Teade

Collapse
No announcement yet.

Keskkõlari probleem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Keskkõlari probleem

    Tere!
    Vaikselt arendan endalegi koju kodukino ruumi, eesmärk on kõik kõlarid oma kätega valmis teha. Tükk aega uurimist ja puurimist ning lõpuks otsustasin Visatoni kasuks ning tegin valmis Starleti kloonid. Hetkel nende heliga vägagi rahul, võimalik et pole lihtsalt paremaid kuulnud.
    Nüüd aga järg keskõlari käes. Visatoni lehel pole ühtegi sobivat kit´i. Tean, et hea oleks kasutada enam-vähem samu elemente, ehk sis minu valik oleks W130s 8 ning tweeteriks DT94 (kokku 8ohm) Siit edasi aga ongi probleem, et kuidas teada saada kasti mõõdud ning filtri skeem.
    Ressiiver on Onkyo TX-SR706

    #2
    Vs: Keskkõlari probleem

    Kui Visatoni kit'de hulgast valida, siis saaks kasutada COUPLET LIGHT , Tweeter on seal kasutusel G20SC, seda ise DT94 vastu ei vahetaks, hiljem kõrv tänab. Jälgida tuleb ka seda, et mididena kasutusel W130S, et ehk kui on vana kineskoop telekas, siis tuleb need asendada W130SC'ga.
    Väike offtopic reklaam ka: http://www.elfafoorum.eu/threads/649...ukino-komplekt
    Sellest komplektist on järgi veel keskkõlar materjali hinnaga (100.-) kuid samas jääks isetegemise rõõm küll ära aga olemas oleks kohe valmis viimistletud kõlar
    Mõned pildid veel http://www.upload.ee/gallery/10027/Kolar2.html
    Edu

    Comment


      #3
      Vs: Keskkõlari probleem

      Tänud lingi eest, millegipärast pole see kõlar varem silma jäänud aga tundub, et selle ma teengi. Kineskoopi õnneks pole, projektor selle asemel
      Olen ka su müügis olnud kõlareid jälginud pikka aega, aga just ongi see, et siis jääb ära see isetegemise rõõm
      Kuidas ma aga saaksin kõlari takistuseks 8Ohm? Kas mõni valjukas tuleks asendada 4Ohmisega? Ei jaga seda teemat veel eriti...

      Comment


        #4
        Vs: Keskkõlari probleem

        8 oomised asendad 4 oomisttega ja ühendad järjestikku, mitte paralleelselt.

        Comment


          #5
          Vs: Keskkõlari probleem

          Aga filtri komponendid jäävad samaks? Seal ei muutu midagi?

          Comment


            #6
            Vs: Keskkõlari probleem

            Seda peaks vast mõni rohkem filtri komponentidega kodus olev, ntx D.D.D, vastama.

            Comment


              #7
              Vs: Keskkõlari probleem

              Kes teab?? Tahaks ära tellida komponendid ja valjukad aga kahju on kui valed saavad..

              Comment


                #8
                Vs: Keskkõlari probleem

                Comment


                  #9
                  Vs: Keskkõlari probleem

                  Tere!
                  Aga kuidas ma Visaton Alto I 8Ohmisteks saan? Kas aitab ka elementide vahetusest või tuleb lisaks filtris ka miskit muuta?

                  Comment


                    #10
                    Vs: Keskkõlari probleem

                    Visatoni simulatoriga - "boxsim" :

                    Comment

                    Working...
                    X