Teade

Collapse
No announcement yet.

Pahtlel ja liim plaatide vahele

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Pahtlel ja liim plaatide vahele

    Sai tükid välja lõigetud ja mis sa teed, ikka sai äär kõver ja miskit möksi on vaja prao vahele toppida. Silikon teeb asja päris õhukindlaks, aga see on vist liiga elastne? Või mida üldse kasutatakse kõlarite õhukindlaks muutmiseks. millist pahtlit või liimi?

    #2
    Ma kasutasin silikooni, muudab tõepoolest õhukindlaks. pragudesse siis silikooni võid panna küll. Loomulikult kasuta liimi ka.

    Comment


      #3
      Silikooni ei saa üle värvida, seetõttu soovitaks akrüülhermeetikut - see on ülevärvitav. Pealegi, äädikaaluselised silikoonid võivad valjuka mansetiga paha-paha teha.
      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
      indrek@sac.ee, +3725174765

      Comment


        #4
        Sry pidasin ise silmas kasti seinte õhukindlaks muutmist.

        Comment


          #5
          Sry pidasin ise silmas kasti seinte õhukindlaks muutmist.
          kast tulebki kokku saada enamvähem õhukindlaks teha. seda oleksi pidand tegelt küsima, et kuidas saada seinad ilusti liikumatuks ja õhukindlaks

          Comment


            #6
            kast tulebki kokku saada enamvähem õhukindlaks teha. seda oleksi pidand tegelt küsima, et kuidas saada seinad ilusti liikumatuks ja õhukindlaks[/quote]

            ei tule mitte enam v2hem hermeetiliseks kast muuta vaid 100prossa.selleks hea (nagu intz soovitas)akrüllhermeetik.
            <span style=\'colorrange\'>ostaks midagi.....</span>

            Comment


              #7
              ma kasutan pva`d igatahes..imendub hästi puidusisse ja jääp kõvaks..
              mida sa lohh vahid

              Comment


                #8
                ähh, kui hermeetik otsa sai, siis võtsin plaadi lõikamisest tekkinud saepuru ja segasin PVA liimiga ;D

                Comment


                  #9
                  mina panin plaatide vahele super fixi ja lasin kruvidega kinni. pärast tegin seest veel mingi neutraalse hermeetikuga üle ja välimisele poolele pragude vahele panin pahtlit. jäi ilusti õhukindlaks.

                  Comment


                    #10
                    Tõepoolest Super-Fix võtab ikka väga tugevalt kinni. Samuti saab ka sellega tasandada pragusid. Kasutades kruve ka, jääb ikka väga tugevalt kinni.

                    Comment


                      #11
                      autopahtel peaks ka hea jääma?
                      &quot;Computers in future may weigh no more than 1.5 tons.&quot;(Popular Mechanics, 1949)

                      Comment


                        #12
                        Üldiselt, kui küsimus pole välimuses, siis pva teeb oma tööd väga hästi, seda just väiksemate pragude juures, suurtesse tõesti tuleb akrüülhermeetikut lasta. Kui aga välimuse juurde juba minna, siis muuta kast õhukinddlaks seestpoolt, seejärel välimised praod täita pva või b3-ega. Seejärel lasta kõik ebatasasused ja praod veel pahtliga üle. Ehituspahtel imo suurte ebatäsuste jaox ei sobi. Poes müüdavad puidupahtlid on parimad, mida ma kasutanud olen. Hind on küll parajalt soolane, aga tulemus on seda väärt. Tavaline ehituspahtel veega segatult sobib ntx vineeripinna tasandamiseks(tavaliselt jäävad isegi suurema lihvi puhul kerged risti või põikikiud värvialt näha).
                        kris@andmevoog.eu

                        Comment


                          #13
                          Ehituspahtel imo suurte ebatäsuste jaox ei sobi. Poes müüdavad puidupahtlid on parimad,
                          Kas on olemas ka 2 komponentseid puidupahtleid ??? Igatahes ehituspoodidest ei ole leidnud
                          Need 1K pahtlid kuivavad ju mitu tundi. Kui panna vähe paksemalt, siis lausa mitu päeva.

                          Kuna mul kokkupuude autode ja tuunimisega, siis käe ulatuses mitut sorti polüesterpahtleid, polüestervaiku jms. kraami.

                          Kusjuures 1K ja 2K hindade vahet ju eriti ei ole!? Samas ikka ülimugav, kui asi 15 mintsaga tolmkuiv. Pärast pritspahtliga kah üle. Lõpuks P1000 paberiga kiirelt siledaks ja värv selga. Ühe õhtuga saaks mega tulemuse!

                          Kui hea mõte oleks puidu peal 2K pahtleid kasutada/katsetada? Koorub niiskusega, vibraga maha vms. ohud? Puit niiskuse ja temperatuuri muutumisel paisub-kahaneb, kuid 2K polüesterpahtel mitte - tekivad praod? Mingid muud "aga'd"?



                          PS! Puidupahtliga ei saa ju nurki teha - väikse kõksu koral lööb tüki välja. Samas metalli 2K polüestrid on puidust tugevamad. Spoilade ja tiibade tegemiseks kasutan vaiku ja vastavat pahtlit - painduvad, kivikõvad - ideaalne.

                          Comment


                            #14
                            Kui sul kahju pole, siis katsetada ju võib. Nurkade jaox tõesti kasutada niiväga ei saa, aga seleljaox tulebgi kasutada täpseid lõikeid või siis freesiga kavalalt vead ära peita või maha t6mmata.
                            kris@andmevoog.eu

                            Comment


                              #15
                              mul oli mingit valget möginat mis tuupist tuli ja nimeks oli silikoon ;D töötas hästi

                              Comment

                              Working...
                              X