Teade

Collapse
No announcement yet.

Stuudiomonitorid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    ma juba ootan huviga, millal sul aega saab olema.
    Kuule jah praegu on kiired ajad, püüan see nädal asja käsile võtta. Annan sulle teada.
    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
    indrek@sac.ee, +3725174765

    Comment


      #32
      Kommenteerin siia siis juurde: sai tehtud Intzult saadud filtrite ja Visatoni elementidega 2 kasti, millest tuleva heli saatel üritan sis miksida

      Tehnika:

      2 x Technics SL120-mk5 turntables
      pioneer djm600 pult
      pioneer hdj-1000 klapid.

      Kuna päris pikalt on praktiseeritud miksimist juba, siis võib öelda, et oleks vaja teravamat bassi ja ka tugevamat tweeterit.

      Intz, mis Sa arvad, kas ehitaks uued kastid, või vahetaks siin 2 ülemist välja?
      Ülemine kast on suletud...

      www.strohclub.ee/speakers on pildid ka.

      Terv,
      Yep
      ---------
      StrohClub

      Comment


        #33
        Tervisi ka sulle!!!
        una päris pikalt on praktiseeritud miksimist juba, siis võib öelda, et oleks vaja teravamat bassi ja ka tugevamat tweeterit.

        Intz, mis Sa arvad, kas ehitaks uued kastid, või vahetaks siin 2 ülemist välja?
        Ülemine kast on suletud...
        www.strohclub.ee/speakers on pildid ka.

        Terv,
        Yep
        Kuule peab mõtlema - ma vaatan mis oleks mõtekam teha, siis ükspäev püüan sinuga asja kah arutada.
        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
        indrek@sac.ee, +3725174765

        Comment


          #34
          Mackie HR824 on hea valik.neid võib julgelt kõigile soovitada.sageduskarakteristik on peaaegu täiesti sirge.paremat annab tahta.nu hind on tsipa soolane aga asi on ka seda väärt,umbes 25kilokrooni. :-/
          Siin üks link. See firma saksas müüb uusi asju väga mõistliku hinnaga ja shipping on 100% kindel/usaldusväärne. Olen ise ostnud sealt tehnikat.

          http://www.musik-service.de/ProduX/Recordi...nitor_aktiv.htm
          Ilma muusikata elaksime affide planeedil.

          Comment


            #35
            Et ma nüüd vaatasin seda filtri asja ja sai mingi kalkulatsioon ka kokku pandud - ehk arutaks privas või meili teel edasi?
            Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
            indrek@sac.ee, +3725174765

            Comment


              #36
              Ma oma Dynaudio BM5 tega väga rahul

              Comment


                #37
                Üks küsimus tekkis. Erinevad võimendid (kvaliteetsed seejuures) moonutavad signaali igaüks oma x moel ja aktiivkõlar on parim lahendus stabiilse heli saavutamiseks.
                Intz, ma lugesin ühe teema alt, et teed võimendeid ka aktiivkõlaritele? Nendele millele fitreid teed, oleks mõeldav?

                OT jutt: mul on ühed Technics SB CD-320 kõlarid üle (2002 aasta, must värv, 100w (input), 50w (DIN), 8ohm, 35Hz-23kHz, mõõdud(W x H x D)298 x 545 x 265.5 mm) huvi korral: argovo@hot.ee
                [glow=blue,2,300]nagu uued[/glow]
                Ilma muusikata elaksime affide planeedil.

                Comment


                  #38
                  Audes saadab ju pea iga nädal kaupa pealinna poodidesse, võib ju kokku leppida, must kätte saab.
                  Mis puutub aga stuudiomonitoridesse, siisühes tõsises stuudios on neidvähemalt kaks paari. Ühed on väikesed - lähitsooni omad, ehk eestikeeli sitasaundi kontrollimiseks, et kuidas sangast kostab, selleks on välja kujunenud põhiliselt kaks kasti. Need on Auratonid ja NS10. Nende järgi kuulatakse tavaliselt vaikselt ja tämbreid eriti ei korrigeerita. Teised on suured, mis stuudios asuvad miksajast kaugemal ja nedega tehakse ka põhitöö ära. Neid kaste, mis stuudiotes standardiks on kujunenud, pole maailmas samuti teab kui palju. Tannoy ja Genelek ja veel paar eriti kallist kasti. Samas on ka head kõrvaklapid suureks abiks.
                  Kui tundub, et pisikesed kastid, nagu NS10, kokkumiksi ajal tahaksid ära laguneda, siis on selleks põhiliselt kaks põhjust - kas kokkumiks on tehtud valesti - sa korrigeerid mingeid sagedusi, mis niikuinii sellest väikesest kastist läbi ei tule, üle, või on liiga lahja võimendi, millega kütad kaste. Mitte mingil juhul ei tohi kontrollkõlarite võimendi ette limukat panna, siis oled kokkumiksiga hävinud. Limukaid ja kompressoried võid kas pluginnidena või rauana pulti inserttida, üksikutele pillidele või häältele. Kokkumiksi võid kokku suruda maksimaiseri abil, mis sageduskäigu jagab osadeks ja töötleb neid kõiki eraldi väga kiirete kompressorite-limitteritega ja seega ka mässib päris korralikult miksimise vigasid.
                  vh

                  Comment


                    #39
                    Ka aktiivkõlarites on võimendid. Pole erilist vahet, kas kasutad aktiiv või passivmonitore. Aktiivkõlarite eelis tekib paaril põhjusel- pole tarvis lisakolakat - võimendit. Kuid teine, olulisem vaje, mis oluliselt soundi mõjutab, on lühikesed kaablid võimendi väljundi ja valjuhääldi vahel. See parandab oluliselt dämpingut, mis teeb soundi täpsemaks. Kasutatakse ka erilisi skeemilahendusi, mis seisnevad selles, et valjuhääldi klemmidelt saadetakse signaal tagasi võimendisse ja võrreldakse võimendi sisendsignaaliga jne. Selle tagasituleva signaali abil tekitatakse nagu negatiivne väljund takistus võimendile ja see nagu imenks valjuka papi tagasi. Kutsutakse seda süsteemi DDC- Dynamic Damping Control. Selle kohta ja stuudiomonitoride kohta võid täpsemalt uurida

                    http://www.google.com/search?hl=et&ie=wind...ogle+otsing&lr=

                    http://www.google.com/search?q=%22dynamic+...v&start=10&sa=N
                    vh

                    Comment


                      #40
                      to zerox: oleks imelik, kui dynaudioga rahul ei oleks. Ta ju muuhulgas teeb ka väga korralikke stuudiomonitore.
                      vh

                      Comment


                        #41
                        Päris huvitav. Millised võiksid selle võimu parameetrid olla, millega neid kõlareid võimendada (audes 40w69 + visaton DTW)?

                        Huvitav oleks mõne stuudios töötava hullu juures vaadata, kuidas tehnika korraldatud on. Vaikselt tuleb oma stuudio suunas teemat edasi suruda.
                        Ilma muusikata elaksime affide planeedil.

                        Comment


                          #42
                          Panin tehnika kokku, et kuulata, mis välja tuli (kaks kuud olen kipitanud ). Ee jaa, polegi paha. [glow=red,2,300]Väljendusrikkad[/glow] oleks vist õige sõna. Aga seda, kas miksimisel abi on, pole veel proovinud. Kvaliteetset audiofaili mängivad igatahes mugavalt. Tänud Intzule.
                          Ilma muusikata elaksime affide planeedil.

                          Comment


                            #43
                            Vs: Stuudiomonitorid

                            Tekkis mõte see teema jälle päevakorda tõsta, kuna vajadus kõlarite järele, mis suudaks võimalikult tõetruult estitada lindistatud ja elektrooniliselt komponeeritud muusikat.
                            Teisisõnu prooviks ka ehitada stuudio monitorid. Bassikad 4''-6'' ja sinna juurde vastavad kõrgsagedused. Netis tuhlates sattusin projekti peale kus olid kasutusel Seas'i elemendid, mida paraku pole lihtne saada ja oma piiri paneb ka hind. Arvatavasti jääb projekt Visatoni valiku peale. Valik on siiski suur ja lai, seega palun abi elementide komplekteerimisel ja kastide disainimisel. Siiani olen ehitanud lairiba "hornid" millega ma väga rahul olen, kuid mitmeribaliste elementidega kogemus puudub. Hinnapiir võiks jääda üliõpilas-sõbralikuks, kuid mitte nii madalaks, et peaks hakkama kõlapildis suuri järgiandmisi tegema. Oluline, et esitus oleks võimalikult loomutruu. Päris Visatoni "Alto"-dega ei lepiks, sooviks siiski midagi enamat.
                            Seega kõik teie head ideed ja mõtted on siia teemasse oodatud.
                            Kõike head soovides:
                            A.T.

                            Comment


                              #44
                              Vs: Stuudiomonitorid

                              Esmalt postitatud ats poolt
                              Tekkis mõte see teema jälle päevakorda tõsta, kuna vajadus kõlarite järele, mis suudaks võimalikult tõetruult estitada lindistatud ja elektrooniliselt komponeeritud muusikat.
                              Teisisõnu prooviks ka ehitada stuudio monitorid. Bassikad 4''-6'' ja sinna juurde vastavad kõrgsagedused. Netis tuhlates sattusin projekti peale kus olid kasutusel Seas'i elemendid, mida paraku pole lihtne saada ja oma piiri paneb ka hind. Arvatavasti jääb projekt Visatoni valiku peale. Valik on siiski suur ja lai, seega palun abi elementide komplekteerimisel ja kastide disainimisel. Siiani olen ehitanud lairiba "hornid" millega ma väga rahul olen, kuid mitmeribaliste elementidega kogemus puudub. Hinnapiir võiks jääda üliõpilas-sõbralikuks, kuid mitte nii madalaks, et peaks hakkama kõlapildis suuri järgiandmisi tegema. Oluline, et esitus oleks võimalikult loomutruu. Päris Visatoni "Alto"-dega ei lepiks, sooviks siiski midagi enamat.
                              Seega kõik teie head ideed ja mõtted on siia teemasse oodatud.
                              Kõike head soovides:
                              A.T.
                              Kui suur eelarve on? võib-olla saan "eksootilisemate" elementide ning filtrite osas aidata.

                              Comment


                                #45
                                Vs: Stuudiomonitorid

                                Eelarve osas, ei tahaks nii kindalt piiri ette panna. Kui elementide hinna ja kvaliteedi suhe on hea pigistab vajadusel ka rohkem välja. Pea-asi et saaks odavamalt kui poest. Numbrit ei taha ka sellepärast ette panna, et ei hakataks pakkuma elemente konkreetselt hinna järgi. Pole paraku füüsiliselt aega netis niikaua tuhrata ja seda kõlarimaailma hakata otsast peale avastama. Pigem küsin tergematelt- selleks foorum ongi!
                                @hipi, on Sul midagi konkreetset silmapiiril?

                                Comment

                                Working...
                                X