Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõlarite 3.5mm jack otsa vahetamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kõlarite 3.5mm jack otsa vahetamine

    Mul on Logitech kõlarid koos võimendiga. Kõlarite jack otsa juurest lagunes juhe ära ja jack otsa ostsin uue. Sellise: http://www.oomipood.ee/product/jc-030/3-5mm-mono-pistik-kait-gold-met&f=p

    Audio juhtmest tulevad mul välja punane juhe, valge juhe ja ilma ümbriseta kiud mingisugused seal. Proovisin ühenda jack otsa nii, et punane läks vasakule valge paremale, ja need ilma kummiümbriseta kiud jootsin jack-i keskele. Aga kõlarid on tummad. Proovisin ka teistpidi jootmist, et vahetasin punase ja valge asukohad ära. Ei midagi. Nüüd aga tekkis kuri kahtlus,et kas see jack ots üldse õige on? Nimelt, see mis mulle anti on mono jack, aga kas ei peaks mitte stereo jack ots hoopis olema?

    #2
    Vs: Kõlarite 3.5mm jack otsa vahetamine

    Tere. Jah see on mono jack, kuid saab ka seda põhimõtteliselt kasutada. Punane ja valge siis kokku ja maandus kesta (isolatsioonita traadid tavaliselt). Nii peaks saama, kuid kuidas see heliallikale mõjub? Aga samas ei tohiks ka stereo versioon hingematvalt kallis olla . Äkki oskab keegi targem lähemalt rääkida (olen veel algaja).
    As men, we know nothing turns a 17 year girl on more than a well-executed handbrake turn. -Clarkson

    Comment


      #3
      Vs: Kõlarite 3.5mm jack otsa vahetamine

      Mono pulgaga saad ühe kanali helikaardist. Osta stereo pulk (TRS - Tip, Ring, Sleeve). Ühendus - http://www.taborbarranti.com/wp-cont...011/11/trs.jpg
      Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

      Comment


        #4
        Vs: Kõlarite 3.5mm jack otsa vahetamine

        Loomulikult osta ikka stereopulk.
        Kui tekib kahtlus kumb on kumb kanal,siis selle saad näpuga juhtme otsast kinni võttes ära proovida,kui kõlarid tööle paned.
        Vastavalt sellele kummast juhtmest kinni võtad,siis peab ühest kõlarist urinat kostma.
        Eelnevas postituses oleva pildi järgi juhtmed külge joota ja asi korras.
        Ja kui ise hakkama ei saa siis võin selle töö ära teha.

        Comment

        Working...
        X