Teade

Collapse
No announcement yet.

Kahe valjuka võimsus?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kahe valjuka võimsus?

    Tere, huvitab ,et kui panna näiteks 2 130W 8 Oomist valjukat paralleelselt ,siis kui palju see watte kokku teeb? Ja kas valjukas peab võimendist võimsam olema kui jah siis soovitavalt kui palju. Aitähh
    Hirmsasti tahaks teada?

    #2
    Mis valjukad on.sellest oleneb väga palju.Mis firma, mis tüüpi, mitu tolli....
    muusika on kuulamiseks

    Comment


      #3
      sama pinge korral võimust on helirõhk 6dB suurem.
      2 130W kõlli taluvad kokku 260W
      wattid näitavad ainult millal mähis sulama hakkab.

      Comment


        #4
        Seda näitab ta sel juhul õigesti kui nood kõllid on normaalse firma poolt välja antud.Watid pole kõige tähtsam näitaja valjuka juures.
        muusika on kuulamiseks

        Comment


          #5
          Idee poolest on Ültsil õigus, kas aga ka praktikas selline asi toimib, see on eraldi küsimus.
          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
          indrek@sac.ee, +3725174765

          Comment


            #6
            Olgu ,aga ütleme et keegi ei "valeta" võimsusnäitajatega kas siis peaks kõll ikkagi võimust võimsam olema? Kui palju?
            Hirmsasti tahaks teada?

            Comment


              #7
              Miks? Minu arust on ikka heli seisukohalt paem kui võim ikka võimsam on - sel juhul on sul moonutustevabam helipilt. Sa lihtsalt ei saa kogu võimu võimsust kõlaritesse sisse kütta - kõlarid nö annavad enne otsad.

              PS! Ikkagi mõistusega keeratakse volume`i nuppu!
              Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
              indrek@sac.ee, +3725174765

              Comment


                #8
                Minu soovitus siiski kõlarid võimsamad, kui võim! Võimsam võimendi on otsene oht kõlaritele, sest nende tööiga langeb kolinal. Kui räägite siin mõistusega keeramisest, siis ostke kohe algusest väiksema võimsusega süsteem.

                *Miks? Minu arust on ikka heli seisukohalt paem kui võim ikka võimsam on - sel juhul on sul moonutustevabam helipilt.
                --------------------------------------------------------
                Ka sellest väitest ei saa eriti hästi aru. Muideks ei tasu unustada, et ka kõlaril on oma moonutuse % mis on võimendi omast suurem! Ma ei väida midagi väga kindlalt, (uurin seda asja täpsemalt) kuid mulle tundub, et sinu poolt pakutud variandil on vastupidi suuremad moonutused, sest, kui kõlar mängib oma võimete piiridel, siis ka tema moonutused kasvavad hüppeliselt.

                Comment


                  #9
                  Nõustun Ülts´iga
                  tõepoolest võimsusi liidetakse.

                  Comment


                    #10
                    Mida rohkem võimsust võimendist välja keeratakse seda rohkem kasvavad ka moonutused. Ntx poole võimuse peal on reeglina võimenditel moonutus kordi väiksem kui seda täisvõimsusel. Või ntx 5 W korral võrrelduna 50 W (kui on ntx 100 W võim).
                    Võta lahti ükstapuha milline audiofirma kataloog ja vaata mis moonutusi nad annavad.
                    PS! Jah ma tean suurepäraselt, et ka kõlaritel on oma moonutus - sageli paar kuni mõni protsenti.
                    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                    indrek@sac.ee, +3725174765

                    Comment


                      #11
                      Ja veel: keegi ei käsegi kõlareid viimse piirini kruttida. Mõistusega, toonitan veelkord mõistusega tuleb keerata. Võid korraldada huvitava eksperimendi - võta üks kõlar ja võta nüüd üks võimas võim ning üks mingi lahja võim. Kuula igatepidi. Kumma heli sulle rohkem meeldib? Mina igaljuhul eelistan võimsamat võimendit.
                      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                      indrek@sac.ee, +3725174765

                      Comment


                        #12
                        Mida rohkem võimsust võimendist välja keeratakse seda rohkem kasvavad ka moonutused. Ntx poole võimuse peal on reeglina võimenditel moonutus kordi väiksem kui seda täisvõimsusel. Või ntx 5 W korral võrrelduna 50 W (kui on ntx 100 W võim).
                        ----------------------------------------------------------
                        Ka siin vaidlen vastu! Asi pole üldse nii üheselt mõistetav, et 5W on puhas heli ja mida valjemaks seda hullemaks. Mina ei vaata max võimsust võimendil vaid nominaali, mis tähendab seda, et nominaal võimsuse piires ei teki lubatust suuremat moonutust (olgu ta teh.passis deklareeritud 0.3% või 0,05%). Muideks komplementaarsetel paaridel üles ehitatud lõppastmed mängivad suuremal võimsusel puhtamalt, kui väikesel võimsusel. Jutt käib B-klassist. Kui ei usu uuri kirjandust.

                        Võid korraldada huvitava eksperimendi - võta üks kõlar ja võta nüüd üks võimas võim ning üks mingi lahja võim. Kuula igatepidi. Kumma heli sulle rohkem meeldib? Mina igaljuhul eelistan võimsamat võimendit.
                        ----------------------------------------------------------
                        Selline eksperiment ei näita selle seisukohapealt absoluutselt midagi! Ei saa ühtegi võimendit omavahel meeldivuse järgi võrrelda sest nad kõik kõlavad oma moodi (erinevad nagu inimesed) Usu mind, et see meeldivuse vahe ei ole seotud võimsusega. Tee eksperiment kuula hunnik võime läbi ja sa veendud, et igal võimul oma individuaalne kõla, millel pole võimsusega mingit pistmist. Proovi poole nõrgemat lamp võimendit kuulata ja kas sa siis arvad samatmoodi?

                        Comment


                          #13
                          Lampvõimendi on hoopis midagi muud, jutt käib aga transsidel võimendist.No jäägu igale inimesele oma arvamus, ma ei taha nüüd tülli kah pöörata. Selline on minu arvamus ja ma ei muuda oma arvamust. Vähemalt mitte nii lihtsalt.
                          PS! Ma olen hunniku võimendeid läbi kuulanud.
                          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                          indrek@sac.ee, +3725174765

                          Comment


                            #14
                            Tyllist asi kaugel
                            Me lihtsalt vaidleme (heas mõttes vaidleme) ja toome lagedale oma mõtteid.

                            Comment


                              #15
                              Kaldun ka selle võimsa-võimu teooria poolele.

                              Sa kuulad väga dünaamilist muusikat. Peak-RMS vahe on 15-20dB. Keskmine helirõhk on kuskil 90dB(kõvemapoolne). Ütleme et kõlli läheb 1W rms. Selleks et neid peake välja lasta vajad 100W ümbruses võimsust. Võimul saavad voldid otsa, tekib rõve moonutus mis ei peaks seal olema.

                              edit: voltidena oleks näide palju parem olnud. Võim suudab anda teatud pinget ja teatud voolu.

                              Comment

                              Working...
                              X