Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõlarikasti nurga parandus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kõlarikasti nurga parandus

    Terevist kaasfoorumlased.
    Probleem siis BW DM-310 kõlaritega. Nimelt on ühe kasti nurk natuke lahti ja surub õhku välja. Vaiksemalt kuulates pole aru saada, aga kõvemini kuulates on. Mittte väga kõvasti, aga piisavalt et närvi ajaks ja nende kõlarite väga iluse helipildi sisse vaikne susin/plärin tekkiks.

    Nurk on selline:
    Click image for larger version

Name:	IMG1442.jpg
Views:	1
Size:	310,3 KB
ID:	876633

    Kui neid kahte ääreliistu sõrmedega kokku pressid siis kaob õhuleke ära. Seega on need kaks ääreliistu lahti ülevalt esipaneeli küljest.
    Ideaalis muidugi tuleks mõlemad liistud maha võtta, vana liim ära puhastada, uus peale panna ja liistud tagasi külge. Kuna pole just mingid suvalised odavad kõlarid siis ei tahaks kaste väga laiali kiskuda.

    Kumb oleks targem teha:
    Täidan prao liimiga ja pressin kokku kuni kinni jääb või siis lasen lihtsalt prao liimi täis? Mõlemal juhul oleks ilmselt targem bassikas korraks välja võtta ja seestpoolt ka nurk liimiga täita.
    Või on veel mingi parem võimalus?
    Kas puiduliimi ja superliimi annaks kokku segada? Siis jääks kõvemini kinni ja kuna puiduliim on paks siis täidaks ilusti prao ära. Kas peenikest puupuru või sapuru tuleks ka natuke sisse segada? Olen kuulnud et kui natuke sisse segada siis jääb tugevam.
    viimati muutis kasutaja Pyyxus; 14 m 2013, 19:28.

    #2
    Vs: Kõlarikasti nurga parandus

    Ma toimetaks nii.Siis peaksid nurga surve alla panema kuidagi.

    Täidad prao liimiga ja paned surve alla kuni kinni jääb. Mõlemal juhul oleks ilmselt targem bassikas korraks välja võtta ja seestpoolt ka nurk liimiga ära täita.

    K-rautas müüakse igast ime liime.
    88

    Comment


      #3
      Vs: Kõlarikasti nurga parandus

      Mul tavaline valge liim olemas, see võtab kõike. Mingi Giotto vms. oli, nad kõik samad. Bassika võtan jah välja, ja lasen terve ülemise ääre liimiga seest kinni, kuna tundub et see kõlar on mingi koksu saanud vastu nurka kunagi. Igaks juhuks laseb lihtsalt üle. Selle nurga pean võibolla lihtsalt liimi täis laskma, kun teda on raske hoida surve all, kaldega nurk siiski.

      Ega muidu eo olekski arvanud et see nurk läbi laseb kui poleks volüümi tavalisest kõrgemale keeranud. Kui vaiksemalt või keskimse helitugevusega kuulata näiteks rock muusikat siis pole midagi aru saada.

      Comment


        #4
        Vs: Kõlarikasti nurga parandus

        Kui pole suvalised siis just võta lahti ja tee korralikult, ükskord tuleb see ülenurga porr samamoodi lahti.
        Aga kui tahad niisama teha siis pingutamisel koormarihm abiks.
        Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

        Comment


          #5
          Vs: Kõlarikasti nurga parandus

          Ei usu eriti et lahti tuleb. Need liistud ei tõmba nii kõvasti lahku et nad suudaks liimi lahti rebida, sõrmede vahel suudan neid vabalt kokku suruda. See vahe on seal tegelikuses ainult 1mm. Suvalised pole jah, aga ikkagi ei taha kasti lõhkuda. Kui panen täis selle nurga, ääreliistude vertikaalse ühendusnurge, ning pärast veel sissepoole ka liimi, siis arvan et peak hoidma ilusti. Mingi väikese puutüki võiks ju sisse nurka ka tugevduseks liimida.

          Comment


            #6
            Vs: Kõlarikasti nurga parandus

            Ma peangi silmas et lähened asjale seestpoolt mitte ei lammuta kasti algosadeks. Pinnad puhtaks ja uus nurgaliist.
            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

            Comment


              #7
              Panin nurga liimi täis hetkel. Pärast teen nurga seest puhtaks ja liimin nurka tugevduse.

              Click image for larger version

Name:	IMG1459.jpg
Views:	1
Size:	334,8 KB
ID:	867621

              Kuna nurk väljastpoolt kinni ei jää õieti, tuleks terve paneel maha võtta, siis tegin sisse poole kinnituse. Iga külg on liimiga kinni.

              ...

              Panin külge kõlari, kõrva nurga juurde, ja õhuleke on kadunud.

              ...

              Liimisin pikema ääre sisse igaks juhuks veel kolm tugevdust (lõikasin samasuguseid pulki väiksemaks ja vertikaalselt läbi). Jäi kõvasti kinni küll. Väljast lasin prao liimi täis et ei käiks õhku läbi. Nüüd kõik korras.
              viimati muutis kasutaja Scott; 17 m 2013, 18:42. Põhjus: järjestikpostitused kokku

              Comment

              Working...
              X