Teade

Collapse
No announcement yet.

Esimeste kõlarite ehitus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Esimeste kõlarite ehitus

    Tervist, liigse üleliigse aja ja kihu pärast midagi meisterdada, tekkis plaan valmis ehitada paar kõlareid, milleks hoogu olen kogunud juba paar aastat.
    Igatahes, ma olen tänase päeva jooksul natukene asja uurinud, õpetusi taga ajanud.
    Iseenesest kõlarikasti ehitus ja viimistlus ja taoline pool selle töö juures ei ole probleemiks, ainuke asi mis mulle muret tekitab on elektrooniline pool.
    Tekkis üldse mõte küsida, mis te arvate, kui tavaline mees kellel näpud sügelevad ja võtab ette sellise projekti nagu kõlarite ehitus, kas sellest tuleb midagi head välja ?
    Mis kogemused on, kas on raskem kui tundub, või lihtsam kui asi näib ?
    Ma kujutan ette, et kui tegema hakata, siis Siit foorumist saaks palju abi just sellise poole pealt, milliseid elemente, filtreid ja materjali kasutada ja kuidas see kõik kokku sobitada?

    Nagu ma mainisin, siis probleemiks on minul just see osa, kuidas filtrid ühendada kõlaritega, kui kavas mul on ehitada 3-ribalised kõlarid, ühe või kahe madalsagedusega.


    Kas tasub üldse meisterdama hakata mul, kui mul puudub Igasugune kogemus sellel alal, või tasuks mul lihtsalt poodi minna ?

    Ja kas keegi kinnitaks mu arusaama, et ise meisterdades saab palju kvaliteetsemad asjad ja natuke odavamalt ka veel, kui poest ostes ? Hinna/kvaliteedi suhet meles pidades.
    Aitäh asjaliku tagasiside eest!

    #2
    Vs: Esimeste kõlarite ehitus

    Kui tahtmist on siis muidugi tasub.
    Filtird võid ju valmis kujul osta.Siis pead aind valjuhääldid külge ühendama.

    Comment


      #3
      Vs: Esimeste kõlarite ehitus

      1. Isetegemine pole raske ja siinse foorumi toega saad oma esimese projektiga ilmselt hakkama, kui ise hakkaja ja õppimisvõimeline oled. Hindamatu kogemuse saad niikuinii pealekauba. Sa ei pea ka ise suurt midagi välja mõtlema, sest väga palju näidisprojekte on võimalik tänasel päeval netist leida.
      2. Loomulikult tasub meisterdama hakata, kui teema vähegi paelub.
      3. Samas hinnavääringus poekõlaritest saad ilmselt kvaliteetsema komplekti. Odavus tuleb reeglina enda töö ja vaeva arvelt.
      4. Esimese asjana võiksid meile avaldada koguprojekti kavandatud eelarve, siis oskaksime juba öelda, kas ja mida selle raha eest saaks.
      Minu DIY blogi
      <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

      Comment


        #4
        Vs: Esimeste kõlarite ehitus

        Esmalt postitatud Juki poolt Vaata postitust
        kavas mul on ehitada 3-ribalised kõlarid, ühe või kahe madalsagedusega
        Selle põhjal tundub mulle algaja jaoks keeruline projekt. Ehk põhjendad, miks just selline kava?
        Suht lollikindel valik oleks kaheribaline kompressioonkast.
        Variant on muidugi kasutada allhanget, kasti teed ise, filtrid ja arvutused keegi pädevam.

        Comment


          #5
          Vs: Esimeste kõlarite ehitus

          Kindlasti ehita ise!
          Ära unusta siis foorumirahvast piltidega kostitamast.
          Kui kardad midagi valesti teha, siis võid ju alati valida mõne valmisprojekti Visatoni kodulehelt.
          Vastava firma elemente saad osta noortehniku poest.

          Comment


            #6
            Vs: Esimeste kõlarite ehitus

            Iseenesest kõlarikasti ehitus ja viimistlus ja taoline pool selle töö juures ei ole probleemiks, ainuke asi mis mulle muret tekitab on elektrooniline pool.
            Tekkis üldse mõte küsida, mis te arvate, kui tavaline mees kellel näpud sügelevad ja võtab ette sellise projekti nagu kõlarite ehitus, kas sellest tuleb midagi head välja ?

            See teema nõuaks pikemat käsitlust ja detailsemat lahtirääkimist ja seda ka jõuab siin teha, kuid põhimõtteliselt ja kui on võimalused olemas siis kindlasti on mõtet iseehitamisega tegeleda ja väga heade tulemusteni jõuda. Eelduseks, et seda teha, on vaja, et kõrvade vahel on mõtlemis ja analüüsi võimet, kindlasti raha, tugevat tahtmist ja tööd tuleb teha ja vaeva näha. Sündinud tark pole keegi ja töö õpetab tegijat! Iseehitamisel on tunduvalt laiem valikuvõimalus erinevate lahenduste teostamiseks nii tehniliselt kui materjali valikult ja tulemused, lõpuks, võivad olla tunduvalt paremad ja ökonoomsemad kui mingite tehase seeria kastide, sama hinnaklassiga kõlarite ostmisel. Valiku võimalust iseehituseks on väga palju ja seda ka materjalide ja vahendite hankimiseks. Kõige keerulisem küsimus on millest alustada? Enne, aga on vaja teada mida, soovitakse ja kaugele jõuda tahetakse. Et hea tulemuseni jõuda on vaja lahendust ettenäha ,kogu komplektile ja lahendada küsimus milline peaks olema võimendi ja lahendus peaks olema komplektne.
            viimati muutis kasutaja humax; 06 m 2011, 10:22.

            Comment


              #7
              Vs: Esimeste kõlarite ehitus

              Minu soovitused oleks siiski sellised, et teha tasub kui tahtmist ja aega on. Küll aga valiksin KIT toote mida teha.

              Comment


                #8
                Vs: Esimeste kõlarite ehitus

                Lisan veel paar linki:
                28 erinevat kolmeribalist projekti Visatoni valjuhäälditega leiab siit,
                Kui soovid kvaliteetsemaid ning korralikumaid kõlareid, siis võid kaaluda SEAS valjuhäälditega projekte nt sellelt lehelt.
                Minu DIY blogi
                <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                Comment


                  #9
                  Re: Vs: Esimeste kõlarite ehitus

                  Tore, tore vastukaja ja enesekindlus ka tõusis
                  Ma arvan küll, et ma võtaks selle asja ette, suveni veel natukene aega.
                  Aga kaine mõistus ütleb, et kindlam oleks mul vast valida mingisugune valmisprojekt, kui hakata ise ratast leiutama siin ja see kompott lihtsalt maha kopeerida
                  Hinna poole pealt ka eriti kriisata ei tahaks, ikkagi esimene komplekt, kui peaks juhtuma, et see kenasti välja tuleb, eks siis saab ju alati uued teha, kui väga meeldima hakkab see nokitsemine.

                  Aga filtrid, ammustest aegadest siin foorumis mul jäi kunagi meelde, et siin pidi 1 või 2 meistrimeest olema, kes ise sellised asjad valmis teevad ?
                  Kas soovitaks pigem lasta kellelgi siin teha, või poest kindlad asjad osta ?

                  Comment


                    #10
                    Vs: Re: Vs: Esimeste kõlarite ehitus

                    Poefiltrid reeglina eriprojekti jaoks ei sobi ning nendes kasutatakse ka suhteliselt kehvasid komponente. Isetehtud kõlarile ikka isetehtud filter. Kui abi vaja, siis saan aidata nii skeemi, komponentide kui ka kokkupanekuga.
                    Minu DIY blogi
                    <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                    Comment


                      #11
                      Re: Vs: Re: Vs: Esimeste kõlarite ehitus

                      Selge, panen kõrvataha.
                      Üks asi mis veel pitsitab, võib olla on see palju palutud, aga kas keegi postitaks ühe filtri (reaalselt pilt tehtud antud isendist) ja selle skeemi..?
                      Tahaks näha, kas jagan "matsu ära", kuhu mida ühendada.
                      Sest parandage mind, kui ma eksin, aga kas mu arusaam asjade käigust on õige?
                      Kui valida juba valmisprojekt, siis ei ole muud, kui otsida sobivad komponendid, ehitada valmis kast, kasti külge kõlarid ja filter ning need kaks omavahel ära ühendada ja kogu moos.
                      Ärge saake valesti aru, loomulikult ei ole selle teostus nii lihtne, ma ei ole nii võhik, aga põhimõte peaks paika pidama?

                      Comment


                        #12
                        Vs: Re: Vs: Re: Vs: Esimeste kõlarite ehitus

                        Kas sa vaatasid mõnda ülalpool antud linki üldse? Vaata siis näiteks seda.
                        Minu DIY blogi
                        <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                        Comment


                          #13
                          Vs: Esimeste kõlarite ehitus

                          Meenus paar välismaises ajakirjas nähtud skeemi/juhendit. Saaks need üles ehk riputada kasvõi pildi kujul aga huvitaks siiski, et milline on eelarve suurus projekti teostamiseks?
                          -superradical-

                          Comment


                            #14
                            Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Esimeste kõlarite ehitus

                            Andestust, oleks pidanud tõesti natukene laiema pilguga vaatama, ei sattunud otsa sellisele. Väga hea link, täpselt see mida ootasin, aitäh
                            Aga eks ma paar päeva seedin, uurin, ma olen umbes 90% kindel, et kui keegi (YRO juba pakkus) mulle vastavalt projektile filtri valmis teeks, siis ma võtan selle asja ette.
                            Enne järgmist nädalat vast ei liigu, aga siis panen asjad uuesti käima, selleks ajaks on eelarve ka paigas
                            Senikaua veel uurin ja puurin, ehk keegi aitab ka veel, kui mul küsimusi tekib.
                            Praegu juba ikkagi suured tänud!

                            Comment


                              #15
                              Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Esimeste kõlarite ehitus

                              Nunii, käisin läbi eeltoodud lingid, eelarve ja kogemuste tõttu jäin pidama Visatoni projektide peal.
                              Silma jäid kaks odavamapoolset, Spassbox ja kallim Experience V 20.

                              Küsiks nüüd arvamust, mis arvate ? Kui juba tegema hakata, siis kumba, kas see kallim Experience projekt on rohkem hinda väärt, kui kuulajaks pole elukutseline melomaan ?
                              Hakkavad nad kasutusel olema tavalises rortertoas. Korralik võimendi hetkel puudub.

                              Muusikat austan raskemapoolset metalit, ära ei ütle ka mõnusast bluesist. A G A väga tähtis on ka loomulikult bass, vahest tahaks natukene tempokamat ja väristavat muusikat ka kuulata....ja bassipede träna pole ainuke muusika, kus bassi nautida saab.
                              + langeks ära eraldi subwooferi variant.

                              Või on kellelgi lahedamat varianti pakkuda, antud hinnaklassis..?

                              Comment

                              Working...
                              X