Teade

Collapse
No announcement yet.

Põrandakõlarid Magnat MC 1-le

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Põrandakõlarid Magnat MC 1-le

    Soetasin hiljuti stereo võimendi/CD mängia Magnat MC 1 http://www.magnat.de/index.php?id=2311 ja nüüd vaja sinna taha saada korralikke 2.0 kõlareid. Kuulan peamiselt bluesi, jazzu, akustilist kitarri, orkestri muusikat. Kõlarite hinnaklass max 1000 euri. Mida soovitate, kas teha kaupa isetegijatega või poekõlarid?

    #2
    Vs: Põrandakõlarid

    Minu soovitus oleks kontakti võtta mõne isetegijaga.

    Comment


      #3
      Vs: Põrandakõlarid

      Nende muusikastiilidega sobivad ideaalselt lairiba ruuporkõlarid, siit ka lugemist nende kohta. http://www.arhilion.klots.eu/info.html

      Comment


        #4
        Vs: Põrandakõlarid

        Ruuporkõlari mõte tundub huvitav. Kus saaks selliseid kõlareid kuulata, mis maksavad, kellelt tellida?

        Comment


          #5
          Vs: Põrandakõlarid Magnat MC 1-le

          Esmalt postitatud Daimar poolt Vaata postitust
          Soetasin hiljuti stereo võimendi/CD mängia Magnat MC 1 ja nüüd vaja sinna taha saada korralikke 2.0 kõlareid. Kuulan peamiselt bluesi, jazzu, akustilist kitarri, orkestri muusikat. Kõlarite hinnaklass max 1000 euri. Mida soovitate, kas teha kaupa isetegijatega või poekõlarid?
          Kas sa 100% kindel tahad põrandakõlarid? Internetis palju review-id kus MC1+riulikõlarid Quantum703 vordlevad vs MA Gold GS20 põrandakõlarid...
          Minu tuttaval Lätis olemas "upgraditud" Magnat Quantum 709 (esi) ja minu modditud Audes 105 (taga) - aeg-ajalt ta vahetab 709 105 vastu, kuna 105-ga osa lugusid mängivad paremini.

          Kui sa oled Tallinas - võta oma MC1 ja tule külla kuulama:
          1) Audiofiliseeritud Audes 105 (uus filtri skeem, Mundorf komponendid)
          (varsti teen teema kõlarifoorumis - mis on tehtud, pildid, SPL vana/uus, jne)
          2) Audes 105 (originaal)
          3) Audes Excellence 1 (kõlarid, millised Audes positsioneerib välismaal hinnaga 1800EUR)
          4) Aude Blues (minu esikõlarid)
          + Rel Storm subwoofer: 2.1 stereo-s

          PS kui on huvi.

          Comment


            #6
            Vs: Põrandakõlarid Magnat MC 1-le

            Esmalt postitatud D.D.D. poolt Vaata postitust
            Kui sa oled Tallinas - võta oma MC1 ja tule külla kuulama:
            1) Audiofiliseeritud Audes 105 (uus filtri skeem, Mundorf komponendid)
            (varsti teen teema kõlarifoorumis - mis on tehtud, pildid, SPL vana/uus, jne)
            2) Audes 105 (originaal)

            PS kui on huvi.
            Selle Audes 105 kõlari "audiofiliseerimisega" tasuks olla mõnevõrra ettevaatlik.

            105 kõlar on pikka aega tootmises olnud ja filter ja filtri elemendid on aegade jooksul muutunud. Märkimisväärne muutus filtris on aga toimunud nendes mudelites mis on toodetud viimasel paaril kolmel aastal. Nendes mudelites ei soovitaks küll olemasolevaid kondekaid Mundorfi vastu välja vahetama hakata.
            Iseasi on muidugi, kuidas neil "vanematel ja uuematel" vahet teha
            Võibolla on abiks see soovitus, et kui te leiate filtrist hõbedased F&T kondekad, siis neid ei tasuks Mundorfi vastu vahetama hakata - soovitud effekt võib osutuda vastupidiseks.

            Comment


              #7
              Vs: Põrandakõlarid Magnat MC 1-le

              Proovi ka nimetatud Magnateid. Üllatavalt hea hinna/kvaliteedi suhe. Nüüd on ka Eestis uued Quantum 655-d kohal. Mine proovi, kuidas meeldib.

              Comment


                #8
                Vs: Põrandakõlarid Magnat MC 1-le

                Ruuporlairibade projekte leiab näiteks siit Lake District seeriast. CSS-i valjuhääldeid jms võib minu käest küsida. Kui on soovi, siis leian kasti tegija ka.
                Minu DIY blogi
                <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                Comment


                  #9
                  Vs: Põrandakõlarid Magnat MC 1-le

                  Esmalt postitatud scanspeak poolt Vaata postitust
                  Selle Audes 105 kõlari "audiofiliseerimisega" tasuks olla mõnevõrra ettevaatlik.

                  105 kõlar on pikka aega tootmises olnud ja filter ja filtri elemendid on aegade jooksul muutunud. Märkimisväärne muutus filtris on aga toimunud nendes mudelites mis on toodetud viimasel paaril kolmel aastal. Nendes mudelites ei soovitaks küll olemasolevaid kondekaid Mundorfi vastu välja vahetama hakata.
                  Iseasi on muidugi, kuidas neil "vanematel ja uuematel" vahet teha
                  Võibolla on abiks see soovitus, et kui te leiate filtrist hõbedased F&T kondekad, siis neid ei tasuks Mundorfi vastu vahetama hakata - soovitud effekt võib osutuda vastupidiseks.
                  Kõik versioonid oli minu käes: seal oli 4 erinevad korpuse versioonid ja erinevad filtri mudelid:
                  - nominaalide erinevus on ainult 22uF või 20uF bassi osas (vastavalt korpuse suurusele)
                  - filtri skeem on saama, erinevad ainult kondensaatorid:
                  var.1: Bass: 22uF+6.8uF elektrolüüt, kõrged: 10uF, 3.3uF punased MEF
                  var.2: Bass: 22uF elektrolüüt +6.8uF punane MEF , kõrged: 10uF, 3.3uF punased MEF
                  var.3: Bass: 22uF + 6.8uF punane MEF , kõrged: 10uF, 3.3uF punased MEF
                  var.4: Bass: 20uF + 6.8uF punane MEF , kõrged: 10uF, 3.3uF punased MEF (viimane variant väike korpusega)
                  var.5: Bass: 22uF + 6.8uF elektrolüüt, kõrged: 10uF F&T ja 3.3uF punased MEF (nimetatud "eksport" variant)
                  takistid - saama 6.1, 2.5, 8.2Ohm, poolid - saama (1.8mH ja 0.36mH).

                  F&T kondekad - mitte midagi silmapaistev ei ole - minu kõrvadele nad on "tuhm", aga hästi sobib 105-le, "seebitama" terav kõrgosa

                  Kuj just vahetada 105-s kondekad parematele polüpropülenidele - muidugi effekt negatiivne. Igale kondensatoritele oma koht.
                  Kõiik 105 filtri variandid vajavad filtri/SPL korrektsiooni - kesk-kõrged on väga teravad.

                  Kui sa oled Tallinnas - praegu olemas 2tk 105: üks tavaline ja teine "audiofiliseeritud"=uus filtri skeem, tule külla

                  Magnat Quantum 655: mina ise ei kuulanud neid, aga minu tuttav Lätis töötab Baltaudios (Magnati maletooja Lätis) ja testitud Quantum 1000: ta ütles et tema vana 709 on parem, kui uus 1000, ja soovitasid vaata midagi teine - näiteks Tannoy.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Põrandakõlarid

                    Esmalt postitatud Daimar poolt Vaata postitust
                    Ruuporkõlari mõte tundub huvitav. Kus saaks selliseid kõlareid kuulata, mis maksavad, kellelt tellida?
                    Üks võimalus on muidugi Arhilioniga ühendust võtta, ehk on neil kuulamisvõimalus ka. Kas siinsed kõlariehitajad sellega tegelevad ei tea, ehituse poolest võrreldes inverterkõleritega on kaks eri asja.
                    Ruuporkõlaritel muidugi kõige tähtsam valjuhääldaja ise, nende Fostex valjukate heaks omaduseks on see, et nad on väga ausad ja ehedad instrumentaalmuusika puhul, kõik keelpillid kõlavad väga ehedalt. Ühesõnaga jazz-, klassikaline- ja vanakooli rock muusika kõlavad väga hästi ja mahedalt.
                    Muidugi ei sobi need kõlarid neile kes ajavad taga suuri võimsusi ja helirõhku.
                    viimati muutis kasutaja guus; 28 m 2011, 10:34.

                    Comment


                      #11
                      Käisin nädal tagasi järve keskuse noores tehnikus ja seal kuulasime magnat quantum 657-t ja triangle alteae ex kõlareid. Kuulasime Bocelli plaati ja võrreldes triangliga oli quantum 657-se bassi osa ikka väga pudrune. Triangi hind oli ca 1200 euri quantum ca 700. Seega see Magnati 650 seeria kõlar väga head muljet ei jätnud.

                      2 nädalat tagasi kuulasin Audio City kaupluses Magnat mc1 -ga quantum 655-te ja ka DLS R66 kõlareid. Siin võrdluses sama lugu, DLS oli ikka palju parema kõlaga kui quantumi seeria. Kas kellegil on kokkupuuteid DLS R66 kõlariga?

                      Ei ole mulle keegi kõlarite müüjatest suutnud selgeks teha, mis eelis on riiulikõlaril võrreldes põrandakõlariga, kui ainult suurus. Seepärast, ei olegi väga riiulikõlarite poole vaadanud. Lisaks veel ruumi mõõtmed kus kõlarid asuma hakkavad 7,7x4,5m ehk siis ca 35m2. Kas sellisesse ruumi põrandakõlarid paremini ei passi?


                      Esmalt postitatud guus poolt Vaata postitust
                      Üks võimalus on muidugi Arhilioniga ühendust võtta, ehk on neil kuulamisvõimalus ka. Kas siinsed kõlariehitajad sellega tegelevad ei tea, ehituse poolest võrreldes inverterkõleritega on kaks eri asja.
                      Aitäh, saatsin neile kirja teele. Vaatame, mis vastavad.
                      viimati muutis kasutaja Scott; 01 m 2011, 06:02. Põhjus: quote lühendus

                      Comment


                        #12
                        Vs: Põrandakõlarid

                        Orkestri muusika ja riiulikõlarid ? No ma ei tea, peab ikka kujutlusvõime olema. Olen mingi DALI ikon'neid kuulanud mis olid ribbon kõrge ja kuppel keskriba ja 3'me midbassiga, need tunudusid küll esmapilgul üpris head. Tuttaval need vägekasutatud ilma kasutusjäelgeteta ning müügis ka kui aus olla.
                        teisena mis 1000 euri sisse jääb on audes 146 nende bass'is võteldes teiste tootjatega bassi kumin/mudasus jne puudub samas tunudub seda ka vähem, teisalt on neil keskriba väga hea selles hinnas ületab poole kallimate põrandakõlarite oma tihipeale. Selliseid valikuid kaaluks mina poest ostes. Teha laskmine on ka omaette ooper või siis tegemine, aga siiski on see üks võimalustest.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Põrandakõlarid

                          Paljusid riiulikõlareid on seinale/nurka lihtsam paigutada ning sellega tekib vajalik bassiosa kompensatsioon. Põrandakõlarid seevastu omavad tavaliselt jõulisemat madalat otsa ning eeldavad paigutust seinast/nurgast kaugemale. Samuti on near-field paigutuseks väiksemad kastid sobilikumad. Kui ruumi ja raha on, siis pigem põrandakõlarid.
                          Minu DIY blogi
                          <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                          Comment


                            #14
                            Vs: Põrandakõlarid Magnat MC 1-le

                            Esmalt postitatud D.D.D. poolt Vaata postitust
                            Kõik versioonid oli minu käes: seal oli 4 erinevad korpuse versioonid ja erinevad filtri mudelid:
                            - nominaalide erinevus on ainult 22uF või 20uF bassi osas (vastavalt korpuse suurusele)
                            - filtri skeem on saama, erinevad ainult kondensaatorid:
                            var.1: Bass: 22uF+6.8uF elektrolüüt, kõrged: 10uF, 3.3uF punased MEF
                            var.2: Bass: 22uF elektrolüüt +6.8uF punane MEF , kõrged: 10uF, 3.3uF punased MEF
                            var.3: Bass: 22uF + 6.8uF punane MEF , kõrged: 10uF, 3.3uF punased MEF
                            var.4: Bass: 20uF + 6.8uF punane MEF , kõrged: 10uF, 3.3uF punased MEF (viimane variant väike korpusega)
                            var.5: Bass: 22uF + 6.8uF elektrolüüt, kõrged: 10uF F&T ja 3.3uF punased MEF (nimetatud "eksport" variant)
                            takistid - saama 6.1, 2.5, 8.2Ohm, poolid - saama (1.8mH ja 0.36mH).
                            Nagu karta võis, siis neid 105 mudeleid, mida mina silmas pidasin, sinu käes olnud pole.
                            Neil on hoopis teine filtri skeem. Samuti puuduvad elektrolüütkondekad ja midi pool on tunduvalt väiksema induktiivsusega. Heli poolest on nad hoopis avatumad ja meeldivamad ning suudavad ka parema tehnika kasutamise korral rohkem nüansse muusikas välja tuua.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Põrandakõlarid Magnat MC 1-le

                              Esmalt postitatud scanspeak poolt Vaata postitust
                              Neil on hoopis teine filtri skeem. Samuti puuduvad elektrolüütkondekad ja midi pool on tunduvalt väiksema induktiivsusega.
                              Kõik mis oli minu käes oli saama skeemiga, poolid oli märgitud Audese nubmriga "29-32".
                              Vana Audes-109 oli teine skeemiga: seal just vahetada kondensatoorid teeb väga hea tulemus.

                              Esmalt postitatud scanspeak poolt Vaata postitust
                              Heli poolest on nad hoopis avatumad ja meeldivamad ning suudavad ka parema tehnika kasutamise korral rohkem nüansse muusikas välja tuua.
                              Kõik 105/115 vajavad hea ja võimsam võimendi. Võib olla see on ka põhjus, miks inimesed mõtlevad et nad ei ole hea kõlarid Originaal versioonis 105/115 hea võimuga mängivad väga hea, aga heli on personalne asi - mulle ei meeldi kuidas nad mangivad kask-kõrged (näiteks kui võrdleme Credo-ga või 106-ga, minu kõrvadele kesk-kõrg osa natukene terav) + nendel on suur upgradi potentsiaal:
                              - 40W65-8: +-hea väljuhääl, Audus kasutab neid oma Credo seerias (Studio, Adagio) ja System7-s (võib-olla modditud versioonid)
                              - 15T25-8/14T25-8: samuti hea element, kahjuks Audes rohkem neid ei tegi.

                              Lavintonis oli System7 kus oli 40W65-8+15T25-8/14T25-8 (ei tea modditud või tavalised), aga heli oli surepärane. Sellel ajal Alfred ütles, et see on tema lemmik kõlarid

                              Esmalt postitatud Daimar poolt
                              Lisaks veel ruumi mõõtmed kus kõlarid asuma hakkavad 7,7x4,5m ehk siis ca 35m2.
                              Aga kus on kuulamis koht? Minu tuttaval seisavad Aues Studio riulikõlarid toas, kus avataud pind on 100m2. Divaanis (=kuulamis koht) heli on väga hea

                              Comment

                              Working...
                              X