siis leidsin hunniku valemeid niiet juhe jooksis kokku.
    Etsiis põhimõtteliselt oleks vaja abi kasti ehitamisel.

    #2
    Vs: Oleks vaja kahele valjuhääldile kast ehitada.

    et siis põhimõtteliselt anna mulle need Vas ja Qts ja muud parameetrid ja käärime käised uuesti üles teemal, miks autokõlarid eriti tuppa ei sobi...samas on siin juba neid koaksiaale aretatud toa tarbeks. minu meelest VÕIKS teoorias need sateliidina sobida isegi, kuna ei vaja ka mingit erilist filtrit. Samas selliselt väikselt kõlarilt enam seda 25Hz bassiotsa oota, max 40-50hz saad. Autokere võimendab "raske" woofrikoonuse liikumisest tekkinud helilained, seega pead kastina kasutama nö autoust. piisavalt kanget materjali, mis ei "kumiseks" kaasa, kuid oleks piisavalt "akustiline" võimendaja. Samas teame, et autouks on ka niisamaolekus halb, siis toestatakse neid madalaid noote summutama tahmamattidega. Seega, mingi megapaks vineer või mdf, olenevalt elemendi parameetritest, kas siis kinnine, vent või non-box teema(free air).

    sai vist jälle midagi kobisetud
    Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

    Comment


      #3
      Vs: Oleks vaja kahele valjuhääldile kast ehitada.

      need kõlarid on uued aga pappkasti peal ei ole märgitud vas jne. - vähemalt minu arust.

      Comment


        #4
        Vs: Oleks vaja kahele valjuhääldile kast ehitada.

        Kas keegi ei oska vas-i arvutada kuidagi - ma ise ei oska, ma "imen" matemaatikas

        Comment


          #5
          Vs: Oleks vaja kahele valjuhääldile kast ehitada.

          Ortho disani võid eksperimenteerida madalat otsa ma ei garanteeri aga endal kunagi on veel plaanis BG20 proovida
          http://www.eliteaudio.eu/FULLRANGE%20AUDIOPHILE.htm siis on lingis neile.

          Comment


            #6
            Vs: Oleks vaja kahele valjuhääldile kast ehitada.

            kas sellest ortho disainist kus on visaton bg20 on miski joonis või pilt ka olemas?kas mingi eelis inventer kasti vastu ka on?

            Comment


              #7
              Vs: Oleks vaja kahele valjuhääldile kast ehitada.

              Esmalt postitatud henri503 poolt Vaata postitust
              kas sellest ortho disainist kus on visaton bg20 on miski joonis või pilt ka olemas?kas mingi eelis inventer kasti vastu ka on?
              Ei teaks küll, et kuskil midagi oleks, olen enamvähem välja arvutanud milline see kast olema peaks aga tegudeni pole jõdunud. Tulemustest ennem ei räägi kui midagi proovinud pole.
              Lihtsalt see üks selline mis peamiselt arvutatakse elemendi diameetrist lähtudes.

              Comment


                #8
                Vs: Oleks vaja kahele valjuhääldile kast ehitada.

                Äkki sa saadaksid mulle privaat sõnumiga need mõõdud ma prooviks järgi

                Comment

                Working...
                X