Teade

Collapse
No announcement yet.

kõlaritel sagedusliku karakteristiku mõõtmine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kõlaritel sagedusliku karakteristiku mõõtmine

    sellist asja peaks saama mikriga mõõta...
    siis peab sellel mikril ka olema päris pikk ja ühtlane sagedusriba(või kuidas seal on).

    igatahes tegin ühed kõlarid kokku ja nüüd tahaks ära mõõta selle spektri.

    #2
    üldreeglina on selleks spets. mikrfonid ja mõõtetehnika ja spets ruum, see mis kuidagi kodus kavatsed teha on on täielik jama ja ei anna asjast isegi mingit ettekujutust see on vastavas laboriski keerukas ettevõtmine ammu siis veel kodus, võimatu.nii nagu sina seda teha kavatsed selleks on ainuke võimalus anda hinnang kõrva järgi ja kui on võimalus siis võrdlus meetod analoogse asjaga aga seegi on suhteline.Tahtmine ei ole tervisele kajulik ;D

    Comment


      #3
      a mis kuradi spets ruum?
      mõõtma peab ikka seal kus kuulad.

      Comment


        #4
        a mis kuradi spets ruum?
        mõõtma peab ikka seal kus kuulad.
        Toas mõõtes ei saa õiget tulemust, sest toa sisustus ju muudab kõla..

        Comment


          #5
          a mis kuradi spets ruum?
          mõõtma peab ikka seal kus kuulad.
          Humaxi jutus on point sees - tavalises elutoas vms on resonantse jube palju, igasugu peegeldused mängivad jne - kõik see avaldub ka kõlari sageduskarakteristikus. Selleks, et teada saada, kuidas kõlari enda sageduskara on, tuleks see üles võtta helilaboris, kus akustiline tuba - kajata ruum. Resonantsid ja muud pahad asjad on sel juhul tunduvalt vähendatud (mulle küll tundub, et midagi siiski jääb ka seal ruumis alles). Nii saad kõlarit võrrelda teiste kõlaritega, mis kasvõi tehase tooted - tavaliselt on sageduskara just anechoic chamberis üles võetud.
          Nüüd aga ka elutoas tasuks kara üles võtta, siis teaks mis ette võtta - tõenäoliselt on sagedusriba alumises otsas resonantse mustmiljon. Nüüd edasi läheb aga keeruliseks ära, nende kõlarite puhul mis TarmoS tegi, ma ei näe erilist mõtet hakata jändama. Siin piisab ka kõrvaga võrdlemisest, kuigi tuleb osata ka kuulata.
          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
          indrek@sac.ee, +3725174765

          Comment


            #6
            Saab ka väljas mõõta.Muidugi peavad suuremad objektid jääma võimalikult kaugele ja ões peab ka vaikus olema.Kõlari suunad ülespoole.
            Amatööri tasemel peaks saama asja täitsa ära teostada ja suht häid mikreid on isegi venelased tootnud.
            muusika on kuulamiseks

            Comment


              #7
              selge jutt
              kõrvaga oskan ka midagi kuulda aga pilt oleks ikka vingem
              ja helitugevust tahaks ka dB_des teada.
              Indrek peaks tegelikult (umbes) teadma ka millised kõlarid mul on, sest tema tehtud filtrid seal. niipalju, et seal olid ühed 5W takistid (suure konde peal) ag aneed liiga nõrgad, mul need juba pealt kärssavad. muidugi ei ole üldse asi hull, mulle meeldib, kui natuke suitsu ka hakkab tulema :-)
              aga kuidagi annad sellist akustilist ruumi ise ka teha ju
              mis kauguselt seda möödetakse üldse ja millises kohas mikker asub kõlari suhtes?
              kui suur ruum peab olema?
              võibolla annab midagi kokku teha?
              klaasvillast ruum? või midagi selist? või pakub keegi sellist teenust?

              selle õues mõõtmise kohapealt niipalju, et mul tegelikult on suvilas selline võimaslus olemas. seal on öösel päris vaikne. v.a. kui keegi ei pane pidu( seda juhtub muiudgi suvel)
              siis jääb mikri taha pidama natuke, kellelgi liigub sellist asja?

              Comment


                #8
                Ei ole tegelikult selge.

                Humax ja indrek jätsid nimelt kahe silma vahele, et on leiutatud selline mõõtmismeetod kui MLS, millega saab väga edukalt ka tavalises toas mõõta mingist sagedusest (umbes 300 Hz) ülespoole. Selle alla 300 Hz saad aga edukal nn. nearfield põhimõttega ära mõõta.
                Mikriks on kõige odavam hankida Panasonicu WM61A kapsel (maksab paar $-it USA-s).
                Vabavara soft, mis selle MLS-i ära teeb ja kõik kokku oskab panna on http://www.speakerworkshop.com/

                Comment

                Working...
                X