Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõlarid Denon PMA-1500 AE'le

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Kõlarid Denon PMA-1500 AE'le

    tnx DDD! kuna mu ruum eriti suur pole siis hakkasin juba kahtlema, kas põrandakõlarid ongi kõige õigemad, samas ei tundu see riiulikõlarite ja subwooferi variant eriti hi-end olema, kuigi kõik komponendid on ju korralikud. pean veel lugema ja mõtlema, mis just mulle sobiks sinna kõige paremini, aga sinu pakutud variandid on ka huvitavad igatahes. kui suuremad kõlarid oleks piisavalt detailsed ning paraja bassiga siis oleksin rahul nendega ja mõne korraliku võimendiga. hästi ei taha denonit maha küll müüa, sest ta pole mul õieti kasutuses olnudki ning hind kukub järelturul ju tohutult. igatahes mõtlemisruumi on veel küll, kuulamisruumist rääkimata

    Comment


      #17
      Vs: Kõlarid Denon PMA-1500 AE'le

      Kahju, et isetegemise oled välistanud. Mina oleks andnud võimaluse nt Acapella'dele.
      Supaka soovitus rockile paneb mind küll õlgu kehitama, sest sellele muusikastiilile võiks pigem suuremat mõõtu pappkoonusega väljuhääldeid soovitada.
      Minu DIY blogi
      <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

      Comment


        #18
        Vs: Kõlarid Denon PMA-1500 AE'le

        Esmalt postitatud YRO poolt Vaata postitust
        Kahju, et isetegemise oled välistanud...
        Jah, kui ise tegid kõlarid - internetis palju hea priojektid: tuntud kõlatitootjade kloonid ja oma projektid.
        Vaata Troelsi web mis YRO postitud - seal palju hea proektid Cyclop, PMS, CNO....
        Vali mis sobib sulle ja anna see töö fooruminimestele, kui ise ei taha meistrida.

        Esmalt postitatud YRO poolt Vaata postitust
        Supaka soovitus rockile paneb mind küll õlgu kehitama, sest sellele muusikastiilile...
        Üks põhjus mis ma pakkun liisada sub, et PMA-1500AE ei ole võimsam masin, las tema draivib 2-ribane midbass+tweeter ja sub omandab oma võim mis võimub bassikas = biamping .
        Ainult üks probleem olemas - on vaja paarida riulikõlarid ja sub, aga seda on vaja teha üks kord.

        Comment


          #19
          Vs: Kõlarid Denon PMA-1500 AE'le

          hetkel ma jah diy kõlareid ei vaata. ma ei tea ausalt kui hea kvaliteediga need on, pole ühtegi kuulanud, veel enam, ma ei tea isegi midagi elementaarset kõlariehitusest, et oskaks protsessis kaasa rääkida. kunagi kui hi-fi klubist küsisin, et kas eestis on arvestatavaid isetegijaid siis vastus polnud küll eriti julgustav. olen muidugi kindel et odavama otsa puhul saab sama raha eest paremini kõlava asja, aga arvan, et ka mitte nii üüratu hinna eest võib saada korraliku "tehasekõlari". kõik isetegijad muidugi kiidaks oma kaupa, aga eks sellega ole ikka nii et iga lit* kiidab oma vi**u. no offence! raha vajab ju teenimist. kindlasti on väga häid asju ka isetegijatel, lihtsalt tundub, et muretum on asi poest osta, kui hind ja kvaliteet on sobivad.
          kui aus olla siis poleks mul midagi selle vastu, et omada diy võimu ja kõlareid (nähku nad nii pervod välja kui tahes - mida veidramad seda parem - kui kvaliteet ja hind on head siis on asi seda väärt), aga kas ma peale pikka protsessi ka saan selle, mida tahan on iseküsimus. poest ostes on mul võimalik kohe kuulata ning nina kirtsutada kui ei meeldi.
          kas sul on nende acapellade kohta kusagil midagi head lugeda yro peale selle lingi mis sa saatsid?
          otsingud jätkuvad! tänan yro ja ddd!

          Comment


            #20
            Vs: Kõlarid Denon PMA-1500 AE'le

            Tegelikult paneb siin valiku paika see, milliseid kõlareid meil poodides letis olemas on, et neid saaks kohe kuulata ja valida. Valik on üsna kesine, nii poodide kui nendes olemas olevate kõlarite suhtes. Neti kaudu otsides jõuad enamasti tulemuseni, et on küll head kõlarid aga kuulata neid enne ostu kuksil ei saa.
            Ehk tuleks pakkuda küsijale välja kauplusi, kus on kuulamisruum ja valik sobivas hinnas kõlareid olemas, Tallinnas vist ainult paar-kolm kohat on: Kaubamaja, Audiocenter ja Audiocity ... veel?
            Heast firmast saab ka kõlarid koju proovimiseks aga see on suur erand.

            Comment


              #21
              Vs: Kõlarid Denon PMA-1500 AE'le

              eesti poodided pole jah suht midagi pakkumisel. hea kui 5te korralikku asja saad kuulata

              Comment


                #22
                Vs: Kõlarid Denon PMA-1500 AE'le

                Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                Tegelikult paneb siin valiku paika see, milliseid kõlareid meil poodides letis olemas on...
                Kahjuks meil midagi ei ole...

                demo, uuri soome ja läti kauplused - seal olemas palju parem valik. Ja ei loe internet

                P.S. Kaubamajas on viimane Audes 146 paar - hind oli 899(?) EUR - võib olla nad on hea valik sinu võimendile. Audesed väga alahindanud Eesti tuurul.

                Comment


                  #23
                  Vs: Kõlarid Denon PMA-1500 AE'le

                  hei. eks audes ole alahinnatud sellepärast, et keskmine eestlane ei jaksa osta korralikku audese kõlarit. vb ei teagi keskmine eestlane, mis audes on.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Kõlarid Denon PMA-1500 AE'le

                    146 on ülekeskmine kõlarid. Soovitan proovida neid.
                    konkureerivad väga kallis kõlaritega, välismaal positsioneeritud hinnaga 1800€

                    Comment


                      #25
                      Vs: Kõlarid Denon PMA-1500 AE'le

                      muide ddd, kui keeruline operatsioon on nende krossoverite vahetamine? ma ei tea ausalt, mis see krossover ongi, aga saan aru, et dyn audience 52tel on need viletsad originaalis.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Kõlarid Denon PMA-1500 AE'le

                        Kuna su tekstis oli mitu kivi isetegijate kapsaaeda, siis vaatan teemat ka oma vaatenurgast.
                        See, et sa HiFi Klubist said negatiivse hinnangu isetegijate kõlaritele on pagana loogiline, sest sa ise märgid tabavalt "raha vajab ju teenimist" ja minu teada klubis isetegijate kõlareid ei müüda eriti.
                        Kõlarite ehitamisel maailmas tuntut projekti järgi ei pea sa palju mõtlema ja asjasse süübima, sest seda on tehtud enne sind korduvalt ning praktikud on selle ka heaks kiitnud. Kõlari viimases häälestusprotsessis saad loomulikult sõna sekka öelda ja teada anda, mis su kõrvale parem tundub. Ei pea tingimata rahulduma kehvapoolse või ebameeldiva lõpptulemusega. Garantiialuse poekõlariga seda lõbu sul pole, et poes meeldinud kõlari kodus kohe lahti keerad ja maitse järgi ümber teed, kui sinu ruumis, tehnika ja maitsega kõlar enam kokku ei lähe. See hetk võib saabuda ka pärast paarinädalast kuulamist või mõne teise komponendi väljavahetamist. Siis oled valiku ees, kas katkestada garantii või vireleda kõrva riivavava heliga kuni kannatust jätkub.
                        See, et odavama otsa kõlari saab ise tehes odavamalt, on väärarusaam. Odavamalt saab oma töö ja olemasoleva kastimaterjali arvelt. Hinnavõit tuleb just pigem kõrgema otsa ja kvaliteetsemate komponentidega kõlaril, mille kasti osakaal hinnas väheneb oluliselt.
                        Tehasekõlarites on siin foorumis lausa omaette teema. Seal näeb ka pilte sellest, mis karul kõhus ning tihti pole see vaatepilt sugugi mitte ilus. Mis Audesesse puutub, siis osad neist pole mitte alahinnatud, vaid pigem kõvasti ülehinnatud kõlarid. Ka siin foorumis on mitmeid, kes on oma kastid lahti kruvinud ja paremaks/meeldivamaks tuuninud. Lisaks võid huvipärast välja arvutada, kui palju maksavad nende kõlarites kasutatavad valjuhääldid ja filtrikomponendid ning kõrvutada kõlarite poehinnaga. Minule on jäänud mulje, et Audese tühjad kastid peavad kullast olema (nt Studio, mis kasutab SEAS'i valjuääldeid).

                        Ma ei ole põhimõtteline poekõlarite vastane, aga need on mõned punktid, mis on mind isetegemise usku pööranud.

                        Kas sellel lehel vaatasid kõik Acapella lingid läbi?
                        Samuti võid selle foorumi otsingusse panna Acapella ja tuleb ka mitmeid teemasid.
                        Minu DIY blogi
                        <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                        Comment


                          #27
                          Vs: Kõlarid Denon PMA-1500 AE'le

                          Esmalt postitatud YRO poolt Vaata postitust
                          ... võid huvipärast välja arvutada, kui palju maksavad nende kõlarites kasutatavad valjuhääldid ja filtrikomponendid ning kõrvutada kõlarite poehinnaga. Minule on jäänud mulje, et Audese tühjad kastid peavad kullast olema (nt Studio, mis kasutab SEAS'i valjuääldeid).
                          Kõlarite nagu ka iga muu kauba puhul vabal turul, paneb hinna paikka nõudluse ja pakkumise vahekord, mitte kauba valmistamise kulud.
                          Ehk umbes sarnaste ja sama head häält tegevate teiste kõlarite hind. Need kes kõlari sisse vaatavad ja hindavad ka seda, millised on näiteks filtrid ja kui paks ning kuidas summutatud korpus, on nii väike osa, et kahjuks mingit turujõudu ei oma.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Kõlarid Denon PMA-1500 AE'le

                            Esmalt postitatud demo poolt Vaata postitust
                            muide ddd, kui keeruline operatsioon on nende krossoverite vahetamine? ma ei tea ausalt, mis see krossover ongi, aga saan aru, et dyn audience 52tel on need viletsad originaalis.
                            enne lõigamine on vaja 100 korda mõõtma
                            Töö ei ole raske, aga enne upgradimine on vaja kuulama ja võrdlema teiste kõlaritega. See on väga kritiline punk.

                            Ainult pärast seda on vaja kontrollida tehnilised andmed (SPL, Z, jne) ja vaata neid ja ainult pärast seda vaata mis on kõlari sees:
                            joonista krossoveri skeem, mõõtma väljuhäälid ja koosta projekt simulatoris. Minu kogemus näitab, et näiteks üks kõlaritel vahetada kondensatorid parematele tüüpidele tegib kõlar parem, aga teistel kõlaritel paremad varuosad teevad "downgrade" ja on vaja provida palju eksperimendid - nii filtri disainiga kui detailidega, või upgrade üldse ei ole võimalik ja tehase kombinatsion on kõige parem variant.

                            Kui just detailide upgradime töötab selle mudeliga, sis sa võid ise teha seda: on vaja jootejam ja 3-4 tunnid. Ei ole raske DIY töö.
                            Kui niimodi ei tööta - protsess on raske ja täpselt saama kui projekteerida uued kõlarid - võtab väga palju aega, kui see on ainult üks kõlarid mis teevad muusika kodus, oli valmis, et protsess võtab 3-6 kuud ja normalne muusika kuulamine kodus ei ole võimalik

                            YRO: kõlar ei ole ainult kast+väljuhäälid+krossoveri komponendid: Audes kõlarid maksavad Eestis palju oodavaim kui kõlarid mis mängivad saama hea. Muidugi, kui võtame ainult detailide hinnad (korpused, kondensaatorid, väljuhäälid) sis hind mitte rohkem kui 400-500€ Audes Studiole, aga proovi kloneerida neid ja provi ise ehitada nulllist: usun, et kui sa kalkuleeri palju aega kogu protsess võtab, garanteerin, nad maksavad rohkem, kui osta kaupluselt. Teine asi kui sa võin lahti neid ja 1:1 kloneerida - see ei ole raske protsess ja kogu projekti hind on palju odavaim: 2-3 tööpäevad ja 300-500€ varuosad ja korpusetööd.

                            demo, mis YRO pakkub - ehitada tunlikute disainide kloonid (ni DIY kui tehase)- see on täpselt mis DIY tähendab: ise teha koopia ja ei raiskama aega disainidele=kõige kallim asi. Ainult sinu töö + materjalid. See on suur sääst, aga hea projektid ei ole oodav: näiteks hea korpused 3-ribaline kõlaritele võib maksa alates 300-500EUR plus värvimine 2m2 piano gloss 200€, plus hea väljuhäälide hind võib kokku >1000€, +detailid filtridele, sis hea projekt maksab >2000€, ja kui kloni disain on hea, sis isetehtud kõlar mängib kui tehasekõlarid hinnaga 2-3-5 korda kallim. Kas 8000€ sääst meeldib sulle?

                            Comment


                              #29
                              Vs: Kõlarid Denon PMA-1500 AE'le

                              Esmalt postitatud demo poolt Vaata postitust
                              146 on ülekeskmine kõlarid. Soovitan proovida neid.
                              konkureerivad väga kallis kõlaritega, välismaal positsioneeritud hinnaga 1800€
                              http://soundberry.com/audes/3101.html

                              Esmalt postitatud demo poolt Vaata postitust
                              muide ddd, kui keeruline operatsioon on nende krossoverite vahetamine? ma ei tea ausalt, mis see krossover ongi, aga saan aru, et dyn audience 52tel on need viletsad originaalis.
                              Audes 146 filtri krosside torkimine "upgrademise" eesmärgil saaks olema keskmisest veidi keerulisem ja kui väga täpselt ei tea mis või kuidas, oleks nad parem jätta nii nagu nad on, sest vastasel juhul on lihtne heli ära rikkuda.

                              Esiteks on seal suht palju komponente ja teiseks, selle kõlari mängima saamine (ja elementide omavahelise tasakaalu leidmine) osutus tavapärasest keerulisemaks, kompromisside rohkeks ja aeganõudvamaks, kui näiteks 155 kõlar, mis on minu arust veelgi paremini õnnestunud.
                              Kuid sellegipoolest, arvestades asjaolusid on 146 väga hea hinna ja kvaliteedi suhtega ja välimuse(kuid mitte heli) poolest isegi sümpaatsem kui tema suurem vend 155.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Kõlarid Denon PMA-1500 AE'le

                                Esmalt postitatud YRO poolt Vaata postitust
                                Tehasekõlarites on siin foorumis lausa omaette teema. Seal näeb ka pilte sellest, mis karul kõhus ning tihti pole see vaatepilt sugugi mitte ilus. Mis Audesesse puutub, siis osad neist pole mitte alahinnatud, vaid pigem kõvasti ülehinnatud kõlarid. Ka siin foorumis on mitmeid, kes on oma kastid lahti kruvinud ja paremaks/meeldivamaks tuuninud. Lisaks võid huvipärast välja arvutada, kui palju maksavad nende kõlarites kasutatavad valjuhääldid ja filtrikomponendid ning kõrvutada kõlarite poehinnaga. Minule on jäänud mulje, et Audese tühjad kastid peavad kullast olema (nt Studio, mis kasutab SEAS'i valjuääldeid).

                                Ma ei ole põhimõtteline poekõlarite vastane, aga need on mõned punktid, mis on mind isetegemise usku pööranud.

                                Kas sellel lehel vaatasid kõik Acapella lingid läbi?
                                Samuti võid selle foorumi otsingusse panna Acapella ja tuleb ka mitmeid teemasid.
                                Isetegemine pole sugugi paha mõte, kui asi huvitab, on soov õppida ja areneda ja lõptulemuselt ei oodata kohe maksimaalselt ideaalset tulemust.
                                Või kui eesmärgiks on on võimalikult odava rahaga endale midagi koju mängima saada. Isetegemine on igal juhul alternatiiv.
                                Mis aga puutub poekõlaritesse ja nende hinda ja väärtusesse, siis lisaks sellelel, mida Moi juba välja tõi, on veel üks aspekt, mida sa siinkohal mainimata jätsid või lihtsalt alahindasid.
                                Ehk siis - kõlar ei ole ainult tema komponentide (valjuhääldis, filtrikomponendid, kastimaterjal, jne.) summa, vaid heal kõlaril on veel üks väärtus. Kõlari tootja kogemus ja Knowhow. Eks siis see, millised komponendid on valitud, kuidas on konstrueeritud kast, milline on filtrilahendus ja milline on tootja nägemus heast helist, jne, jne. .
                                See kes on ise kõlareid teinud, teab, kui vaevaliselt ja läbi oma vigade tuleb oskus ja kogemus ja kui aeganõudev see on, ja ka seda, kui palju asju veel ise ei tea ja võibolla ei saagi teada. Ja kui kõik see aega ja "vaev ja oma kulutatud energia" rahaks ringi arvutada, siis poekõlarid muutuvad järsku väga odavateks:-)
                                Aga hästi tehtud kõlaris on sees juba Meistri tervilik nägemus. Ja isegi kui ta kasutaks samu elemente ja sama firma filtrikomponente, siis tema tehtud kõlar mängib oluliselt paremini, kui asjaarmastaja (odavama raha eest) isetehtud kastid.
                                Või siis, me kõik oskame keelt ja tunneme sõnu. Paneme neid ritta ja üritame oma mõtteid väljendada. Ometigi on üks raamat meistriteos ja teine, mis kasutab küll neid samu sõnu (aga teisel kujul ja teises järjekorras) ajab üsna kiirelt haigutama:-)

                                Muidugi, "kõlarimeistreid" on erinevaid. Mõni on suure ja mõni väikese algustähega. Mõni kallis ja üleshaibitud. Mõni jälle vähetuntum ja odavam, kuid see eest suurepärase heliga. Võibolla on tarkus mitte lasta ennast teiste jutul ja reklaamil kaasa kiskuda, vaid õppida usaldama iseennast ja oma kõrvu, siis on võimalik ka turul ära tunda need kõlarid mis tõesti on oma hinda väärt ja mida ostes ei teki tunnet, et maksad peale, või et kõlar pole rohkem väärt, kui kõikide tema komponentide summa ja " noh ja 10% tööraha ka veel peale" :-)

                                Comment

                                Working...
                                X