Teade

Collapse
No announcement yet.

S90F kõlarile uued valjukad

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    S90F kõlarile uued valjukad

    Tervist

    Tekkis pisike plaan uuendada oma S90F kaste. Kuna kastid on väga heas korras ja valjukad (madal ja kesk - mõlemal) on natuke räsida saanud, siis mõtlesin uued sisse osta. Aga küsimus oleks, et kust neid saada ja kust saada just tumeda membraani valjukaid? Noortehnikus olid kunagi need müügil, aga enam ei leia. Hinda ka ei mäleta. Leidsin googlest väikse pildi ka näite tegemiseks. Mul hetkel heleda membraanidega valjukad sees. Valjukad on muidu terved, aga neid nn. "sukki" olen ühel bassikal paar korda kinni tinutanud. Praegu sees olevad valjukad müüks lihtsalt ära. Mõlemad bassikad on eelmise omaniku poolt paar mõllki saanud mis ta ka ostupäeval välja õngitses. Minu käes on need olnud vähemalt 5 aastat.

    Üks küsimus veel. Mida teha esivõredega? Need sain ka ostupäeval kaasa, aga nende puitraamid vajasid natuke nokitsemist. Tegin natuke üht ja teist ja sain enamvähem ilusaks need. Istuvad ilusti ees jms. Katteriie on pisut kulunud ja raami pealt mõnest kohast lühikeseks jäänud (nagu oleks tükke ära rebitud). Ehk annaks uued raamid meisterdada ja korralik riie peale panna?



    Tänud
    Garol

    Edit: Üks pilt ka. Mainin veel igaksjuhuks ära, et need mõrad ja lohud membraanidel hakkavad jubedalt silmadele ja üldiselt oleks kastide välimus palju soliidsem kui neil oleks tumedad valjukad sees.
    viimati muutis kasutaja Garol; 18 m 2011, 19:02.
    Estonian SPL & Sound
    @gargru

    #2
    Vs: S90F kõlarile uued valjukad

    Katted tee korda, uue riide panek pole väga suur kunst kui riie olemas(riide valik on hoopis suurem töö). Kui raamid vajavad taastamist, siis uute tegemine ei tehiks olla vaevarikas kui käed küljes, kui on olemas liistu millest teha muidugi.
    Väike isetegemine
    Oli plaan tüübleid kasutada, aga kuna raamid said nii täpsed, et püsivad ise ees, siis nii nad jäidki. Raamid värvisin mustaks ka enne riide panekut kuna riie paistsis läbi ja oleks heledad raamid näha jäänud muidu.
    Riide valikul peab oleme ettevaatlik, et väga veniv riie ei saa, pärast veinb välja ja tekivad kortsud/lotid sisse, mul juhtus nii, sai klambreid eemaldatud ja üle pingutatud.

    Bassi element
    Emal oli kolm poega, kaks olid normaalsed ja kolmas oli elektroonik.

    Comment


      #3
      Vs: S90F kõlarile uued valjukad

      Hästi tehtud raam sul. Piltide peal näeb väga korralik välja.

      Huvitav, et ma seda bassivaljukat ise ei näinud. Kui vaatan koduaudio alla, siis pole seal nagu midagi. Otsides "ZT" sealt leidsin ka kesksageduse valjuhääldi. Nüüd peab eelarve koostama. Ma arvan, et ennem tulevad uued valjukad sisse ja siis hakkab raami värki vaatama. Otsin homme raamid välja kapi tagant ja vaatan mis seisukorras nad on. Ehk saab ka ainult uue riide peale panemisega hakkama. Praegu ei kujuta ette kust seda riiet (õiget) leida võiks ja milline see üldse olla võiks.
      Estonian SPL & Sound
      @gargru

      Comment


        #4
        Vs: S90F kõlarile uued valjukad

        On sellel vahetamisel mõtet?
        Kaks bassikat maksavad kokku 90€, kui veel keskasageduse ka ära vahetad, siis läheb lisaks veel 38€. Selle eraha eest võiks juba osta väga korralikud S90 kõlarid või juba midagi parematki. Kui sul kastid korralikud ja elemendid töötavad kõik suurepäraselt, siis tõmba vana riie raamilt maha ja pane uus. Siis nagunii ei jää elemente näha ja kast jääb kena. Kangavärki mine uuri kangapoodidest, see ei maksa eriti midagi, kui just mõnda eriti kallist kangast ei vaata.

        Comment


          #5
          Vs: S90F kõlarile uued valjukad

          Hmm. Peab mõtlema natuke. Kalliks läheb ta natuke küll jah.

          Riidest niipalju, et päris suvalist kangast ju ei või panna? Mõni hakkab veel häält summutama jne?
          Estonian SPL & Sound
          @gargru

          Comment


            #6
            Vs: S90F kõlarile uued valjukad

            Esmalt postitatud Garol poolt Vaata postitust
            Praegu ei kujuta ette kust seda riiet (õiget) leida võiks ja milline see üldse olla võiks.
            Noor Tehnik.

            Comment


              #7
              Vs: S90F kõlarile uued valjukad

              Esmalt postitatud Garol poolt Vaata postitust
              Riidest niipalju, et päris suvalist kangast ju ei või panna? Mõni hakkab veel häält summutama jne?
              Muidugi võib oma raha noorde tehnikusse viia. Aga kangapoed on ka olemas. Ja seal jääkide letid, kuidas kuskil. Kangarestideks nimetatakse.
              Ja ema-vanaema riidesahtlis võib midagi leiduda. Pane või lilleline kui meeldib. Reegel proovimiseks on lihtne- paned suu peale ja kui temast täiesti vabalt läbi saab hingata, siis kõlbab.

              Comment


                #8
                Vs: S90F kõlarile uued valjukad

                Ma mõtlesin ka rohkem kangapoe peale. Sealt saaks pisut odavamalt. Lähiajal peaks riide kätte saama. Siis tuleb vana riie ära kiskuda ja sealt see plastik logo samuti. Peab vist mingisugust liimi ka otsima.
                Estonian SPL & Sound
                @gargru

                Comment


                  #9
                  Vs: S90F kõlarile uued valjukad

                  Olgem siis nõu küsides täpsed - rääkige kohe sobivast, mitte "õigest" kangast.

                  Comment


                    #10
                    Vs: S90F kõlarile uued valjukad

                    Mis mõttes?

                    Sa väidad, et selle "õige" riide saamiseks pean ostma ainult sellena promotud toodet? Ükskõik millist teist riiet kasutades on heli rikutud? Vaevalt..
                    Estonian SPL & Sound
                    @gargru

                    Comment


                      #11
                      Vs: S90F kõlarile uued valjukad

                      Esmalt postitatud Garol poolt Vaata postitust
                      Mis mõttes?

                      Sa väidad, et selle "õige" riide saamiseks pean ostma ainult sellena promotud toodet? Ükskõik millist teist riiet kasutades on heli rikutud? Vaevalt..
                      Ei propageeri ainult spetspoodide ja spetstoodete eelistamist. Sina küsisid sõnasõnalt, et kust leida õiget riiet, mina soovitasin puhtast südamest kohta, kus tean pakutavat väidetavalt kõlarikatete valmistamiseks õiget, ehk selleks otstarbeks valmistatud materjali. See, et kodus riidekapist või vanema riidekirstust võid sobiva kanga leida, see ei muuda spetsiaaltoodet ega minu soovitust naeruväärseks. Ma ei käskinud poodi minna.

                      Comment


                        #12
                        Vs: S90F kõlarile uued valjukad

                        Mina ei pidanud seda soovitust naeruväärseks. Kuna mikumaku pakkus varjandi välja, et saab ka kangapoest seda odavamalt kätte (oletame, et "seda õiget"), siis ma arvan et viskan ennem sellele pilgu peale. Asi lihtsalt selles, et see 11€ "akustiline" riie on minuarust võrreldav sellise näitega, et kui ma tahan gamer olla - peavad mul olema klaviatuur, hiir ja/või kõrvaklapid mida on promotud "gamer" tootena. Kahjuks saab ka teiste toodetega mängud ära mängitud. Kõlari riide aspektis olen ma suht samal arvamusel. Arvestame ka seda, et tegemist pole kõrg-klassi kõlaritega. Võibolla polegi pisike summutus nii määrav.
                        Estonian SPL & Sound
                        @gargru

                        Comment


                          #13
                          Vs: S90F kõlarile uued valjukad

                          Näiteks abakhani kangapoest ostad paar meetrit õhulist, tumeda värvitooniga, kergelt venivat kangast ja asi tehtud. Kui sa just paksu sametit ette ei pane, siis see kangas seal ees ei muuda suurt midagi. Vastu valgust näed ju kohe, kui õhuline see kangas on ja hind on ka tunduvalt odavam. Kui veel mingi kanga lõpp peaks olema, siis võid veel eriti hea hinnaga saada. Mine ja vaata.

                          Comment

                          Working...
                          X