Teade

Collapse
No announcement yet.

Integreeritud kõlaritega tv-kapi ehitus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Integreeritud kõlaritega tv-kapi ehitus

    Tere,

    Olen audiotehnika alal täielik võhik, seega pöörduksin siin abipalvega targemate poole. Soovin omale ehitada tv-kappi kuhu oleks sisse integreeritud kõlarid (selline retrosugemetega mööbliese, tekstiiliga esipaneel kõlaritel, u midagi sellist http://whatever.losito.net/images/stereo-cabinet.jpg)

    Kas keegi oskaks mulle soovitada mingit komplekti, mis sinna sisse panna võiks. Kõlarikastide sisemised mõõdud oleks 350x350x300 mm, kapi laius ehk kõlarite vahekaugus u 1,5m. Toa mõõdud on 4x5m. Kõlarite eelarve peaks jääma kahe odavama otsa põrandakõlari piiresse. Ei oma erilisi nõudeid heli kvaliteedi ja võimsuse kohta.

    1) Kas on üldse mõtet ehitada ise kõlarid, või osta sobivate mõõtudega valmis kõlarid ja need lihtsalt kapi riiulile asetada esipaneeli taha?
    2) Mis võiks mõlema alternatiivi puhul selline soodne kuid korralik mudelivalik olla?

    Parimat!

    #2
    Vs: Integreeritud kõlaritega tv-kapi ehitus

    Kõlarite kohta nõu ei oska anda, aga milline see ülejäänud kapp tuleb? Kui telekat ei integreeri, siis põle mõtet kõlareid ka ju integreerida, võid ju elektroonika lihtsalt riiulisse panna

    Comment


      #3
      Vs: Integreeritud kõlaritega tv-kapi ehitus

      Sellise projekti puhul on ainuõige lahendus vähemalt 8" lairiba. Kui on sarnane retrokast (arvatavasti reustareerimist vajav ja "kaasajastamisele" minev), siis mingit 3 riba pole sinna mõtet aretada.

      Või, kui kannatab, siis 4A seeria isendid. Sellele tuleb ofc panna juurde mõni kõbusam kõrgsagedus, kuid lõpptulemus kannatab VÄGA palju kriitikat
      Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

      Comment


        #4
        Vs: Integreeritud kõlaritega tv-kapi ehitus

        Põnev teema.
        Kas kõlarid tulevad passiivsed, integreerid võimendi ka või hakkab mingi kodukino käitama?

        - väga madalale mängivaid kõlareid mina ei integreeriks, sest bassi vibratsioon võib hakata su telekat liigutama.
        - helipildi kõrgus jääb teleka suhtes liiga madalale st kõne tuleb rääkija jalgadest.
        - võib-olla oleks mõistlik kasutada kallutatud esipaneele riide taga.

        Kolm riba on tõenäoliselt palju, seega võiks võtta aluseks mõne klassikalise kaheribalise või tõesti lairibad. Visatoni valikust võiks aluseks võtta Alto II (~226€ paar), Couplet Light (~403€ paar) või VIB170 (~595€ paar). SEAS-ilt näiteks CNO mkII, CNO 25, Maya või CA18RLY/22TAF/G - Compact.
        Minu DIY blogi
        <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

        Comment


          #5
          Vs: Integreeritud kõlaritega tv-kapi ehitus

          Kui viia kokku visuaalne ja audiofiilne sobivus siis "kummuti" tüüpi kõlarid on onkenid.
          Visuaalis ei tohiks ju häirida kui reaalselt on kesk ja kõlari sektsiooni vahel ~1cm õhuvahet. Ehk sisuliselt 3 kasti - kõlar - telekalaud - kõlar. Kui need samas stiilis viimistleda siis peaks OK olema, lisaks saab sinna lillepotte, kasse ja midaiganes asetada (teoreetiliselt).
          Suur "aga" on selles, kuidas leida valmis ja odav projekt, mida kopeerida.
          -

          Comment


            #6
            Vs: Integreeritud kõlaritega tv-kapi ehitus

            Telekat ennast ei integreeri aga eesmärk oleks võimalikult minimalistlik väljanägemine saavutada (koplekti hakkaks ilmselt kuuluma jah ka mingi kodukino jubin, mille ka kuskile silma alt ära tahaks paigutada). Nagu ma ütlesin siis ma olen täielik võhik audio- ja videotehnika alal ja pean alles ennast terminitega kurssi viima hakkama Ei soovi ka endale ülesannet võtta millega ma suure tõenäosusega hakkama ei saa ja mis soovitule vastupidise tulemuse annab. Kapi tasapinna kõrgus oleks põrandast u 60cm (päris põrandalt heli ei tule) telekas oleks ainuke asi kapi peal või isegi kapi taga seinal. Tegemist ei ole vana mööbli restaureerimisega vaid uue mööbliga, millel on "stereo cabinet" stiil.

            Comment


              #7
              Vs: Integreeritud kõlaritega tv-kapi ehitus

              Odav katsetus

              30l kinnine kast ning kui ei meeldi, jätad lihtsalt riiulid/või paned poekõlarid.
              -

              Comment


                #8
                Vs: Integreeritud kõlaritega tv-kapi ehitus

                Kui minna lihtsama (ja lollikindlama) vastupanu teed ja poekõlarid ära peita kas selline riiulikõlar kõlbab? http://www.audiocity.eu/kodu-audio-v...larid/2077-798
                Kas 120.- eest saaks ise oluliselt parema lahenduse (eeldades, et kõlarit ehitatakse esimest korda)?

                Comment


                  #9
                  Vs: Integreeritud kõlaritega tv-kapi ehitus

                  120.- Eest saab oluliselt paremad kõlarid ise ehitades, ka siis kui pole kõlareid ennem ehitanud. Ies julgeks soovitada elementideks Visaton W130S-8 ja SC-10N kasti siseruumalaks orjenteeruvalt 8-9l inverter, üle poole vatiini ja korralik jadafilter.
                  Madalas otsas võib seeuremate mõõtudepuhul kasutada ka W170S-8 , peaks saama bassi otsa natukene madalamaks ja tugevamaks.
                  Filtriga saab aidata indrek@sac.ee , kui vajadust natukene parematele filtrikomponentidele, siis kasutaja D.D.D tegeleb mundorfiga.
                  Kogu üld musikaalse pildi saab võrreldes poekõlaritega kordades parema, ei oska praegu oakkudagi ka 2 korda kallimate poekõlaritega olulist vastast "odavatele" Visatonidele
                  Tasub ise nokitseda küll.

                  Comment

                  Working...
                  X