Teade

Collapse
No announcement yet.

Kaks riba riiulikõlar

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    ~200 raha sisse mahutab need filtrid ju ära küll?

    Siit küsimus selle programmi kohta veel, püüdsin siin vajalikud andmed sisestada, kuid osa asju on ikka veidi poolikud.



    See toru pikkus nõuab veel mingisuguseid parameetreid?

    Ning Tuning Freq all pidasid Sa siis silmas 40Hz seadistust?


    Ei ole selle programmi ning nende parameetritega varasemalt väga palju kokku puutunud.

    Konkreetsete komponentide valik, optimaalsed kasti mõõdud ja häälestus, et asi võimalikult hea saaks, kaasa arvatud see programm millega veidi mängida - tunnen ennast väga võhikuna. Kui selle asja paika saab, siis ülejäänu saab olema eeskujulik, pean silmas siis konkreetse kasti valmistamist, kokku liimimist-kruvimist ja lõppviimistlust.

    Tahtejõud on suur, seega Teie abiga saab ehk asjad paika ka.
    viimati muutis kasutaja Scott; 29 m 2013, 22:03. Põhjus: järjestikpostitused kokku

    Comment


      #17
      Vs: Kaks riba riiulikõlar

      Ma ei saa aru miks sa ei viitsi asja uurida vaid tahad et kõik ette-taha ära tehakse.
      Lugesin sulle hulga valjukatootjaid, mis valjukatega on metsikult palju DIY kõlareid tehtud, googlist leiad küllalt kasutajate arvamusi ja kogemusi.
      Kui sa tahad jobutada mingite odavate valjukatega siis jah käeharjutamiseks väga head, aga tulemust olemasolevatega võrreldes tõenäoliselt ei pruugi olla ja kahtlustan et ei olegi.
      200 peab kõik kokku maksma või 1 kõlar peab 200 maksma ?

      Comment


        #18
        Vs: Kaks riba riiulikõlar

        Esmalt postitatud MK poolt Vaata postitust
        Ma ei saa aru miks sa ei viitsi asja uurida vaid tahad et kõik ette-taha ära tehakse.
        Lugesin sulle hulga valjukatootjaid, mis valjukatega on metsikult palju DIY kõlareid tehtud, googlist leiad küllalt kasutajate arvamusi ja kogemusi.
        Kui sa tahad jobutada mingite odavate valjukatega siis jah käeharjutamiseks väga head, aga tulemust olemasolevatega võrreldes tõenäoliselt ei pruugi olla ja kahtlustan et ei olegi.
        200 peab kõik kokku maksma või 1 kõlar peab 200 maksma ?
        Ei oota, et kõik mulle ette-taha ära tehtaks, kuid küsisingi korduvalt nende Poola elementide kohta, kas asjadel üldse mingisugust mõtet/head tulemust oleks!?
        ~200 raha on plaanitud ühe kõlari komponentide soetamiseks (elemendid + filter), seega kokku 2x 200€

        Ühtteist olen uurinud ja lugenud kuid ei ole mul täit kindlust ise otsustamiseks, et nüüd see ja see element sobivad kokku ning kast on selline ja selline. Seetõttu ka siia üldse selle teema tegin, et abi paluda. Ei plaani paari kuu pärast järgmist asja ehitama hakata, seega sooviksin selle "esimese" kõlari juba vägagi korraliku saada, või vähemalt nii korraliku ja hea mis sellise eelarve puhul üldse võimalik on.

        Comment


          #19
          Vs: Kaks riba riiulikõlar

          Kui ise asjast ei jaga osta mõni sobiv Speaker build kit (valjukad ja filter ning kasti joonised) 400 EURi eest peaks päris viisaka saama.
          Näiteks http://www.hifitalo.fi/kaiutinrakennussarjat sealt ProAc Response 2.5, peaks päris viisakas olema. Ainult lõpus selgus, et selle hind on lehel ühe kõlari oma aga seal on ka Seas ja muid kitte kui edasi klikkida.

          Soomlastelt veel http://www.harrinkaiutin.fi/rakennus...allisto-1.html
          viimati muutis kasutaja moi; 27 m 2013, 19:52.

          Comment


            #20
            Vs: Kaks riba riiulikõlar

            Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
            ProAc Response 2.5
            Seda mõtlesin ka ise pakkuda aga seal tiba kallimad tükid. Aga sama jutt minul ka jätkuvalt lihtsam ja mõtekam on teha mingi KIT toode või siis kellegi poolt tehtud juba.
            See et neid SEAS, scanspeak, peerless, vifa valjukatega KIT tooteid ja diy projekte on palju tehtud sellel on ka loogiline põhjus - järelikult nendega tasub teha. Tuleb endale enam vähem sobiv välja vaadata ja siis on mõtet edasi arutada.
            Muidugi on ikkagi küsimus ka millised su ootused on üldse ?

            Comment


              #21
              Nagu ma rääkisin, siis esmalt tekkis mul just see visuaalne mõte, et peaks olema ja võiks olla ning lõpuks, et võiks ise teha täpselt sellised nagu ma enda mõttes ette kujutasin. Kui seda asja nüüd sügavamalt lahata, siis ideaalis võiksid need olla mõõdus mis on ligilähedased mu kunagisele Monitor Audio BX2 kõlaritele...

              Ehket ~400mm kõrged, ~200mm laiad, sügavus siis vastavalt eelnevatele mõõtudele (muidugi ma ei aja täpselt selliseid mõõte taga, need on ligilähedased sellele millised need olla võiksid). Helilises mõttes võiksid nad olla samuti samasse või kui see sellise eelarvega võimalik on, siis paremasse klassi kuuluvad asjad kui seeda on mainitud BX2´ed.

              Tulevikus ehk saab nende juurde ka ~8-10" bassika ka juurde teha, kuid praegu ma sellele ei mõtle.

              Kõlarid oleksid puhtalt muusika tarbimiseks (jazz, lounge, palju vokaale jms stiil).

              Ulme bassi ma ei oota, kui sellest puudu tuleb, siis ehk ikkagi vaatab tulevikus selle wooferi sinna juurde, kuid see madal ots siiski ei tohiks olla olematu. Omavahel hästi sobivad midbass ja tweeter tekitaski minus palju agasid, et millised need omavahel nüüd hästi koos mängivad, samuti ka filter mis seal ees on.


              Kit´ide kohta ei oska ma midagi öelda ausaltöeldes, kuid absoluutselt ei ütle ma midagi selle kohta kui teha midagi mida on juba tehtud. Otseloomulikult, asi on selle võrra lihtsam mida keegi selle tehtu kohta juba avaldanud ja soovitanud ja mõelnud on, kuid ikkagi on küsimus, et mis see konkreetne asi on mida teha.


              Mis oleksid võimalikud heas koosluses midbass + tweeter + filtrikomponendid mida saab 400€ eest kahe kõlari kohta?

              Seas U18RNX/P + Seas 27TBCD/GB-DXT ( http://www.hifitalo.fi/seas_idunn_rakennussarja )

              Kui nüüd nende kahe kasuks otsustada ja need siis väiksemasse kasti ajada. Seda WinISD´d ei näppinud praegu, aga homme püüan sellega ka veidi toimetada.

              viimati muutis kasutaja Scott; 29 m 2013, 22:04. Põhjus: järjestikpostitused kokku

              Comment


                #22
                Vs: Kaks riba riiulikõlar

                Idunn Seas-i enda lehel
                Minu DIY blogi
                <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                Comment


                  #23
                  Vs: Kaks riba riiulikõlar

                  Esipaneeli mõttes väiksemasse võida ajada aga maht peab samaks jääma ja hea on kui ka inverter on esipaneelil.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Kaks riba riiulikõlar

                    Soomlaste lehel paistis see Idunn veidi teises mõõdus olevat, kuid Seasi enda lehel olev asi oleks küll juba päris sobilik asi mulle tundub. Esimese paneeli saaksin visuaalses mõttes ka sellise nagu ma algselt plaanisin, seega hakkab asi nagu ilmet võtma.

                    http://audio-hi.fi - on siis hetkel parim võimalik variant nende elementide ostmiseks/tellimiseks? Mingisuguses ulatuses tuleb makse ka sinna otsa? Kas neid saab Soomes kuskilt kohapealt ka osta, saadaksin hoopis mõne tuttava neid mulle ostma sellisel juhul.

                    Need hinnad mis sellel lehel välja on toodud (eeldades et märgitud on ikka tüki hind), siis teeb see kokku ~230€ kahe paari eest.


                    Filtrid? Nende komponente valides saaks juba kodumaal pakutavaga piirduda? Millisesse hinnaklassi võiks jääda sellele konkreetsele kõlaritele mõeldud filtrikomponentide summa?


                    Tänan kõiki kes abiks on olnud!
                    viimati muutis kasutaja ssb; 28 m 2013, 16:40.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Kaks riba riiulikõlar

                      Telli europe-audiost aga,üle 250ne eurise tellimuse DPDga saatmine tasuta ja praegu mingi suvekampaania,saad miinust ka veel.Ka filtri jubinad saad sealt samast.Kui ei viitsi kaugelt tellida siis võta kasutaja YRO käest,aitab sind nõuga ka veel.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Kaks riba riiulikõlar

                        (Y)

                        Uurin neid asju veidi, kuid siit veel üks küsimus, et kui oluline on kasutada "täpselt" identset inverteritoru? Kas sellist samasugust on kuskilt siitmaalt ka saada?

                        Comment


                          #27
                          Vs: Kaks riba riiulikõlar

                          audio-hi.fi on tõesti mõtetu pood kuna sinna siiski läheb 24% käibemaks otsa. aga võimalus on proovida http://audiodrivers.eu/prest/en/ seal peaks hinnad koos käibeaga olema. mõtteks veel http://www.zaphaudio.com/SR71.html ja http://www.zaphaudio.com/audio-speaker17.html europe audiost on küll hea tellida jah saaks kõik ühe matsuga KITi puhul. Kuigi ma soovitaks ka sb acousticsi EKA kiti peale mõelda valjukad saaks http://www.intertechnik.com/Home/9179,en ja filtridetaile ka saab sealt samast KIT'e saad ka sealt samast sirvida.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Kaks riba riiulikõlar

                            Minu käest saab Seasi valjukaid ka muide. Pole vaja nii hirmsasti otsida
                            Minu DIY blogi
                            <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                            Comment


                              #29
                              Vs: Kaks riba riiulikõlar

                              See on küll harjutamise ja kooliraha maksmise teema aga tegelikult peaks küsija valima kiti või valjukaid selle järgi millist heli nad teevad ja milline heli küsijale meeldib. Valjukaid on nii paljude erinevate ehitustega ja materjalidest ning igal ühel oma iseloomulik heli - kellele meeldi papp, kellele kevlar koonus, kellele siid ja kellele aluminium kupliga kõrged või hoopis lint valjukad - valik on väga lai.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Kaks riba riiulikõlar

                                Selles ma üldse ei kahtle!

                                Veidikene siin küll kaalun veel seda asja, kuid siiski hakkas mind päris kõvasti huvitama jutuks olnud Idunn (Seas). Mõõdud, omadused, hind ja muud vähem või rohkem mulle olulised asjad on selle osas päris sellised nagu ma algselt mõtlesin/plaanisin. Muidugi ei ole ma küll saanud seda konkreetset asja kuulata, selle kogemuse saan siis kui selle kasuks otsustan.

                                Veidi mõtlesin seda asja edasi ka. Kasti osas on mul vajalikud asjad juba CNC jaoks paigas. Esimene plaat tuleb 2mm suurem kui muidu mõeldud oli. Katan selle siis valge nahaga, millisega täpselt on veel lahtine. Ülejäänud kast läheb ilmselt miski tumetumepruuni spooni ja kõrgläike alla (täpselt veel selgitamisel). Elemendid lähevad suure peaga valgete kuuskant poltide ja löökmutritega kasti külge.

                                Nüüd pean veel leidma sobiliku inverteritoru. Iseenesest annaks seda koonuses osa ise ka klaaskiu ja vaigu abil meisterdada, aga tundub et osta on odavam. Eestis pakutavad muidugi tunduvad mulle liiga järsu kumerusega ning ei näe eiri viisakad välja. Oskab keegi ehk selles osas midagi soovitada või veidi suunata?

                                Comment

                                Working...
                                X