Teade

Collapse
No announcement yet.

Polk Audio RTi8 kloonimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Korraliku firma kõlar on tavaliselt aastate jooksul arendatud ja välja töödatud. Mingid komplikatsioonid tekkivad kindlasti kommertsi poolega kokku puudutes. Mina usaldan tehase inseneere, mitte põlve peal tehtud täpset tööd. Häält tegema võib üks kõik mis kõlar aga mängida väga vähesed nendest. Ja korraliku 3D pildi tagaajamine on veel keerulisem. Ja nüüd mõtle: kas on seda võimalik põlve peal aretada?
    Ma lähtuksin siin pigem sellest seisukohast, et vähemalt miski piirini on RAUDSELT mõtekam ise kõlari teha kui poest osta. Oletame, et meil on kulutada summa 5000 krooni. Nüüd, me kas ostame poest paari kõlareid(või veelgi hullem - kui eesmärgiks kodukino, siis kõik 5!!&#33, või võtame kätte ja teeme ise kõlarid. Kulutame paraja summa kobedate elementide + korralikke kastide peale ja saame kõlari, mis on oma raha väärt, või siis ostame need kõlarid ja elame õndas teadmises, et meil on NIMEGA firma kõlarid, mis suure tõenäosusega on tehtud kaugel Hiina-maal. Valik on sinu.

    Novembre, sinu valik on suurepärane, ma ei kahtle hetkeks ka selles, aga meil kellelgil pole kulutada suuri summasid muusikasüsteemi peale, kuna ka elu tahab elamist. See sõltub inimesest, väga konkreetselt just + muidugi isetegemisrõõm, nagu juba märgiti(mis muidugi võibki ainult isetegemisrõõmuks jääda).

    Nüüd nendest kloonidest - mind ikkagi huvitab, kust on võimalik saada originaal Polk`i elemendid + filtriskeem?
    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
    indrek@sac.ee, +3725174765

    Comment


      #17
      Paljudel Polkil kõllidel polegi olemas nn. originaal elemente. Näiteks Lsi seera kõrged on raudselt Vifa toodang, väliskuju ainult natuke Polgi jaoks teist moodi tehtud.

      Comment


        #18
        Näiteks Lsi seera kõrged on raudselt Vifa toodang, väliskuju ainult natuke Polgi jaoks teist moodi tehtud.
        Jah, Vifa Ringradiatorid. Aga selle pärast ma küsingi, et kust autor nendele siis valjukad välja võttis - elementidel pole mitte miskit viidet ka mitte ühelegi korralikule valjukatootjale(v.a. see Lsi seeria kõrged).
        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
        indrek@sac.ee, +3725174765

        Comment


          #19
          2 intz.
          Mul just jäi see mõte väljaütlemata, et need projektid mis siin populaarsed (Audes, Visaton), on täiesti ennast õigustanud ja ma olen ka nende poolt. Eesmärgid, mida neist oodati nad täidavad 200%-lt. Minu jutt käib kallite cloonide kohta, näiteks nagu see Polki oma. Selle rahaga võib juba midagi valmis toodangust leida.

          Ma ei usu, et mu praegune Sony FA3ES võim on midagi üle jõu käivat. Paljud ostavad Yamaha receivereid mis on vähemalt 2 korda kallimad. Ja ei tunne huvi kuidas ja mis peab mängima. Sellest on kahju.

          Comment


            #20
            Ma ei usu, et mu praegune Sony FA3ES võim on midagi üle jõu käivat. Paljud ostavad Yamaha receivereid mis on vähemalt 2 korda kallimad. Ja ei tunne huvi kuidas ja mis peab mängima. Sellest on kahju.
            On tõesti kahju, aga siiski - Yamaha kodukinona täidab oma eesmärki, eraldi seisukoht tuleb võtta muusika juures. Seal esitatakse hoopis teisi nõudmisi aparatuurile, iseasi, kas seda kõik teevad. Mina vähemalt esitan, õigemini - mul hetkel kodukinost kama kõik, ei tunne vajadust.
            Sa ostsid oma võimu kasutatuna, mis kahtlemata on nutikas ja kasulik valik - miks osta sama raha eest nadi asi, kui võib palju parema riista saada? Jällegi, tuleb mängu asjaolu, et reeglina ostetakse poest kraam - teinekord tehakse hind natuke ümmargusemaks, et paremini liimiks. Et oleks massipsühhoos ja rahvas tormaks jooksuga ostma endale uusi Pioneeri kõlarikäkke, et siis saada täielik nauding NIMEGA FIRMAST - andmata aru, et asja asemel ostsid nad endale tükikese jama
            Ah, kõik said nagunii aru, kuhu ma sihin - kes muidugi tahtis aru saada.
            Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
            indrek@sac.ee, +3725174765

            Comment


              #21
              Novembre, sa ei saanud peris hästi aru .. kui kloon, siis insenerid pannud paika juba mõõdud, mahud, skeemid jne, seega KLOON. Põhimõtteliselt püstitatakse ise ainult seinad vsio, ma ei räägi praegu ise nendele kasti disainimisest vaid juba olemasoleva kloonimisest, mis enamjaolt juhtub odavam olema kui poest valmiskraam osta ... + värvivalik on TÄIESTI enda teha
              -

              Comment


                #22
                Aga selles ongi asi, et Polk`i kloone pole näiteks mina kusagil netis kohanud, kuna neid nagu polegi + ei tasu tegemist ka - on tunduvalt paremaid variante kloonimiseks kui antud Polk`id.
                Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                indrek@sac.ee, +3725174765

                Comment


                  #23
                  viimane täiendus:

                  Mida ma tahan öelda, et see väide on vale, et ostan poest ja parim.
                  Kloon on identne poetoodangule, seega samaväärne, viimistlusvahendid vb teised ainult, olgu siis tegu Audese kloonidega, Polki, Visatoni või krt teab, mille oma veel.
                  Antud juhul Intz väidab et kloonimine suht võimatu, sest pole materjali mille põhjal kloonida, ok aga siiski ei tuleks väita, et üldisemas plaanis see mõttetu ....
                  -

                  Comment


                    #24
                    Deus, ma olen pigem sinu poolel. Konkreetne väide lihtsalt Polk`i kohta - ei ole laialt saadaval netis jooniseid Polk`i kõlarite kohta, kuna Polk on suhteliselt odav tegija, teda peetakse üldises plaanis pigem tavakasutajale mõeldud tooteks kui audiofiilile(mis ei tähenda, et ta oleks jube kehva vms).
                    Novembre väitega, et kloonida pole mõtet, nõustun osaliselt - minu arvates on olemas mingi piir, kuhu maani võib vabalt kõlareid kloonida ja kogunisti ise ideelise poole välja mõelda - saad suure tõenäosusega parem asja kui kui sama raha eest poest ostes. Aga on oht ka libastuda.
                    Sellest piirist aga ülespoole minnes läheb asi juba teiseks - siin tulevad mängu ka personaalsed maitsed, mis ei pruugi olla päris nn heade tavadega jne. Inimesi on erinevaid ja minumeelest on igaühel õigus valida oma tee.
                    Ei pea lisama, et mina olen valinud KIT-ide ja isetegemistee - esiteks ei tähenda väga kallis kõlar, et ta mulle kohe meeldib, kuigi ta võib olla super hästi tehtud. Maksta jõhker papp asja eest, mis mulle õigupoolest ei meeldigi - tänan, pole mulle. Pigem katsetan ja ehitan ise, seda enam, et võimalusi on ju väga-väga mitmeid.

                    Crimson valis oma tee ja kloonis Polk`i - kust ta konkreetsed joonised sai ja ka need nn originaalvaljukad(Polk ei tee aftermarketile asju), ma ei kujuta ette. Seda ma tahakski teada. Ja veel, et miks ta just Polk`i valis.
                    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                    indrek@sac.ee, +3725174765

                    Comment


                      #25
                      Ma ka sinu poolel, rääkisime lihtsalt teineteisest veidi mööda aga see inf huvitaks mind ka .. kust ta elemndis sai või mõtles klooni teha teiste elementidega? (poleks kloon enam ju)
                      -

                      Comment


                        #26
                        Ka mina olen teie poolel :P . Kalleid kõlareid pole mõtet ise ehitada.

                        Loeme raha ja võrdleme kloon vs tehase toodang. Võtame näiteks Audes 017.

                        Kloon:
                        Elemendid ca 2000kr
                        Kastid koos viimistlusega tellides 1200kr (vaevalt 1000 saab). Ise teha ka vaevalt alla 500kr saab hakkama.
                        Filtrid, juhtmestik, terminalid, jalad, pordid, sisesummutus jne ca 700-800kr.
                        Kokku siis ca 4000kr. Aga tavaliselt läheb eelarve suuremaks. Võib olla arvestasin midagi valesti.
                        Valmis poes 4800kr.
                        Kas on see vahe seda väärt, et ise vaeva näha? Ja kas tuleb parem välja? Kahtlen selles. Muidugi kui hirmus soov meisterdada siis küll. :unsure:

                        Comment


                          #27
                          Kalleid kõlareid pole mõtet ise ehitada.
                          Aga mis siis on, kui mulle see kallis kõlar, mis tarkade inseneride poolt tehtud ja disainitud, ei meeldi ikkagi ? Mulle näiteks ei meeldi tema viimistlus, praegusel ajal väga aktuaalne teema? Põhjuseid võib väga mitmeid olla.
                          Võtame nt Proac 2.5 Response, maailmas ilmselt enim kloonitud kõlar. Originaal Proac peaks maksma mingid ulmelised summad, olen kohanud hindu 3000-6000 $ paar ieest - kloonides on võimalik asi valmis saada 10-15000 krooni.

                          Teine värk on see 017 kloonides - isetehes sa investeerid summasid tavaliselt jupikaupa, see teeb asja rahokotile sõbralikumaks. Otsest võitu siin ei saagi, kuid ka isetegemisrõõm maksab, ja mitte vähe. Teine värk jällegi viimistlus - hea küll, paljud teevad mustad kastid. Aga nt spoonviimistlusega 017 on juba päris palju kallim, ja ka siis selle välimus mulle äkki ei meeldi.

                          (Tõtt-öelda, selle raha eest, mis läheb 017 kloonimise alla, ma vaataks parem midagi muud...)
                          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                          indrek@sac.ee, +3725174765

                          Comment


                            #28
                            Vajelda võib lõpmatuseni. B) Meil on mõlemal õige arvamus. Lihtsalt mõned tahavad ühte teed pidi minna ja teised teist teed. Muud midagi.

                            ProAc-i hind on kindlasti üleküsitud. Kui hind sellisena püsib siis neid ikka müüdakse. Vähesed on nõus 10-15k riski võtma. Selle rahaga saab juba midagi osta. 3-6k $ ja 10-15k kr kõlari vahe helis ei ole üldse suur. Tean inimest kellele Blues meeldib rohkem kui Orpheus. Üle teatud hinnapiiri muutub kõik suhteliseks ja maitse küsimuseks.

                            Comment


                              #29
                              Originally posted by Novembre@Nov 19 2004, 14:13
                              Kalleid kõlareid pole mõtet ise ehitada.
                              Enamasti just vastupidi. Erit siis, kui enamuse kõlli hinnast moodustab kaubamärgi hind ja know-how, mida netist tasuta alla laadida saab ning elemendid on kuskilt ostetavad.

                              Comment


                                #30
                                Kusjuures olen sinuga, Novembre, täiesti ühel nõul - lihtsalt üle pika aja jälle üks asine teema.

                                Aga Orpheus vs Blues - miks ka mitte? Maitsed on väga erinevad ja 60K vs 18K on hinnalt täiesti eriklassides. Toonitan veelkord - kallis kõlar ei tähenda tingimata, et ta ka super hea kohe on. Ta on hea, aga mitmeid kordi(ka kümneid kordi&#33 odavam asi ja aparatuur võib kalli asja vabalt ülemängida.
                                Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                                indrek@sac.ee, +3725174765

                                Comment

                                Working...
                                X