Teade

Collapse
No announcement yet.

soovitage sagedushääldit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Äkki ToomasM kommenteerib sellist vene lairibavaljukat nagu 10GDÐ-1 (vist oli mälu järgi), ehk see, mida kasutati Majak 233 kõlarites. tehn. andmete järgi hea, aga tegelikult...
    ToomasM vist selle asjaga väga tuttav ei ole...selle-eest püüan ise rääkida veidi.

    Tehnilised andmed tuunduvad tõesit head olevat sellel valjukal, küll aga ei ole ta päris sobilik kasti paigutamiseks - vähenmalt mitte väiksesse(Q on suur, 0.8-1.0). Kõne alla tuleks siis kas kinnine kast, mis iseenesest väga suur ei peakski olema - nii 20-30 ltr, mitte rohkem. Samas on karta, et madalate basside esitmaisega jäävad nad suhteliselt hätta, sagedusriba algab küll 65 Hz (Fs koguni väidetavalt 40 Hz), aga tõenäoliselt sela 65 Hz kandis valjukas moonutab üsna palju juba, tingituna vähesest Xmaxist.
    Kesksagedusel ei tohiks väga vigagi olla, väga künklik vast ei ole - küll aga võib probleemiks olla ülemise otsa tuhmus. Puudub erksus(see on praegu esmamuljete järgi, vaatame mis edasised katsed toovad). Üks variant oleks kasutada nn super-tweetereid ülemises otsas, aga siis kipub FR-ide võlu kaduma tänu oma lihtsusele.

    Kalju, ma saadan sulle privaatsõnumi!
    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
    indrek@sac.ee, +3725174765

    Comment


      #17
      jah tõesti, väga tuttav ma nende 10gdš36 valjukatega ei ole. olen kuulanud neid ainult originaalkastides ja sellise tüüpilise venelaste mudase soundi mulje jätsid. spekter oli justkui suht lai aga mitte üldse kõlav. aga need olid originaalkastid muidugi ja siseinfo räägib, et mõni mees plaanib siin midagi pisut teistsugust teha nende valjukatega ju näeb ja kuuleb

      Comment


        #18
        no tervist
        tore, et keegi ka peale minu plaanib BG20 valjukatega midagi ette võtta nagu ma aru saan hakkad sa kasutama kõlareid ikka muusika, mitte trance, techno ja no tead küll mille iganes veel kuulamiseks.
        ee... jääks jah muusiks juurde :-)


        nüüd kastist. kinnine kast ei ole sellele valjukale üldsegi mitte hea variant. kinnise kasti oma kasutegur on juba piisavalt väike, ning valjuka Qts 0,32 ka kinnisesse kasti kui sellisesse ei sobi. nagu ma privast lugesin on sul plaanis päris suured tornid ehitada isegi veel suuremad kui mul tulevad :P inverterkast on väga hea lahendus. sinu plaanide suurusest lähtudes peaksid saama väga kobedad asjad F3 kuskil 40 hertsi juures ja ülespoole juba suht flat. +/- 0,mõni db.
        arvutasin väheke, sain F3 58 Hz


        tuleb leida ainult vastav kasti maht, täitematerjali kogus ja sobiv häälestus. viimane katse/eksituse meetodil. BB oma pakutud asjad on ikka suht möga.
        proovisin BB'ga natike arvutada, tulemus näha siin:
        http://www.art.tartu.ee/~kaspar/bg20.bb6
        viitsid, viska pilk peale. BB's polnud nende sagedushääldite andmeid olemas, toksisin ise andmed sisse, mis visaton'i veebilehelt leidsin...
        inverteri mõõtmed tunduvad eriti napakad...


        kokkuvõtteks võib öelda, et kui nende tornide ehituse ette võtad samas suurusjärgus, mis praegu plaanis on saad sa väga kobedad asjad. ja kui on küsimusi, siis mõistlike inimestega on alati tore vestelda

        Päikest!


        Kaspar

        Comment


          #19
          oma disaini juures saad sa kindlasti f3 alla 58 hertsi. ja su bassboxi fail ei olnud ka õige. mingeid erroreid viskas ja tegi muidu nalja. kui on soovi, siis on olemas ka näiteks vahetu kommunikatsiooni vahendeid neti teel

          Comment


            #20
            toksisin andmed mathcadi ja sain selliseid tulemusi Transmission Line disaini kohta, kui see kedagi aitab
            KES SOOVIB, SEE PROOVIB

            t-linespeakers.org

            Comment


              #21
              oma disaini juures saad sa kindlasti f3 alla 58 hertsi.
              sain 31 Hz peale, aga mis on "Active 12 dB/oct. High-Bass EQ Filter"?? kui kasti tüübiks võtsin "Vented Box with Active HP EQ Filter", siis polenud mingit probleemi F3 madalamax saada...


              ja su bassboxi fail ei olnud ka õige. mingeid erroreid viskas ja tegi muidu nalja.
              http://www.art.tartu.ee/~kaspar/bg20a.zip - vaata seda, ehk on parem...


              kui on soovi, siis on olemas ka näiteks vahetu kommunikatsiooni vahendeid neti teel
              kui sul midagi selle vastu pole, jätkaks foorumis... ehk pakub teema veel teistelegi huvi... privamisex icq on abix.
              Päikest!


              Kaspar

              Comment


                #22
                bassbox pakub mulle koonuse kujulist kasti ja valjukat, mille Vas on 36000l, niiet midagi on valesti aga löö oma soovitavad mõõdud bassboxi sisse, lase tal pakkuda programmi arust õige häälestussagedus ja hakka seda viima samm-sammult kõrgemale, kuni saavutad omale meelepärase graafiku

                Comment


                  #23
                  [quote]bassbox pakub mulle koonuse kujulist kasti ja valjukat, mille Vas on 36000l[quote]

                  Bassboxil ongi kombeks seivitud faile mujale saates andmed tuksi keerata.
                  kris@andmevoog.eu

                  Comment


                    #24
                    [quote]bassbox pakub mulle koonuse kujulist kasti ja valjukat, mille Vas on 36000l[quote]

                    Bassboxil ongi kombeks seivitud faile mujale saates andmed tuksi keerata.
                    kris@andmevoog.eu

                    Comment


                      #25
                      Pole häda midagist, täita ok. Sagedusriba kõrgusega saad mängida häälestussageduse muutmisega - kui viid praegusest ülespoole, siis läheb sagedusriba veelgi sirgemaks, basside ots veidi tõuseb ja tuleb tugevamalt esile(siin tuleb küll veidi ettevaatusele manitseda - võib minna boomy`ks! täna akustilisele keskkonnale). Sinu puhul teeks ma kasti valmis nii, et saaks proovida ka erienva pikkusega torusid - arvutad pikkused välja, saed vamlis jupid ja proovid-kuulad.
                      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                      indrek@sac.ee, +3725174765

                      Comment


                        #26
                        Pole häda midagist, täita ok. Sagedusriba kõrgusega saad mängida häälestussageduse muutmisega - kui viid praegusest ülespoole, siis läheb sagedusriba veelgi sirgemaks, basside ots veidi tõuseb ja tuleb tugevamalt esile(siin tuleb küll veidi ettevaatusele manitseda - võib minna boomy`ks! täna akustilisele keskkonnale). Sinu puhul teeks ma kasti valmis nii, et saaks proovida ka erienva pikkusega torusid - arvutad pikkused välja, saed vamlis jupid ja proovid-kuulad.
                        bassidega olen isegi rahul juba...
                        sain nyyd sellised tulemused:
                        Vb = 96,54 liters
                        Fb = 37,24 Hz
                        QL = 6,846
                        F3 = 44,65 Hz

                        aga kas kõrgete otsaga ei peaks midagi ette võtma??? graafik langeb seal ysna jõudsalt...
                        Päikest!


                        Kaspar

                        Comment


                          #27
                          Selle kõrgete otsaga ära hetkel oma pead vaeva, ise kahtlustan, et BB6 paneb vahepeal segast.
                          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                          indrek@sac.ee, +3725174765

                          Comment


                            #28
                            aga kas kõrgete otsaga ei peaks midagi ette võtma??? graafik langeb seal ysna jõudsalt...
                            aah, bassboxi jaoks on iga asi woofer :P aga jah, Indreku pakutud torude variant on igati hää mõte, kui selline vahetamise võimalus olemas on. saad leida oma toale sobiva kasti häälestuse väga lihtsalt. minu kastid on näiteks häälestatud veelgi kõrgemale

                            Comment


                              #29
                              BB6 ei pane mitte segast vaid T/S parameetritesse pandud induktiivsusest tuleb see kõrgete langus graafikul.

                              Comment


                                #30
                                BB6 ei pane mitte segast vaid T/S parameetritesse pandud induktiivsusest tuleb see kõrgete langus graafikul.

                                aga kuidas siis tegelikkuses asi on?? kas see induktiivsus mõjutab ainult BB6 graafikut või mõjub reaalselt ka kõlart??
                                Päikest!


                                Kaspar

                                Comment

                                Working...
                                X