Teade

Collapse
No announcement yet.

Jahmerdamist valjuhäälditega

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Jahmerdamist valjuhäälditega

    Aga siis see ongi?
    http://nagi.ee/photos/radiotehnika35/19964539/in-set/289021/
    see alus millel võnkepool? Need kõrgvaljukad mis ma nüüd olen lammutanud, nendel kõigil need sarnased. Minuarvates ta pigem alumiinium vms. aga pead ei anna, kollaka tooniga muidu. Kas see siispeab tingimata vasest olema? Nagu aru saan siis oluline, et oleks mittemagnetiline?

    See rõngas on igal juhul mis olen uurinud, olnud mitte kinnine - umbes mm vahe on, et ei moodustuks lühiskeerdu, seda olen ka jälginud, et see kaduma ei läheks.
    Samas leidsin ühe segase pildi:
    http://www.speakerdesign.net/dayton_rs/tweeter/images/pe_rs_t_motor_vent_zoom.jpg

    on see siis niisugune asi mida mu silm veel näinud pole või ikka tegu selle metallist poolialusega?
    viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 07 m 2011, 20:55.
    -superradical-

    Comment


      #17
      Vs: Jahmerdamist valjuhäälditega

      Ma ei oska kinnitada et Al sobib kuid kui on tehtud, siis on nad vasest olnud. Kas selles rollis käituks samamoodi vasest võnkepooli alus - vat ei ole nii suur spetsialist. Jah, jahutus oleks küll paranenud, kuid ometi näen et kasutatakse kaptonit aluseks. Äkki see vask ei tohi pooliga kaasa liikuda? Oleks huvitav teada saada küll.
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        #18
        Vs: Jahmerdamist valjuhäälditega

        Vot see kaasaliikumise teema on keerukas, seda tahaks ka teada.

        Igaljuhul see 30GD-2 woofrielemendi mähis (element mille magnetsüsteemi modida proovingi) on keritud vaskfooliumist alusele, ja pilu ei ole mitte otse vaid lausa diagonaalselt, kompaktkaamera ei võimaldatäpset pilti sellest aga igaljuhul elus lammutatud kümmekond sarnast vene valjukat ja varem ma niisugust ei ole igaljuhul näinud.
        Ka lääne suured valjukad ei sisalda niisugust, vähemasti need millega ma kokku puutunud olen.
        Piltidel oli albumis olemas üks Focus FW-120 woofer, sel oli ilmselt Kaptonist poolialus, pruunakat tooni nagu Kaptonteip aga paksem. Kuumus oli mähise hävimisel olnud suur - terve poolialuse ulatuses oli see keskelt peenemaks tõmbunud.
        Asendasin selle prooviks joogipurgi plekiga, eks näis kas hakkab tööle ka

        Kui tegemist on ikka samade asjadega siis see 30GD-2 tundub täitsa asjalik woofer kui selles niisugust asja kasutatud???

        Jahutuse seisukohast ma plaanin seda parandada vedelmagneti lisamisega - nii sellel Veres-e kui ka eelmisel parandatud elemendil oli see võnkepooli pilus olemas.
        Mul muist läks kaduma aga eksperimenteerisin ja mingi sarnase asja tegin ise valmis, mootoriõlile lisatud vanadelt helilintidelt kogutud ainega.

        Originaalne, algne ferrofluid mis seal võnkepooli pilus on, see täidab jahutusotsatarvet ka mingil määral. Kui paberitükile seda tilgake kallata siis magnet püüab seda paberit päris hästi


        Woofriproovi poolialusest pilt:
        http://nagi.ee/photos/radiotehnika35...in-set/289021/ pilu mis jätsin on u. 1,5mm lai.
        Näha on ka osa algsest poolialusest - see pruunakas sulanud/väändunud tükk vasakul, osaliselt paberiga kaetud.
        Üldiselt see tuli atsetooniga leotades hästi ära, asemele läks siis al. poolialus.
        Selle lõikasin enne algse aluse mõõtude järgi välja ja sobitasin paigale, selgus, et natuke tarvis kärpida kuna algne alus oli natuke kooniliseks muutunud ilmselt kuumuse tagajärjel.
        Paika liimisin selle pleki EPO-ga, epo on jällegi atsetoonis hästi lahustuv ja vedelat liimi on lihtsam käsitseda, kuumapuhuriga mingil määral soojendades kuivab see ka kiiremini aga üldiselt aurustub atsetoon välja ja liide jääb tugev (korduvalt proovitud paljude materjalidega).
        Pooli kerin täielikult kuivanud alusele käsitsi
        viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 07 m 2011, 21:20.
        -superradical-

        Comment


          #19
          Vs: Jahmerdamist valjuhäälditega

          Ferrofluid täidab põhiliselt kahte eesmärki, jahutus ja järelvõnkumiste summutamine.

          Pilu diagonaalsus on vast tehnoloogia küsimus, võibolla on nii kergem toota vähema praagiga. Vaskfoolium aga võib madalasgedushääldis olla ka just jahutuse parandamiseks. Märgatavalt moonutusi sellega ju nagunii nende masside juures ei püüa.
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            #20
            Vs: Jahmerdamist valjuhäälditega

            Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
            Aga, ega kellelgi ei ole Audese mid-kuppelvaljukat? Otsisin nende kohta aga eriti targemaks ei saanud - või on keegi ehk kunagi niisugust isegi lammutanud?
            Mul on 2 tk, ja olen juba lahti ka kakkunud, tähiseks on 20M -......(misket). Poolid on mõlemal otsas.

            Comment


              #21
              Vs: Jahmerdamist valjuhäälditega

              Mingit pilti?
              Müüa ei taha või...?
              -superradical-

              Comment


                #22
                Vs: Jahmerdamist valjuhäälditega

                Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
                Mingit pilti?
                Müüa ei taha või...?
                Momendil pilte pole, müüa võib ikka,
                nendel on nii et kuppel koos pooliga on selle "faceplate" küljes poolid on kütsed aga ülejäänud osad on ok.
                Kui tahad siis edaspidine jutt PS'i teel.

                Comment

                Working...
                X