Teade

Collapse
No announcement yet.

Stuudiomonitorid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Küsin rohkem huvipärast.Kuhu nad sul konkreetselt lähevad?Sul oma stuudio?Kui tasemel on ja mis otstarbel?
    muusika on kuulamiseks

    Comment


      #17
      Nende Seasi elementidega tuleks monitor stx võimsam kui pakutud Audese omadega.
      Kust Seasi osta?
      Seas`ist, nende tellimisest ja kättesaamisest ju sai räägitud küll, loe Pauli jutt uuesti läbi. Üldiselt on see üsnagi kehv variant, mina ei julgeks sellega väga arvestada.

      Kas mõni Audese tweeter sobiks kõrgeks? Ja milline filter sobiks?
      Filter tuleb teha spetsiaalselt vastavalt kõlaritele ja valjukatele, universaalsed filtrid unusta kohe ära. Filtriga saan ehk sind isegi aidata, vaatame-räägime kuidas asi kujuneb.

      Audese tweetereid võimaluse korral ei kasutaks, vaataks midagi asjalikumat(eriti kui tahad stuudiokõlareid teha, kuid muidu sobib ta hi-fi kõlarisse küll ja päris hästigi).

      Sellele 565le lisandub minu arust veel ka koheltoimetamiskulu Jõhvist, Tallinas müüakse valjukaid Noores Tehnikus ntx, seal küll tiba teised hinnad.
      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
      indrek@sac.ee, +3725174765

      Comment


        #18
        Ostab siis 40W69 keskele. Mida soovitate tweeteriks?

        Intz, kui asi sealmaal, oleks abiks küll kui filtri konstrueerid. Palju su töö maksab?

        Stuudio = pc + wavelab. Tehnika on RM1x ja Virus C. Klapid on Stanton1000 aga klappidega on võimatu õiget üldpilti saada.
        Ilma muusikata elaksime affide planeedil.

        Comment


          #19
          Intz, kui asi sealmaal, oleks abiks küll kui filtri konstrueerid. Palju su töö maksab?
          Seda asja saab siis vaatama hakata, kui õige/vajalik tweeter välja vaadatud.

          Jube hea oleks kasutada Seas`i, kuid Seas`ga on lood nagu nad on...Mõttes oli ntx 27TFFC. Kuid mõtekam oleks midagi targemat välja mõelda, ntx Visatonilt DTW8.12 NG http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...33.html&lng=est . Krossida ntx 2.5 kHz(hea meelega võtaks veelgi altpoolt) ja 3ndat järkuvähemalt(võib olla isegi L-R järgi?). Filter võib sõltuda ka kasti mahust, kuigi BSC järgi pole mina veel vajadust tundnud(ehkki olen seda katsetanud - ei meeldinud).
          Nii et vaatame, kuidas asi läheb.
          Ootame ära ka Pauli soovitused.
          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
          indrek@sac.ee, +3725174765

          Comment


            #20
            Keegi, kes ise ehitas omale valjukad, rääkis, et Visaton pole kvaliteetne.(?)
            Ilma muusikata elaksime affide planeedil.

            Comment


              #21
              Keegi, kes ise ehitas omale valjukad, rääkis, et Visaton pole kvaliteetne.(?)
              Kust sa seda kuulsid? Asi on nii et igal tootjal on täiesti laias valikus valjukaid mis odavamad võrreldes kallimatega on kehvemad. Ei ole siin ka Visaton mingi erand - neil on völjukaid mis ei kõlba eriti kusagile(ometi neid tehakse - järelikult on nõudlust) ja on valjukaid mis on väga oma hinda väärt.
              Mul on mitmeid kogemusi Visatoni valjukatega ja ma ütleks et ei ole nad midagi hullu - valjuka valimisel tuleb lihtsalt tähelepanelik olla.
              Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
              indrek@sac.ee, +3725174765

              Comment


                #22
                Mul on üks selline asi, mis ise tehtud. Sellel on kaks 30w valjukat ja võim sisse ehitatud. Saab reguleerida madal, kesk ja kõrgsagedust. Kast ise on kompressioon.

                Comment


                  #23
                  omiq.
                  Audes 40w69 ja Visaton DTW 8.12ng ostsin ära. Hakkan kaste ehitama ja varsti tõmban filtri teema üles jälle.
                  Ilma muusikata elaksime affide planeedil.

                  Comment


                    #24
                    nii üldiselt on nende stoodiomonitoridega kuda on.Ise soovitan küll pigem osta kui ise ehitada üritada.Mackie HR824 on hea valik.neid võib julgelt kõigile soovitada.sageduskarakteristik on peaaegu täiesti sirge.paremat annab tahta.nu hind on tsipa soolane aga asi on ka seda väärt,umbes 25kilokrooni. :-/
                    jama muidugi siis kui pappi ei ole...
                    siis võta need Audes 105 käivad küll,ise kasutasin vahepeal 109 kuna sagedusriba oli laiem.
                    oix2

                    Comment


                      #25
                      Mõte oligi odavalt suht kvaliteetsed asjad teha ???
                      Ilma muusikata elaksime affide planeedil.

                      Comment


                        #26
                        Mõte oligi odavalt suht kvaliteetsed asjad teha
                        Ja teedki - kusjuures veel päris head asjad.
                        Eks sa anna siis teada kuio filtri peale hakkad mõtlema, ma ehk mõtlen kah natuke seda asja(kui aega saab).
                        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                        indrek@sac.ee, +3725174765

                        Comment


                          #27
                          Ma vaatasin Audes 40w69 ja soovitatud Mackie monitori sagedusgraafe. Keegi äkki ütleb, miks Audese asja graaf jookseb u. 35Db lähedal, Mackie oma aga 0Db lähedal? Null detsibelli peaks nagu kõrvu paitav vaikus olema? Et kas on nii, et suurematel rõhkudel pole see sirge enam nii sirge?

                          http://www.audes.ee/new/speakers/40w69-8.shtml
                          http://www.mackie.com/products/hr824/


                          ps. Kas kasti kokkuklopsimisel tuleks mingit hermeetikut ka kasutada? Millist vatti, kui palju ja kuidas kasti sisse paigutada?
                          Ilma muusikata elaksime affide planeedil.

                          Comment


                            #28
                            see 35db on sis müratase.. aga 0db on tundlikus..

                            Comment


                              #29
                              see 35db on sis müratase.. aga 0db on tundlikus..
                              aso
                              Ilma muusikata elaksime affide planeedil.

                              Comment


                                #30

                                Eks sa anna siis teada kuio filtri peale hakkad mõtlema, ma ehk mõtlen kah natuke seda asja(kui aega saab).
                                ma juba ootan huviga, millal sul aega saab olema.
                                Ilma muusikata elaksime affide planeedil.

                                Comment

                                Working...
                                X