Teade

Collapse
No announcement yet.

Palun abi kaheribaliste kõlarite ehitamisel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Palun abi kaheribaliste kõlarite ehitamisel

    On plaanis ehitada kaheribalised kõlarid ja abi oleks vaja elementide valimisel.
    Ise olen praegu vaadanud, et hea tweeter oleks Visaton SC10N. Madalsagedeusvaljuhääldiga oleks abi vaja. Muidu olen kaalunud Visaton WS17E, WS20E ja W170S nende sagedusgraafikuid vms. vaadates. Lõikesageduseks olen plaaninud 4kHz-5kHz kusagil. Olen ma õigel teel?

    #2
    Vs: Palun abi kaheribaliste kõlarite ehitamisel

    Terve rida valmis tehtud projekte koos failidega asub siin.
    17-20cm elemente nii kõrgelt vaevalt sul mõistlikult lõigata õnnestub. 2800-3500Hz on vast mõistlikum vahemik. Alla selle läheb SC10N jonnakaks ning üle selle kipub helikiirgus madalsagedusel külgedelt liialt ahenema.
    Samuti on siin foorumis korduvalt tehtud Alto 2 varianti SC10N+W170S - kasuta otsingut!
    Minu DIY blogi
    <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

    Comment


      #3
      Vs: Palun abi kaheribaliste kõlarite ehitamisel

      Visatonil endal olemas projekt nimega Clou, milles kasutatakse SC10N + 2xWS17E ja seal lõikesagedus 3,2kHz. Usun et kui seda projekti natuke ümber muudad, saad SC10N + WS17E ilusti kokku mängima.

      YRO poolt soovitatud Alto 2 on ka väga hea valik.

      Oleneb ka mis eesmärgil ehitad - kas soovid saada võimalikult kvaliteetset heli või hoopis võimalikult palju "tümakat".

      Comment


        #4
        Vs: Palun abi kaheribaliste kõlarite ehitamisel

        Ma ei usu et sellisest kombinatsioonist suurt tümakat välja tuleb. Tahaks ikka kvaliteedi poole püüelda. Samas pole ma mingi audiofriik, seega ei vaja mingit ideaalset ja roppkallit lahendust.

        Comment


          #5
          P6randak6larid SC10N + W170S, tekitasid Intz'u modifikatsioonis, ka piisavalt "tymakat". Ning ka kvaliteet oli OK (muidugi ajapikku n6udmised suurenevad).
          Peaks suht kindlapeale minek olema.

          edited(vene windoosa).
          viimati muutis kasutaja Scott; 04 m 2011, 04:32.
          -

          Comment


            #6
            Vs: Palun abi kaheribaliste kõlarite ehitamisel

            Vahpepeal tegelesin sellise programmiga nagu Boxsim ja pidin tõdema, et kui Visaton Clou'lt ühe wooferi ära võtta, ei saa sellest suurt asja(isegi kui filtrit kohandada) minu väheste teadmiste juures. Aga eile eksperimenteerides sain(endaarust) päris hea koosluse WS17E ja FRS8 vahel. WS17E on bandpass kastis ja FRS8 2L kastis. Siinkohal tahakski kommentaare selle üllitise kohta.

            Comment


              #7
              Vs: Palun abi kaheribaliste kõlarite ehitamisel

              Sellise kooslusega kõlareid tehtud küll: http://www.visaton.de/vb/showthread.php?t=14952
              ja http://www.visaton.info/vb/showthread.php?t=18666

              viimasel lingil minumeelest väga ilusad kõlarid.

              Comment


                #8
                Vs: Palun abi kaheribaliste kõlarite ehitamisel

                Sinu disaini puhul hakkavad esimena silma madal tundlikkus ja näivtakistus. Valjuhääldid pole omavahel sugugi faasis ning pildi juures võiksid juurelda kui suur saab olema kõlarite võimsustaluvus ja SPL.
                Click image for larger version

Name:	WS17E_bandbass_FRS8.jpg
Views:	1
Size:	55,7 KB
ID:	865538
                Minu DIY blogi
                <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                Comment

                Working...
                X