Kas kellelgi on kokkupuudet olnud sellise valjukaga mis töötab 100v peal.Olen otsinud netist infot aga ilmselt ei oska õieti küsida.Nägin selliseid oma silmaga-pärit nad 3 reichi aegadest ja pidavat olema super heliga-ise kuulnud ei ole.Asjal siis 2 sisendit-üks 100v ja teine tavaline heli sisend.Natuke segane jutt sai aga äkki kellegi rohkem infot.
Teade
Collapse
No announcement yet.
Küsimus valjuhääldi kohta (100 V süsteem)
Collapse
X
-
Vs: Küsimus valjuhääldi kohta.
See püsimagnetiga valjuhääldi on rohkem hilisema aja leiutis. Varem kasutati väga laialdaselt eelmagneetimisega valjuhääldeid. Eelmagneetimismähis oli kasutuses filtri drosselina. Skeemiraamatust jäi kohe silma selliste valjukatega Punane Ret VV-663 ja Radiotehnika T-755.
Comment
-
Vs: Küsimus valjuhääldi kohta.
Vist ei muuda midagi. Ütleme nii, et tehnika arengutase oli tol ajal selline nagu ta oli. Vaatasin 1958.a Raadioamatööri käsiraamatust , seal lühidalt erinevatest valjuka liikidest. Paar tsitaati sealt:elektrodünaamilised valjuhääldajad võimaldavad kõrgema helikvaliteediga ülekannet, kui teised valjuhääldid. Töötamispõhimõttelt on elektrodünaamiliste valjuhääldajate heliülekanne moonutusvaba ja kuigi moonutused tekivad, siis ainult puuduliku ehitusviisi ja ehituseks kasutatava ebatäiusliku materjali tõttu...magnetväli tekitatakse valjuhääldaja süsteemis kas elektromagnetiliselt alalise magneetimisvoolu läbilaskmisega ergutusmähisest või püsimagneti abil. Peaks olema nagu kõik ära öeldud. Kvaliteet sõltub ikkagi tegemise kvaliteedist, mitte sellest, kuidas magnetväli tekitati.
Comment
-
Vs: Küsimus valjuhääldi kohta.
Nüüd sain ka pointile pihta.
Esmalt postitatud wigo poolt Vaata postitustNägin selliseid oma silmaga-pärit nad 3 reichi aegadest ja pidavat olema super heliga-ise kuulnud ei ole.Asjal siis 2 sisendit-üks 100v ja teine tavaline heli sisend.
Comment
-
Vs: Küsimus valjuhääldi kohta.
Tõenäoliselt on tegu nn. paralleelergutusega: elektromagnet ei tööta mitte drosselina, vaid saab oma 100V ergutuse otse alalisvooluvõrgust. Kunagi hallidel aegadel olid sellised 100-110V alalise võrgud olemas. Lampide kütted ühendati kõik järjest ja üleliigne pinge jäi takistile. Selliste skeemide jaoks olid erilised võimsamad (heli lõpp , .kenotron) lambid: küttepinge 30V aga sealjuures vool ikka 0,3 A nagu väiksematel lampidel.
Iseendast ajaloo mõttes väga huvitav asi. Tahaks küll näha.
Comment
Comment