Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõlaritele uus sagedusfilter

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Kõlaritele uus sagedusfilter

    Olgu, tänud nõuande eest, eks ma mõtle kõik hoolikalt läbi. Aga küsiks professionaalset nõu veel, et mida peaksin täpsemalt silmas pidama, kui tahan jätta bassid alles.
    Kas peaksin valima keskmisteks ka 4 oomised? Ja mitme watiseid? Saan vist õigesti aru, et bassikad ise on 50w ja RMS 125w?
    Kõrgete kohta sama küsimus

    Tänud ette
    Нужно делать так, как нужно. А как не нужно, делать не нужно - Винни-Пух

    Comment


      #17
      Vs: Kõlaritele uus sagedusfilter

      Tegelikult natuke tähtsam on sobitada kokku erinevate valjuhääldite helirõhud, watid pole nii kriitilised. Ka takistused võivad olla 4 asemel 8 oomi. Kõrgetega sama lugu, neid on üldse väga üksikuid mis on madalaoomilised. Pigem on need lausa 16 oomi.

      Kõrgeteks pakun SC10N http://www.visaton.de/de/chassis_zub...n/sc10n_8.html ja keskribaks W130S http://www.visaton.de/de/chassis_zub...n/w130s_8.html
      Lõike teeks neil omavahel kuskil kuni 4kHz juures.
      viimati muutis kasutaja OSX; 14 m 2014, 11:20.
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        #18
        Vs: Kõlaritele uus sagedusfilter

        Okei. Kuna plaanisin kasti ehitust rohkem suvepoole ja lähen maale alles järgmine kuu, seal saan parema ülevaate palju puitu ja ehitamis võimalusi alles on. Kuid samas võin ju mingi kasti joonised juba välja mõelda mille alusel edasi saaks nokitseda. Kuna ei plaaninud uusi valjukaid ka kohe osta, siis lisa raha ülejäämisel ostan nad ära võimalik, et asi võib natukene venida
        Нужно делать так, как нужно. А как не нужно, делать не нужно - Винни-Пух

        Comment


          #19
          Vs: Kõlaritele uus sagedusfilter

          Vana teema jälle uueks.
          Plaanis siis teha uued kastid. Kõrgeteks tulevad Visatoni SC10N ja keskmisteks Vistoni BG17 ja madalateks 2x 35gdn-1-4.
          Kuna mu kasti ehitus kogemus on üsna nullilähedane ja tahaks seda siiski õppida foorumi tarkade käest, siis ehk oskab keegi öelda, et kui mitu liitrit peaks kambrid tegema?
          Kui ma saan õigesti aru, siis kõrgel ei oma see mingit tähtsust ja keskmisele oleks mõtekas oma kamber teha ümber? Kuna praeguse idee järgi on terve kast 60 liitrit.
          Kuna OSX räägib lõikest 4kHz juures, siis kas see mängib kasti mahul rolli ka?
          Varsti teen korralikumad joonised ka valmis.
          Ah ja. Oluline on vist kõrge valjuka asetus kasti ülemisest servast? Võibolla olen sellest ka valesti aru saanud. Teisalt pean välja mõtlema ja uurima targematelt, kuidas madalate kambris "õhuvool" liikuma panna, kas mõtekas samas stiilis nagu need vanad kastid tehtud on? Kuna mulle meeldib bass väikese "sabaga", ehk mitte väga jäik vaid, et bass jääks kajama pisut.

          Нужно делать так, как нужно. А как не нужно, делать не нужно - Винни-Пух

          Comment


            #20
            Vs: Kõlaritele uus sagedusfilter

            OSX rääkis 4kHz kohta siis kui plaanis võis olla W130S. Kui lähed BG17 peale siis on olukord teine, siis võid kasutada kõrgetele esimest järku filtrit mille tinglik lõige võib ka kõrgemal olla, see sobiv koht selguks töö käigus kõige paremini. Ja ka BG17 ise võiks olla samuti max 6dB/okt ehk esimest järku filtriga, aga siis sobitatud just bassiga kokku. Kõrgetel ma jätaks (esialgu) BG17 "lahtiseks".
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              #21
              Vs: Kõlaritele uus sagedusfilter

              Joonistasin painti vanade kastide mõõtude järgi uued kastid. Esialgu siis selline http://nagi.ee/photos/Tuki/23373627/
              Keegi ehk oskab anda mõõtudega paremaid soovitusi ja keskmisele kambri ideid ka.
              Kõik mõõdud on sisemõõdud ja sentimeetrites. Kasti paksus ei ole veel paigas, esialgsetel andmetel tuleb 2cm-i paksune vineer.
              Нужно делать так, как нужно. А как не нужно, делать не нужно - Винни-Пух

              Comment

              Working...
              X