Teade

Collapse
No announcement yet.

Mis juhe kuhu joota?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Mis juhe kuhu joota?

    Click image for larger version

Name:	IMG_0931_.jpg
Views:	1
Size:	88,6 KB
ID:	876586
    Vt pilti: kõlarikasti sisemuses oleks vaja pluss- ja miinusjuhe siia kuhugi külge joota, aga haridus sai otsa koha peal, et mis ja kuhu...

    Äkki keegi oskab aidata?

    Ei tahaks ka huupi suvaliselt katsetada, kuna mul poleks võimu potentsiaalse kärssamisohu korral varukaitsmeid kusagilt võtta.

    Kui selle "mõistatuse" saaks lahendatud, oleks nende kõlarite restaureerimisprojekt sisuliselt lõpusirgel...
    viimati muutis kasutaja Scott; 27 m 2013, 03:21.

    #2
    Vs: mis juhe kuhu külge joota ehk häda mõistuse pärast

    ma olen jälginud, need spetsid kellel tester kodus on, need tsekivad kus võimu miinus on, ja siis tsekivad et kõlli filtris need sassi ei lähe. aga ma ei tea kas sul tester on, kahtulstan et ei ole

    Comment


      #3
      Vs: mis juhe kuhu külge joota ehk häda mõistuse pärast

      jah, vabandan uduse foto pärast, moblaga ei andnud paremat teha.

      üldse, kas sealt fotole joonistatud küsimärkide vahelt ei peaks üks juhe jooksma, nagu et pluss ja miinus sinna n-ö dekooderi suunas?

      nagu algsest küsimusest mõista, ei ole ma elektroonika-inimene ja lisaks on eelmine omanik selle kõlliga, tundub, korralikult pusserdanud - korpus oli näiteks kahe naelaga kinni löödud

      teisalt näivad kõik kolm elementi (8 ja 4 ja 4 ohmi) suht terved ja küsimus paistab olevat ainult mõningastes kõlari sees lahti läinud juhtmete õiges kinnijootmises.

      kusjuures üks siinsetest valemitest on ilmselt õige:


      aga teibivärki ei oska kommenteerida, ise imestasin sama asja.

      Comment


        #4
        Vs: mis juhe kuhu külge joota ehk häda mõistuse pärast

        glastron, kõigepealt otsi paber ja pliiats, siis aseta see nn kõlar lauapeale, nii et tagumine pool jääks tooli poole kuhu sa ise istud. Soovitangi just istuda sest siis on aju verevarustus parem. Nüüd mõtlesid kindlasti, milleks on vaja paberit ja pliiatsid? Niih! joonista kõik komponendid üles, mis sa sealt kastist leiad, kui tingmärke ei tea, siis joonista vähemalt nii, et omale oleks arusaadav. Näiteks see trafo on nagu pikaks venitatud vedru, kõrval on sirge paralleelselt tõmmatud joon ja kondensaator koosneb kahest elektroodist, seega tõmba kaks paralleelset kriipsu ja mõlema kriipsu keskpunktist tõmba ka kriips, need on siis kondensaatori väljaviigud Kui on joonistatud siis ühenda need omavahel joontega nagu juhtmed oleks vahel, praeguse pildi puhul vaatan, et sa pead vähemalt kolm joont tõmbama. Juhtmete ühenduskohad märgista täpiga, siis ei teki hiljem segadust. Niih, kui see on tehtud, siis vaata hoolikalt, kas midagi ei ole valesti või puudu. Arvatavasti on seal see filter klassikaliselt lahendatud, (loe) lihtsalt. Aga kuna skeem on ülesa joonistatud, nagu kastis on, siis peaks vähemalt pildi selgemaks lööma aga ära veel polaarsustega vaeva, põhilne, et töötaks, siis hiljem võid polaarsustega mängida. Kui hakkasid nüüd oma välja joonistatud skeemis kahtlema, siis vaata nt google pildiotsingust erinevaid põhimõtteskeeme, mis on samade komponentide arvuga tehtud.

        Rohkem vast ei räägi, niigi pikk jutt, muidu paistus liiga keeruline, siis tuleb masendus, et ma ei oska, ja jääb nurka tumbaks. Vaatame vaatame, ehk lööb pirni pea kohal särama.. jõudu tööle, edu sulle sel katsumusel
        Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

        Comment


          #5
          Vs: mis juhe kuhu külge joota ehk häda mõistuse pärast

          ise küsin, ise vastan: jah, üks juhe oli täitsa puudu sealt algusotsast:-)

          vana hea katse-eksituse meetod tõi selgi korral lõpuks omadega kaasa edu ja sain kõik elemendid kenasti ritta ja tööle.

          skeeme vahepeal joonestama ei hakanud, sest tõesti ei tea neid korrektseid tingmärke, aga tänan sellegipoolest RaunoK-d vastava motivatsioonikõne eest.

          Comment

          Working...
          X