Teade

Collapse
No announcement yet.

isekõlariehitamise weeb!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    isekõlariehitamise weeb!!!

    nyyd oleks vaja teie kõigi abi kes vähegi võimelised abistama, üritan siin teha korralikku kõlari iseehitamise weebilehte mis oleks universaalne ja kõik vajaliku info saaks sellelt lehelt kätte. algus on juba tehtud www.hot.ee/helimeister nyyd oleks asi vaja ka lõpuni viia kahjuks yksi hakkama ei saa sellepärast loodangi teie abile!!!

    Ja kui keegi oleks asja nõus endapeale võtma siis mailige naarivana@hotmail.com

    #2
    Kuule saatsin sulle maili, olen huvitatud. Aga mul on tihti suht kiire, aga siiski püüan ka oma panuse anda.
    Aga paar sõna sinu projekti kohta. Esiteks, mind huvitab selline asi, miks sa Pioneeri elemendiks valisid? Sest vaata mul on Pioneeriga tegemist olnud ja ütlen - Pioneeri subbakad on suht jamad. Selle sama raha eest saab ka paremaid. Aga muidugi kui oled sundsituatsioonis, nagu siin foorumis oli Dants, siis on teine asi. Igaljuhul edu.Teiseks, mulle tundub et see kast on sul liiga suur. Kas ei võiks mitte kasti suurus olla nii 40 liitri kandis? Aga ma võin ka eksida, ma siiski inime. Ja kolmandaks, mis puutub filtrisse, siis tee filter 2 või veel parem 3 astmeline - praegu on sul 1 astmeline ja elementide suurused on suht ulmelised. 2või 3 astmeline tähendab lihtsalt teisisõnu seda, et teed seda sama filtrit mitu korda, ühendad järjestikuliselt ära ja ongi korras. See oli teooria - praktikas peaks 2. astmel kondeka mahtuvus tiba suurema olema ja ilmselt ka pooli induktiivsus suurem(aga pole kohustuslik). Muidugi kõige parema tulemuse saad siiski subbaka jaoks täiesti autonoomse võimuga - siis lõikad sageduse 100 Hz pealt ära ja müdistab mis kole!
    Aga kuna sa vist tahad subbakat teha passiivset, siis tuleb ka LC filtri teed minna. Vaata see filtri arvutuskäik uuesti üle, on minu soovitus. Ja filtreid saab ise teha küll.
    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
    indrek@sac.ee, +3725174765

    Comment


      #3
      Ah seda ka veel et see pilt mis sul seal sellest subbakst on - mulle hullu pööra meeldib! Lihtne ja konservatiivne disain - super!
      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
      indrek@sac.ee, +3725174765

      Comment


        #4
        Mõte on Super-Hea
        Minu arvamus on selline, et sinna võiks aretada mingi foorumi, võiks aretada sellise lehe sinna kus on kõikide vabatahtlike kes soovivad oma kõlli ehitamis st yhe projekti käekäiku ja käike sellist ka teistele avaldada ja näidata.
        Igatahes palju edu sulle, tööd sul nii mis kole ;D
        kris@andmevoog.eu

        Comment


          #5
          Mul on nüüd mõned pildid kah üleval: www.album.ee/?o=300020834&uilang=1 Neid on veelgi aga pole mõtet kogu jama üles panna. Kui tahad veel pilte saada siis võin saata.
          Aga foorumit pole küll mõtet enam juurde teha, milleks meil siis Tevalo foorum olemas on! Kõik kes abi tahavad saavad ju siit samahästi infot.
          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
          indrek@sac.ee, +3725174765

          Comment


            #6
            Intz saada mulle mailile (djdixo@hot.ee) oma kõikide audio alaste piltide lingid või adred ..... Tahax näha ka mis kogenud tegijad eesti peal kokku ehitavad
            kris@andmevoog.eu

            Comment


              #7
              Kui nüüd päris aus olla, siis ega polegi uurinud kui palju Eestis selliseid tegijaid mehi on kellel mingi jutt oma kõlarite ehitusest netis üleval on. Enda kohta niipalju, et suures osas on kõik enda mõttetöövili, kõvasti arvutusi ja loomulikult ka netis surfamist ning poode mööda jooksmist. Ikka selleks et disaini osas mõõtu võtta.
              Aga www.hifi.ee/ seal on mõned tõesti tegijad vennad teind ägedaid asju. Mine vaata.
              Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
              indrek@sac.ee, +3725174765

              Comment


                #8
                mul ei ole oma pioneeri valjuka kohta yhtegi halba sõna öelda kuigi jah ma ostsin selle väga ammu ja kui nyyd valida saaks siis ei ostaks. Aga muidu konkreetselt see valjukas on ypriski norm, praegult toidab seda vana raadiotehnika(u-101)võim ja müriseb nii mis kole. Aga midagi sai ikka valesti tehtud, tahaks ymber teha, pealegi näeb ta kole ja ebaproportsionaalne välja.
                See mis seal veebil yleval on see on ka arvatavasti 70l või rohkem, kui selline toas oleks oleksin rahul.
                Väike probleem on eelarvega.
                Aga mis materjalist kast teha, selles on kysimus, tahaks MDF-ist.

                Comment


                  #9
                  Nojah parim asi on MDF. Aga tegelikult kõlbab väga edukalt ka saepuruplaat või vineer.
                  Mis puutub sellesse pilti siis arvan et ta on siiski väiksem kui 70 ltr, sest element on nii 8" umbes justkui.
                  Kui nüüd võtta et laius on kusagil 25 cm, kõrgus kuskil 40 cm(kaks valjuka läbimõõtu) ja sügavus kah peaaegu sama, saan mina nii 40 ltr välismahuks, seesmine maht aga on seega 35 ltr. Aga see oli nüüd küll jube umbes värk, ärge maha lööge kui nii ei ole.
                  Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                  indrek@sac.ee, +3725174765

                  Comment


                    #10
                    no pane kokku yks jutt mõnest oma parimast projektis saada mulle lisa mõned pildid ka selle projektiga seoses ja ma panen ylesse, et võhikud õppust saaksid võtta.(kaasaarvatud mina) ;D
                    Eriti oodatud olek ideed Filtritega seoses, milliste vanade seadmete seest võiks näiteks leida mähiseid ja kondekaid(kondekatega probleemi eriti ei ole) jne.
                    Eriti kõva oleks kui keegi mõtleks välja mõne isemässimise systeemi ja valemi(lootusetu tegelt).
                    Ühesõnaga kõike millest saab ise filtri ehitada

                    Comment


                      #11
                      Ok eksma püüa. Sellega läheb küll aega, eksamiperiood praegu. Aga ma arvan et ma püüa mingi jutu kokku panna.
                      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                      indrek@sac.ee, +3725174765

                      Comment


                        #12
                        Jääme ootama
                        kris@andmevoog.eu

                        Comment


                          #13
                          Heh mul ka eksami periood tulemas, ja ainuke asi mis peale väsitavat ja masendavat koolipäeva tuju tõstab on mõnus musika. Helisysteem peaks ka mõnus olema, mul veel kahjuks ei ole, aga liigun selles suunas.

                          Comment


                            #14
                            Propeller kle...
                            Mul ka siin mingi aja pärast päris pandavad kõllid tegemisele läävad, et kui tahad siis teen paar fotot ja lisan kirja ka väheke, et siis lykkad ylesse ? Muidu need saavad tääkorda nii 2-3 kuu pärast aga ma lihtsalt kysin, et kas minu text ka vastuv6etav on ? ;D
                            kris@andmevoog.eu

                            Comment


                              #15
                              Ega mul endalgi mingi supersüsteem pole, liigun alles sinna poole. ;D Aga tegelikult alustan hoopis subbakast, aktiivsest nimelt. Elemendi valikul on paar varianti silma jäänud, eks näib milline õnnelikuks saab. Aga muidu variantidena on Audese 75W104, siis S90 woofer ja tegelikult on mul olemas üks Jamo 10" dual-voice coil woofer, mis kahjuks esialgu vajab remonti veel ning ka T/S parameetreid pole.Aga kasti suurusest on mul põhimõtteliselt juba kujutus olemas, tuleb selline keskmise või vähe suurema mahuga kast ja loodetavasti inverteriga. Sellest Jamost ma võib olla teen ka jutu. Aga see selleks.
                              Tavakõlarite idee muutub mul iga kuu tagant - seetõttu otsustasingi subbarist alustada. Aga mis puutub veel tavakõlaritesse, siis tulevad nad töenäoliselt 2ribalised(lihtsam, odavam ja mõtekam - subbar tuleb ju niikuinii) riiulitüüpi nunnud kastid. Aga mine sa tea - võib olla tuleb ka midagi Audese Soul või hoopis Meastro Line`i sarnast. Igaljuhul midagi põnevat ma loodan.
                              Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                              indrek@sac.ee, +3725174765

                              Comment

                              Working...
                              X