Teade

Collapse
No announcement yet.

Visatoni elektrolüütkondesaatori headus ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Visatoni elektrolüütkondesaatori headus ?

    Küsimus siis selline, et kas on kellelgi kokkupuudet Visatoni elektrolüütkondensaatoritega kõlari sagedusfiltrites. Mõttes on vahetada kõlari filtris kondensaatorid. Kas Visatoni pakutavad on piisavalt head oma hinna kohta või leidub mingeid alternatiive?

    Kondensaatorid mida silmas pean: http://www.elfaelektroonika.ee/artnr...id-visaton-35v

    Kõlariteks on Technics SB-M20.

    #2
    Vs: Visatoni elektrolüütkondesaatori headus ?

    Üldiselt on elektrolüütkondensaatorid sagedusfiltris saatanast. Äärmisel juhul ehk paralleelis kannatab kasutada (iseäranis puhul, kui tegemist suurte väärtustega). Visatonid pole teiste el.lüütidega võrreldes midagi erilist, pigem üks muda kõik. Kui juba vahetamiseks läheb, siis pigem võiksid vaadata MKP/MKT kondekaid.
    Minu DIY blogi
    <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

    Comment


      #3
      Vs: Visatoni elektrolüütkondesaatori headus ?

      Jah tõsi ta on, sai testitud ja ei ole ka Visatoni elektrolüütkondensaator kõlarifiltris suurem asi. Sai paigaldatud Mudnorf Mcap id ja heli hoopis midagi muud.

      Seega on info saadud ja ei ole vaja edasist arutelu.

      Comment


        #4
        Vs: Visatoni elektrolüütkondesaatori headus ?

        Esmalt postitatud YRO poolt Vaata postitust
        Äärmisel juhul ehk paralleelis kannatab kasutada (iseäranis puhul, kui tegemist suurte väärtustega)
        Ei kannata ka seal kasutada, kui elektrolüüdil puudub alalis eelpinge (nii nagu see on kõlari filtris) siis hakkab tema mahtuvus koos pinge muutusega väga tugevalt muutuma ja välja tuleb üks jama ainult.

        Comment


          #5
          Vs: Visatoni elektrolüütkondesaatori headus ?

          Huvitav... 1000$ maksvatel riiulkõlaritel on el kondensaatorid sees. Ja mängivad hästi. Milles probleem?
          Probleem on selles, et el. kondekatel hakkab sisetakistus suurenema alates mingisugusest sagedusest (umbes 3-5 khz), neid võib suht vabalt kasutada HPF HPF filtrites madalamatel sagedustel. Tweeterite filtrites on lüütudekasutamine ehk juba kõrvaga tajutav.

          Muidu soovitan kuulata iseseisvalt, teha endale tumbleri abil vahetamine el.lüüt ja MKP ahelate vahel ja kuulata...kuulata. Kas utleb erinevust? S90 ja Estonia 021 puhul ei tasu mõeldagi kondekate vahetamisest.

          Comment


            #6
            Vs: Visatoni elektrolüütkondesaatori headus ?

            Tegu siis peerless 1120 kõlari filtriga -lõhki on lennanud kõrgete osa kondekas ja maha põlenud takisti http://www.diyaudio.org.ua/download/...1744&mode=view Oskab keegi soovitada millega asendada kondekas ja kust osta.Nagu ma aru sain siis originaalis tegemist bipolaaridega.

            Comment


              #7
              Vs: Visatoni elektrolüütkondesaatori headus ?

              Esmalt postitatud wigo poolt Vaata postitust
              Tegu siis peerless 1120 kõlari filtriga -lõhki on lennanud kõrgete osa kondekas ja maha põlenud takisti http://www.diyaudio.org.ua/download/...1744&mode=view Oskab keegi soovitada millega asendada kondekas ja kust osta.Nagu ma aru sain siis originaalis tegemist bipolaaridega.
              wigo, kondekad muidugi võin osta minu poolt. Lai valik Mundorf-i tooded kohe olemas.

              Soovitan MCap 400V 3% polüpropüleeni kondensatorid: http://www.mundorf.com/english%201.1...eiten/MCap.pdf

              Comment


                #8
                Vs: Visatoni elektrolüütkondesaatori headus ?

                kondekatest rääkides: ma olen seda kuskil teemas juba küsinud (vist) aga PP kondesid peaks leiduma vanades kineskoop monitorides. suured pruunid padjad(35x17x12mm). 200-400V taluvus. On keegi nendega kursis?
                Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

                Comment

                Working...
                X